reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziś wybrałam się na stare miasto, które kocham. Jakie było moje zdziwienie, ze wszystko na zewnątrz śmierdzi a to z restauracji, kebaba, ale najgorsza była kawiarnia, az miałam odruch wymiotny. Dziwna sprawa. W drodze powrotnej mnie mdlilo, ale zaczęłam śpiewać piosenki, bo radio grało i odkryłam, ze jak się śpiewa to przechodzą mdłości. Polecam 😉
 
reklama
Ja też nie jestem szczepiona ale chcę się zaszczepić w II trymestrze. Myślałaś może o szczepieniu w ciąży ?zastanawiam się czy oprócz mnie któraś z Was zamierza , myśli nad decyzją o szczepieniu w II trymestrze ?
Ja aktualnie jestem chora na covid, ale zamierzałam się zaszczepić dawka przypominająca w II trymestrze. Ale w tej sytuacji, chce zaszczepić się w III trymestrze, by dziecko miało przeciwciała.
 
Zastanawiam się tylko nad ewentualną gorączka po szczepieniu , ale chyba bardziej boję się nie zaszczepić. Mąż chorował na tego wirusa w grudniu , lekarka powiedziała że jak żona nie szczepiona na pewno zachoruje ale jakoś odpukać...choć ja w październiku przeszłam przeziębienie z bólem mięśni i 5 dni gorączka wieczorem codziennie.wiec nie wiem może ja pierwsza przechorowalam...
Ja nie miałam nawet podwyższonej temp, mam nadzieję, że teraz będzie tak samo
 
Ja aktualnie jestem chora na covid, ale zamierzałam się zaszczepić dawka przypominająca w II trymestrze. Ale w tej sytuacji, chce zaszczepić się w III trymestrze, by dziecko miało przeciwciała.
Ja przechodziłam na przełomie listopada i grudnia, wiec tez przełożę to raczej na III trymestr
 
Ja aktualnie jestem chora na covid, ale zamierzałam się zaszczepić dawka przypominająca w II trymestrze. Ale w tej sytuacji, chce zaszczepić się w III trymestrze, by dziecko miało przeciwciała.
Rozmawiałam z pielęgniarką co pracuje na oddziale covidowym, i mówiła, żeby bo odchorowaniu mimo, że nie ma tak wprost zaleceń odczekać te ok 3 miesiące. Dlatego idealnie u ciebie pasuje na III tr.
Ja mimo II szczepienia 02,06,21 mam bardzo mało przeciwciał, w porównaniu do moich rodziców, którzy jeszcze szybciej sie szczepili, Kurcze te organizmy są dziwne
 
Ale czy szczepionka przyjeta przed zapłodnieniem nie mogła wpłynąć na nieprawidłowe połączenie komórek, podział nie wiem jak to nazwać.
Gdyby wystąpiła u Ciebie wysoka gorączka po podaniu to mogłoby to zadziałać teratogennie na wczesnym etapie. Ale Twój dzidziuś nie zatrzymał się na wcześniejszym etapie tylko wyszła mu konkretna wada, która występowała już od dawna w populacji kiedy świat o szczepionce nie słyszał. Zależy też czym się szczepilas? Tzn jeśli były to szczepionki mRNA, pfizer, moderna, to tym bardziej nie powinny zaszkodzić. Mogłabyś podejrzewać różne przyczyny gdyby w badaniu nie wyszły konkretne wady dziecka
 
Ja dziś zbadałam poziom przeciwciał. Jestem zaszczepiona jedna dawką i przeszłam covid raz ( a podejrzewam ze dwa, nie wiem bo nie badałam za drugim) i w zależności od wyników podejmę decyzję kiedy kolejna dawka
 
Ogólnie dziewczyny to jest tak dziwny czas na dzieci 😉 przez covida i wiele innych rzeczy, że do wszystkiego powinnyśmy podchodzić ze zdrowym rozsądkiem
Cieszę się że będziemy rodzić latem, kiedy jest luzowanie gaci wszędzie i jest większa szansa na poród rodzinny i normalne odwiedziny męża.
 
reklama
Cieszę się że będziemy rodzić latem, kiedy jest luzowanie gaci wszędzie i jest większa szansa na poród rodzinny i normalne odwiedziny męża.
Ale z kolei w zeszłym roku w wakacje zaczął się wysyp rsv, a oddziały pediatryczne byly zapchane noworodkami i niemowlakami, które miały problem z oddychaniem
 
Do góry