reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Na samym początku napisze, że nie próbowałam: ale moja koleżanka używała w czasie ciąży smalcu na rozstępy na przemian z masłem kokosowym. Podobno najlepsze rozwiązanie.
Obecnie nic nie używam ale pewnie w później przerzucę się na Mustele bo tez słyszałam ze b.dobra.
 
Ojej.. nie jestem przekonana o odpowiednich kompetencjach tego lekarza. Próbuj się umówić do kogoś wczesniej, to naprawdę ważne na tym etapie. Dostałaś skierowanie na jakieś badania z krwi? Bierzesz kwas foliowy?
Mam podobne zdanie. Trzeba chociaż wiedzieć, że to nie ciąża pozamaciczna. To bardzo ważne.
 
Ja już po. Dzidziuń dalej tydzien mniejszy, cos mowila ze ma 2.5 cm. Ma dwie rece i dwie nogi , serduszko bilo.
Teoretycznie nastepne usg w 20 tyg [emoji2360] 5.02 jade do pl gina bo bym oszalala. Noi mam nadzieje ze zlagodza obostrzenia to wtedy okolo 15 tyg moglabym pojsc na platne zeby powiedzieli plec.
W Anglii jesteś?
 
Witamy[emoji846] pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że masz dwie córeczki tak samo jak ja i z tego co kojarzę to jesteśmy tylko we dwie bo większość dziewczyn będących w trzeciej ciąży ma synków lub płeć mieszaną. Ciekawe czy los się do nas uśmiechnie i zostaniemy mamami chłopców. Ja nie nastawiam się na żadną płeć nawet bardziej myślę, że będzie kolejna dziewczynka żeby potem nie mieć wyrzutów ani żalu. Mąż już się przyzwyczaił, że w domu same baby [emoji1787]
Mój mąż mówi, że na bank zrobił trzecia babę 🤣 już niedługo będzie można określić płeć to się dowiemy😁
 
Mi właśnie lekarka poleciła przychodnię 30 km dalej i cenią się sporo, za to w mieście sąsiednim też robią prenatalne i to trochę w niższej cenie. Oczywiście nie to, że zamierzam oszczędzać tylko zastanawiam się czy jest sens jechać tak daleko czy umówić się tutaj bliżej, opinii o prenatalnych nie widziałam, ale ogólnie lekarze mają tam dobrą opinię, także się waham.
Mój lekarz jest na szczęście na liście lekarzy, którzy mają certyfikat FMF (może znajdziecie tu swojego) Link do: The Fetal Medicine Foundation
 
O tak ! Wiosna inne powietrze, Spacerki, dzień dłuższy i jakoś tak pozytywniej można posiedzieć dłużejna powietrzu poczytać książkę na słoneczku 😊
Mam identycznie! Na dodatek bywają dni, że czuję się jak kompletny flak i jestem zła na siebie, że przez cały dzień nic nie zrobiłam... Ale (nie zapeszając) chyba przychodza te lepsze dni - u mnie 11+1. Do zrobienia zawsze się coś wymyśli ☺️ chciałabym trochę zadbać o siebie przez ten sezon zimowy. Przyjdzie wiosna to myślę, że też będzie trochę inaczej.
 
Ja też magazynuje urlop! Więc jak urodzę w sierpniu to dojdą mi praktycznie dodatkowe 3 miesiące na czas dla maluszka... Niestety nie mamy możliwości zostawienia dziecka z dziadkami więc trzeba będzie szukać żłobka.
 
reklama
W Anglii jesteś?

Nie w Holandii [emoji2360] dwoe ciaze prowadzilam w Pl a tu takie cyrki. No nic msm nadzieje ze polozna przylozy czasem glowice w miedzy czasie i zniosa troche obostrzenia zeby pojsc za kase, a jak nie zostanie mi wizytaa w Niemczech ale mam 2 h jazdy i tez nie chce jezdzic za czesto. Teraz mam w Niemczech 5.02. Jest tam PL ginekolog
 
Do góry