reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Jak nie masz tyle czasu to można skróconą metodą 5-3-2 min. Ale ogolnoe laktatorem nie ściągniesz tyle co dziecko. Zależy też kiedy ściągałaś? Po karmieniu czy przed. Zalecane jest dla rozkręcenia laktacji odciągać godzinę po karmieniu.
I ja polecam słód jęczmienny pić dla rozkręcenia - lepszy niż Felmatiker. Piłam 2xdziennie po 1 łyżce z pół szkl. mleka.
Ściągnęłam po karmieniu a dziś to mam za swoje twarda pierś. Najgorsze jest to że w końcu udało mi się go to tej piersi prawidłowo przystawić i już się cieszyłam że załapał. A tu następne karmienie i coraz gorzej rży prawidłowym przystawianiu wypluwa pierś i robi wszystko by chwyci po swojemu 😭.
 
reklama
Dzidzia mi się denerwuje przy lewej piersi więc dziś po karmieniu sprawdziłam lektorem czy coś tam jest i w parę minut odciągłam jeszcze 30 ml czy to ok ? Ten laktator to fajny sposób na wyciągnięcie brodawki jak już się przetrwa pierwszy ból.
Mi położna kazała przystawiać do drugiej bo mówiła że czasem dzidzi chcę się tylko pić a wodniste mleczko leci szybko i na początku a po ok 10 min leci treściwe i gęste mleczko 😊
 
Mi położna kazała przystawiać do drugiej bo mówiła że czasem dzidzi chcę się tylko pić a wodniste mleczko leci szybko i na początku a po ok 10 min leci treściwe i gęste mleczko 😊
My przy jednym karmieniu w ogóle nie zmieniamy piersi. Próbowałam, ale jak go ruszę to więcej ulewa.
Później oczywiście robią mi się zastoje, bo w nocy na jednego cycka mam za długie przerwy.
A wiecie po czym poznać, ze laktacja się ustabilizowała? Bo u nas już 6 tydzień, a wcale nie jest tak, ze ciągle mam miękkie piersi. Już się zaczynam niecierpliwić.
 
Hej, my od rana w szpitalu i naswietlamy się, chociaż to za dużo powiedziane... Mały nie chcę tam lezec, jedynie jak zasypia to go tam wkładam. Jest juz duży, kręci się i wybudza. Mam nadzieję, że to co uda nam się poleżeć wystarczy i wypuszcza nas w poniedziałek
Mój na początku też nie chciał się naświetlać. Jak go przynosili na karmienie to aż był czerwony tak się wściekał. Ale na szczęście się przyzwyczaił. Mam nadzieję, ze u was też już jest lepiej :)
 
U nas tak się wścieka, że doktorka wymyśliła żeby nie wsadzac go do inkubatora tylko jest naświetlany na swoim łóżku. W większości czasu i tak leży tylko na takiej macie bo jak tylko zakłada się mu okulary to drze się w nieboglosy
 
Ściągnęłam po karmieniu a dziś to mam za swoje twarda pierś. Najgorsze jest to że w końcu udało mi się go to tej piersi prawidłowo przystawić i już się cieszyłam że załapał. A tu następne karmienie i coraz gorzej rży prawidłowym przystawianiu wypluwa pierś i robi wszystko by chwyci po swojemu 😭.
Ma twarde piersi tylko zimne oklady stosuj. Mi pomoglo. Ze dwa dni tylko mialam problem i potem minelo….
Moja dzis tylko na reku chxe spac a i cycus za cycusiem… az nie mam kiedy kesc a trzeba bo mleczka nie bedzie….
 
Ma twarde piersi tylko zimne oklady stosuj. Mi pomoglo. Ze dwa dni tylko mialam problem i potem minelo….
Moja dzis tylko na reku chxe spac a i cycus za cycusiem… az nie mam kiedy kesc a trzeba bo mleczka nie bedzie
Oj joj.. ja przyłożyłam młodego i rozmasował ulżył mi a potem zaczęłam karmić jeszcze raz od tej samej piersi. Puściło. Muszę kupić kapustę by mieć wyrazie w.
 
reklama
Oj joj.. ja przyłożyłam młodego i rozmasował ulżył mi a potem zaczęłam karmić jeszcze raz od tej samej piersi. Puściło. Muszę kupić kapustę by mieć wyrazie w.
Polozna mi mowila ze ta kapusta to tylko smrod daje🤣
Serio zelowe wklady jakies albo tetra mokra do lodowki i po dwie na zmiane kladz na kazda piers. Przy nawale podobno wg niej zakaz odciagania bo to tylko podbija nawał mleka. Stymuluje wiecej. A jak schlodzisz bedzie ulga. Sprawdzilam na sobie:) i tylko zimny prysznic na nie bo goracy znowu pobudza produkcje. Slowa poloznej:)
 
Do góry