reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
W Preglife jest najwięcej informacji, a Sprout fajnie widać obraz dziecka i porównanie jego wielkości do owoców :) ale jeśli chodzi o wiedzę, to książki oferują więcej. W apkach można też prowadzić pamiętnik, wpisywać wizyty, listy rzeczy do zrobienia- pod tym względem podoba mi się Sprout. Tylko nie wiem jak z wersją językową, ja wszystko na telefonie używam po angielsku.
 
Ciąża+ też jest spoko, dużo artykułów, rozmiary fasolki i wygląd ze szczegółowym opisem.

Znowu potrzebuję pomocy 😒 Dziś u mnie 5+6 tygodni i jestem trochę przeziębiona, ale do tego czuje dzisiaj cały dzień takie gorące plecy, bolą bardziej przy dotyku. Któraś tak miała?
 
Ja również wizytę miałam ustaloną z ginekologiem i dopiero na poniedziałek. Szczerze? To moja pierwsza ciąża ale jestem jakaś taka spokojna i podchodzę do Wszytskiego na luzie, aż sama się sobie dziwię[emoji4] Co prawda robiłam sobie betę i było ok. Czekam w takim razie na poniedziałek,aby zobaczyć mojego dziudziutka [emoji4][emoji4]
Witamy [emoji846] będziemy miały podobny termin ja dziś 7+0 i pierwsza wizyta też 4.01 o godz. 11.30, nie robiłam bety ani żadnych innych badań czekam na wizytę. Termin wyznaczyła mi moja ginekolog uznała że wcześniej nie ma sensu przychodzić. Rozumiem dziewczyny, które są w pierwszej ciąży wtedy też wizytę umawiałam jak najszybciej żeby zobaczyć czy wszystko w porządku [emoji6] w kolejnej ciąży byłam już spokojniejsza i podejście nieco się zmienia.
 
Temperatury nie mierzyłam ale mi wieczorami jest zimno, a przed ciążą raczej byłam z tych osób, które wolą chłodniejsze temperatury niż upały. I wolałam jak mi chłodniej, ale teraz jest mi raz zimno a czasem mam uderzenia gorąca.

Macie jakieś aplikacje ciążowe na telefonie? Jeśli tak to jakie?
Ja mam Ciąża+ i Preglife 😁 Obie są dla mnie okej, nie mam za dużego doświadczenia w tego typu apkach 😊
 
Ja 05.01 mam dopiero pierwszą wizytę... Według aplikacji to 7+3.
Tydzień temu rzuciłam kawe, bo mnie mdliło na myśl o niej (jak zresztą prawie wszystkiego). Ból odstawienny okropny... Mdłości od rana do wieczora. W nocy się budzę co chwilę, a potem śpię do 12 :(
W poniedziałek wracam do pracy po urlopie i nie wiem co to będzie :D
 
Hej. Podpinam sie do Was bo nie ma jeszcze mam wrzesniowych a ja wlasnie dzis zrobilam test i wyszedl pozytywny. Mam 35 lat i juz dwoje "odchowanych" dzieci w wieku 13 i 8 lat. Strasznie się stresuje ze nie dam juz rady po latch ogarnac jeszcze takiego malca. Boje sie tez opinii innych ze jeszcze mi sie chcialo miec 3 dziecko. Poki co nastrój kiepski i lekkie przerażenie. Czy sa tu jakies "doswiadczone" mamy?
 
reklama
Ja nigdy wcześniej nie miałam problemow ze snem, zasypiam od razu praktycznie, ale teraz potrafię leżeć nawet 2 h i nic, chociaż padam ze zmęczenia. Te mdłości jeszcze ciągle się pojawiają i taki posmak w ustach, czytałam że to też częste w ciąży. Budzę się w nocy po kilka razy i potem znowu nie mogę zasnąć, no jak nie ja 😁 Aż siebie nie poznaje. Wgl nie mogę wejść do kuchni tak mi wszystko śmierdzi, zerowy apetyt 🙈 Pocieszcie dziewczyny, że też tak macie 😁 Miłego dnia 🙂
Co do apetytu i zapachów to nie 🙂 o dziwo w tej kwestii u mnie jest ok poza kawą jak nie wyobrażalam sobie poranka bez niej to teraz patrzeć ani wąchać nie mogę. Co do snu mam tak samo jak Ty, koło 12-13 i 16-18 mnie ziewa i bierze na spanie ale usnąć nie mogę a jak popołudniu mi się uda to mam taki płytki sen, że wszystko mi przeszkadza. Wieczorami to samo co się chce ale kontakt moja osoba - łóżko mnie wybudza... Później w nocy siku i to samo. Wszystko mi przeszkadza a to za ciepło a za zimno a coś tam. Mówią wyśpij się w ciąży na zapas ale coś nie jest nam to dane 🤔
 
Do góry