reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Więc tak, wyczytałam ze dla kobiet w ciazy jest darmowa.
Mialam darmową ale raczej ze względu na pakiet medi cover. Więc powinnaś mieć za free.
Szczerze to ja o polio w ciąży pierwsze słyszę. A dlaczego na niej Ci zależało?
Mam w rodzinie 70-latka porażonego po Heinego-Medina. Wiem, że od dawna w Polsce nie bylo dzikiego polio, ale boje się że wraz z migracja z Ukrainy mogło przyjechac i że starsze dzieci mogą przywlec z przedszkola - one są szczepione, ale u nas przedszkola nie wymagają szczepień obowiązkowych, poza tym ja będę musiała już z noworodkiem wjeżdżać do pkola po odebranie dzieci. Od razu napiszę, że wymyśliłam to sama a nie za sprawą różnych straszaków antymigracyjnych, które pojawiły się wiosną - w związku z tym, że od dawna śledzę temat polio jako osoba przewrażliwiona po przykrym doświadczeniu rodzinnym z pokolenia moich rodziców. Moja gin i internistka wrpost mówią że są.zwolenniczkami szczepień. Tylko że to się sprowadza do krótkiego "tak, niech się pani zaszczepi" a nie do podania argumentów medycznych, rozmowy o statystykach zachorowań czy o profilaktyce :/
 
reklama
@aspekt argumenty dla mnie bardzo poważne, szkoda że z lekarzami rozmowa taka średnia. Który Ty tydzień masz? Szczerze powiem że nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu.

Dzięki za listę wyprawkowa @Zflustrowana :D widzę że zostaly mi takie kosmetyczno-apteczne rzeczy. Octenisept, sól fizjologiczna itp. jest nieźle 😊
 
Polecam się przejść do Rossmanna lub podobnej drogerii i wejść na dział ciąża/dziecko. Poszłam w zasadzie bez listy a wszystko kupiłam. Łącznie z tym, że wzięłam 2 biustonosze do karmienia (warto wyjąć z pudełka i ocenić rozmiar bo są tylko S, M, L, XL a to trochę jednak rozstrzał).
W ogóle w Rossmanie są teraz te eko kosmetyki o prostych składach itp., są też takie tradycyjne, co nasze mamy pewnie stosowały (nieśmiertelne bambino). Spędziłam chyba z godzinę, ale na spokojnie pokupilam co trzeba.
Podkłady, majtki, wkładki higieniczne i laktacyjne. Płyny intymne do regeneracji po porodzie.. jest w czym wybrać :)
 
@aspekt argumenty dla mnie bardzo poważne, szkoda że z lekarzami rozmowa taka średnia. Który Ty tydzień masz? Szczerze powiem że nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu.

Dzięki za listę wyprawkowa @Zflustrowana :D widzę że zostaly mi takie kosmetyczno-apteczne rzeczy. Octenisept, sól fizjologiczna itp. jest nieźle 😊
Jutro 29+0, umówiłam się na szczepienie na 30+4. Poczekam chyba do poniedziałku, bo może coś się komuś przypomni w przychodni i do mnie zadzwonia (lekarka idzie na urlop, może ta peilegniarka, która mnie zapisywała spyta się tej drugiej lekarki). A jak nie, to zamówię w aptece ten Boostrix Polio i najwyżej jak mnir nie zakwalifikują, to zawołam męża, żeby się zaszczepił ;)

Edit: napisałam do państwowego zakładu higieny, oni się zajmują szczeieniami na szczeblu państwowym
 
Ostatnia edycja:
Po tym porodzie znajomej zrobiłam listę. Chyba zacznę ja uzupełnić. Moja różni się tylko trochę od tej pod spodem z internetu.

A jak wam idzie w temacie.
Ja jeszcze na liście miałam pieluchy flanelowe, rożek, elektryczny aspirator do noska, sól morską, osłonki na sutki, maść na sutki i chyba to wszystko.
Kupione mam już prawie wszystko, spakowane. Jeszcze tylko przewijak na łóżeczko i łóżeczko dostawne.
 
Jutro 29+0, umówiłam się na szczepienie na 30+4. Poczekam chyba do poniedziałku, bo może coś się komuś przypomni w przychodni i do mnie zadzwonia (lekarka idzie na urlop, może ta peilegniarka, która mnie zapisywała spyta się tej drugiej lekarki). A jak nie, to zamówię w aptece ten Boostrix Polio i najwyżej jak mnir nie zakwalifikują, to zawołam męża, żeby się zaszczepił ;)
O i bardzo słusznie. Trzymam kciuki żeby jednak ktoś sobie "przypomniał" 😊
 
Ja jeszcze na liście miałam pieluchy flanelowe, rożek, elektryczny aspirator do noska, sól morską, osłonki na sutki, maść na sutki i chyba to wszystko.
Kupione mam już prawie wszystko, spakowane. Jeszcze tylko przewijak na łóżeczko i łóżeczko dostawne.
Inwestujesz w to dostawne? Kurde całą ciążę o tym myślę i jestem w kropce 🤔
 
reklama
Do góry