reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Dziewczyny, a co z kosmetykami w ciąży? W pierwszej nie zwracałam uwagi bo dla mnie pielęgnacja wtedy to był demakijaż, krem, jakaś maseczka, peeling. Ale od pewnego czasu testuje różne rodzaje serum i zastanawiam się czy można. Tak samo mam jakąś maseczkę z marihuaną medyczna w składzie albo jakaś pochodna (nie znam się na tym). Wiecie czy są jakieś zakazane kosmetyki lub coś ze składu?
Polecam artykuł srokao pt. Składniki których warto unikać będąc w ciąży i podczas karmienia piersią, bardzo przystępnie napisane. Na Facebooku jest jeszcze grupa twarzing i tam pod hashtagiem ciaza tez można uzyskać kilka konkretnych informacji. :)
 
reklama
A mi się tak objawy uspokoiły, że aż się martwię... Może na zapas, ale też mam dziś jakiś zjazd. W pracy zero mdłości tylko z pięć razy miałam od razu taki sam odruch wymiotny... Ale może to psychika wariuje, bo potrafię niestety sama sobie coś wmówić :)
Ciężko będzie wytrzymać do jutrzejszej wizyty, trzymajcie kciuki, żeby wszystko było ok ♥️ któraś jutro też może ma wizytę?
Ja jutro równo 9t0d
 
Dziewczyny, a co z kosmetykami w ciąży? W pierwszej nie zwracałam uwagi bo dla mnie pielęgnacja wtedy to był demakijaż, krem, jakaś maseczka, peeling. Ale od pewnego czasu testuje różne rodzaje serum i zastanawiam się czy można. Tak samo mam jakąś maseczkę z marihuaną medyczna w składzie albo jakaś pochodna (nie znam się na tym). Wiecie czy są jakieś zakazane kosmetyki lub coś ze składu?
Na pewno trzeba odstawić kosmetyki z kwasem salicylowym i retinolem.
 
Z tego co ja wiem, to jeśli nie zamierzasz ich jeść i smarować błon śluzowych to można korzystać z czego dusza zapragnie :-)
Dziewczyny, a co z kosmetykami w ciąży? W pierwszej nie zwracałam uwagi bo dla mnie pielęgnacja wtedy to był demakijaż, krem, jakaś maseczka, peeling. Ale od pewnego czasu testuje różne rodzaje serum i zastanawiam się czy można. Tak samo mam jakąś maseczkę z marihuaną medyczna w składzie albo jakaś pochodna (nie znam się na tym). Wiecie czy są jakieś zakazane kosmetyki lub coś ze składu?
 
reklama
Dziewczyny, a co z kosmetykami w ciąży? W pierwszej nie zwracałam uwagi bo dla mnie pielęgnacja wtedy to był demakijaż, krem, jakaś maseczka, peeling. Ale od pewnego czasu testuje różne rodzaje serum i zastanawiam się czy można. Tak samo mam jakąś maseczkę z marihuaną medyczna w składzie albo jakaś pochodna (nie znam się na tym). Wiecie czy są jakieś zakazane kosmetyki lub coś ze składu?
Przede wszystkim retinoidy- sa głównie w kremach na tradzik oraz przeciwzmarszczkowych. Warto unikać: filtrów przenikajacych, poliakrylamidu, pochodnych formaldehydu oraz formaliny, parabenów, trietanolaminy, fenoksyetanolu, kwas salicylowy kompletnie odstawić. Warto też zwrócić uwage na olejki eteryczne. W sumie spotkałam się z opinia kosmetologa, że jeśli jakiś kosmetyk byłby szkodliwy dla kobiet w ciaży, to na opakowaniu musi być informacja. Ja odstawiłam też serum do biustu, kosmetyki antycellulitowe, miłam też ten popularny peeling z tołpy 3 enzymy i wyrzuciłam od razu. Warto też poczekać z farbowaniem do 2 trymestru, z paznokci to szkodliwe moga być akrylowe ze wzgledu na mocny zapach. Dobrze by było używać kremu z filtrem mineralnym na buzię, żeby nie nabawić się przebarwień na twarzy.
 
Do góry