reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ja miałam dostawne i obojgu dzieciom służyło ok 1,5 roku (do czasu odstawienia od piersi) - potem była wyprowadzka z naszej sypialni do własnego łóżka
 
reklama
Ja jeszcze na liście miałam pieluchy flanelowe, rożek, elektryczny aspirator do noska, sól morską, osłonki na sutki, maść na sutki i chyba to wszystko.
Kupione mam już prawie wszystko, spakowane. Jeszcze tylko przewijak na łóżeczko i łóżeczko dostawne.

Właśnie zastanawiam się nad flanelową pieluszką czy kupować, aspirator do noska mam po starszych dzieciach. Dobrze że piszesz o kapturach na sutki muszę dopisać. A i podkłady oraz osłonka na materac. Biegnę dopisać
 
Ja obeszłam się bez dostawnego czy kosza Mojżesza, zastąpiłam te wynalazki gondola przez pierwsze dwa miesiące. A później to już było normalne łóżeczko. W pokoiku obok i drzwi otwarte i spacery nocne co 3 h do pokoju dziecka gdzie miałam swój fotel do karmienia (taka jedynka z funkcją spania). Dzięki temu mąż się wysypiał.
 
Po tym porodzie znajomej zrobiłam listę. Chyba zacznę ja uzupełnić. Moja różni się tylko trochę od tej pod spodem z internetu.

A jak wam idzie w temacie.
No ja gotowa!
To wszystko musisz nabyc jeszcze?
Mam w rodzinie 70-latka porażonego po Heinego-Medina. Wiem, że od dawna w Polsce nie bylo dzikiego polio, ale boje się że wraz z migracja z Ukrainy mogło przyjechac i że starsze dzieci mogą przywlec z przedszkola - one są szczepione, ale u nas przedszkola nie wymagają szczepień obowiązkowych, poza tym ja będę musiała już z noworodkiem wjeżdżać do pkola po odebranie dzieci. Od razu napiszę, że wymyśliłam to sama a nie za sprawą różnych straszaków antymigracyjnych, które pojawiły się wiosną - w związku z tym, że od dawna śledzę temat polio jako osoba przewrażliwiona po przykrym doświadczeniu rodzinnym z pokolenia moich rodziców. Moja gin i internistka wrpost mówią że są.zwolenniczkami szczepień. Tylko że to się sprowadza do krótkiego "tak, niech się pani zaszczepi" a nie do podania argumentów medycznych, rozmowy o statystykach zachorowań czy o profilaktyce :/
Rozumiem:( przykro mi ze spotkalo Was takie doswiadczenie:(
Czyli jak zawsze decyzja matki poprostu…
Polecam się przejść do Rossmanna lub podobnej drogerii i wejść na dział ciąża/dziecko. Poszłam w zasadzie bez listy a wszystko kupiłam. Łącznie z tym, że wzięłam 2 biustonosze do karmienia (warto wyjąć z pudełka i ocenić rozmiar bo są tylko S, M, L, XL a to trochę jednak rozstrzał).
W ogóle w Rossmanie są teraz te eko kosmetyki o prostych składach itp., są też takie tradycyjne, co nasze mamy pewnie stosowały (nieśmiertelne bambino). Spędziłam chyba z godzinę, ale na spokojnie pokupilam co trzeba.
Podkłady, majtki, wkładki higieniczne i laktacyjne. Płyny intymne do regeneracji po porodzie.. jest w czym wybrać :)
wow i unioslas to? 😄😄😄
Ja 4 razy mialam dostawe kurierem z apteki internetowej 😄 byly spore!

Wyczytalam ze biustonosz odpowiedni najlepiej kupic juz po porodzie (tak, tez
to nie za bardzo widze) ale ze wtedy bedzie dobry rozmiar kupiony.
Do szpitala mam koszulki hm odpinane zamiast biustonosza. Jedna mam tak polecil ze to bylo najwygodniejsze. Ale kazdy musi sam sprawdzic.
 
Właśnie zastanawiam się nad flanelową pieluszką czy kupować, aspirator do noska mam po starszych dzieciach. Dobrze że piszesz o kapturach na sutki muszę dopisać. A i podkłady oraz osłonka na materac. Biegnę dopisać
Mi jedna mama powiedziala ze jak masz dobry materac przewiewny i przewiewne przescieradlo to szkoda klasc ochraniacz… bo wtedy zadna przewiewnosc nie dziala. I niektore dzieci pocą się od tego i maja wysypki. Ale to tylko tak „na zapas” mowie. Ja nie daje tej folii miedzy przescieradelko a materac. Zobacze jak to sie sprawdzi i na ile Dzidzia bedzie wrazliwa …?
 
No ja gotowa!
To wszystko musisz nabyc jeszcze?
Tam gdzie ptaszek to te rzeczy mam. Czyli sporo do kupienia jeszcze
Wyczytalam ze biustonosz odpowiedni najlepiej kupic juz po porodzie (tak, tez
to nie za bardzo widze) ale ze wtedy bedzie dobry rozmiar kupiony.
Do szpitala mam koszulki hm odpinane zamiast biustonosza. Jedna mam tak polecil ze to bylo najwygodniejsze. Ale kazdy musi sam sprawdzic.

Ja kupuję biustonosz na krótko przed i w rozmiarze miski większym niż w dniu zakupu. Ostatnio się sprawdziło.
 
Dobry patent z gondolą. Tez mam fotel w pokoju dzidzi obok sypialni. Mam tez co prawda uzywane lozeczko (kolyska). Spore dosc. A ze na kolkach to licze ze moze w dzien bede uzywac tez w kuchni/salonie? No ale jakby udalo sie tak wstawac i isc do pokoiku obok karmic to byloby idealnie. Bo szkoda tego meza …. Jakby sie nie wysypial. Znowu dla mamy wygodniej zapewne miec przy sobie blisko dzidzie
 
Polecam się przejść do Rossmanna lub podobnej drogerii i wejść na dział ciąża/dziecko. Poszłam w zasadzie bez listy a wszystko kupiłam. Łącznie z tym, że wzięłam 2 biustonosze do karmienia (warto wyjąć z pudełka i ocenić rozmiar bo są tylko S, M, L, XL a to trochę jednak rozstrzał).
W ogóle w Rossmanie są teraz te eko kosmetyki o prostych składach itp., są też takie tradycyjne, co nasze mamy pewnie stosowały (nieśmiertelne bambino). Spędziłam chyba z godzinę, ale na spokojnie pokupilam co trzeba.
Podkłady, majtki, wkładki higieniczne i laktacyjne. Płyny intymne do regeneracji po porodzie.. jest w czym wybrać :)
Tylko czy ja w niemieckim Rossmanie wszystko dostanę? Przejść się nie zaszkodzi właściwie pojechać.
 
Właśnie zastanawiam się nad flanelową pieluszką czy kupować, aspirator do noska mam po starszych dzieciach. Dobrze że piszesz o kapturach na sutki muszę dopisać. A i podkłady oraz osłonka na materac. Biegnę dopisać
Flanela z tego co czytalam jest poprostu bardziej chlonna. Wiec jak na ulewanie czy podlozenie do przebierania to pewnie lepsza niz zwykla.
Ostatnio zglebialam rodzaje materialow i o co w tym chodzi😂

Kurde mi cos dzis wyjatkowo niedobrze i jakos dusznosci takie mam az mi uszy sie przytykaja. Ble
 
reklama
Ja też sie tego obawiam że donoszę ciaze do terminu i nagle dowiem się w szpitalu że robimy cc bo będzie za ciężki:(
Samego cc się nie boję ale funkcjonowania po nim
A lekarz nie proponuje indukcji porodu w konkretnym terminie? U mnie jest taka możliwość, bo dziecko jest spore - w 35 tygodniu już ważył 3,2 kg. Ja wolę rodzić naturalnie stąd mój ginekolog coś takiego rozważa.
 
Do góry