reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Ja czekam na zamknięty wątek, aby trochę więcej o sobie opowiedzieć. Ogólnie zawsze myślałam,że będę pracowac jak najdłużej w ciazy. Ostatnio mam tak stresującą sytuację w pracy, że mam naprawdę dosyć, A z drugiej strony nie chciałabym zostawić zespołu na lodzie, więc mam rozterkę co dalej robić
No to ja mam identycznie - boję się jak stres wpłynie na dzidziusa, a z strony nie chcętak zostawiać swojego zespołu z dnia na dzień.
 
Mój lekarz jest na szczęście na liście lekarzy, którzy mają certyfikat FMF (może znajdziecie tu swojego) Link do: The Fetal Medicine Foundation
Moja doktorka również jest na tej liście [emoji4] moim zdaniem jest lepiej dojechać te kilka km dalej, i chodzić do kogoś konkretnego. W poprzedniej ciąży chodziłam do innej i żałuję tego.
 
No właśnie, Dziewczyny a propo COVIDA dużo z Was przechodziła go w ciąży?
Ja 23.10 miałam potwierdzonego a 25.10 pierwszy dzień miesiączki i w tym cyklu zaszłam. Zastanawiam się czy nie powinno być jakiś dodatkowych badań?
Ja 4.12 test na covid a 6.12 test ciążowy. Na szczęście wsztstko jest dobrze i przeszłam bardzo lekko. Żadnych dodatkowych badań. Koleżanka moja jest aktualnie w 20 tygodniu i przechodziła też na samym początku ciąży ale znacznie gorzej głównie kaszel i duszności plus gorączka ponad 3 tygodnie z ciaza wszytstko ok, będą mieli śliczna córeczkę 🙂
 
Ciężko Was nadrobić pracując z domu, plus przedszkolak bez przedszkola bo covid u opiekunek.
Planuję pracować do końca 34 tc jak w poprzedniej ciąży. Pracuję zdalnie, 5 h dziennie, mam biurko z automatyczną regulacją wysokości i fajną pracę. Bez pracy, po odstawieniu dziecka do przedszkola (jak działa), wracalłabym do łóżka pewnie. Co nie skończyłoby się dobrze. M też pracuje z domu więc sobie radzimy. Mamy nadzieję że w końcu otworzą przedszkola i młody te pół dnia będzie w placówce, a ja na spokojnie popracuję.

Olejek migdałowy tłoczony na zimno- używałam w poprzedniej ciąży, potem do pielęgnacji młodego jak była taka potrzeba. Teraz też zamierzam go używać.

Wizytuję już w czwartek[emoji4]. Mam nadzieję że będzie to szczęśliwe 8+4.
 
A ja mam takie pytanie, od wczoraj rozkminiam czy nie powinnam przyspieszyć badań prenatalnych.. datę mam ustalona na 28.01 wtedy będzie 13t5d, tylko mam dość duża rozbieżność w terminie porodu: z miesiączki wychodzi na 16.07 a z usg na początku lekarz mi powiedział 1.08 a na kolejnej wizycie 31.07.
Wiem ze mieszczę się w widełkach ale jeśli by jednak miało się okazać ze dzidzia większa i jest za pozno? 🤔
Także proszę o poradę 🤷‍♀️
13+5 będzie według USG czy z OM? Ja będe miała prenatalne w 13+1 i ostatnio dzwoniłam czy to nie za późno. Lekarz powiedział, że robi maksymalnie do 13+6, więc Ty się łapiesz tak na styk. Ja bym jednak przyspieszyła o kilka dni jeśli będzie taka możliwość.
 
reklama
Jak nazywa się to serum dokładnie? Pewnie w ciąży to nie za bardzo do stosowania?

to jest ten żel. Właśnie w ciąży można go stosować, bo na stronie producenta jest ten produkt w sekcji dla kobiet w ciąży i karmiących matek.
 
Do góry