reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Uspokoić nerwy ... to trzeba by chodzić co max tydzień [emoji23][emoji23] . Ja mam 5 prenatalne i potem 20 . I zobaczymy coś mi się wydaje ze tez wydłuży ten czas , bo już ostatnim razem chciał bym była po miesiącu :) raczej ze względu na mnie chodzę co 2 tyg .


Co uważacie o wczesnych ruchach , czuciu ruchów bo ze dzieciaki fikają to wiadomo :) ja w 2 ciąży coś tak czułam w 13 tc . Potem w 16 już porządnie.
Też miałam Was o to zapytać. To moja druga ciąża i niby wszędzie piszą że od ok 16 Tc powinno się czuć, ale ja mam wrażenie że oczywiście bardzo rzadko ale czuję. Na wzdęcia i bąbelki w jelitach to za nisko. A jak u Was?
 
reklama
A ile ma kruszyna? Moja miała przy prenatalnych CLR 62,8 mm i moja norma była wówczas do 3, a miałam 2,0 (podobno normy ustala się na podstawie wielkości dziecka) . Powinnaś dostać taki wykresik po badaniu usg i tam jest taka kreska 95, jeśli jest poniżej to jest ok. Jeśli powyżej to też jeszcze o niczym nie przesądza. (wyedukowałam się trochę w weekend na temat tej przyziernosci ;p)
Podeślesz tą tabelkę albo ogarniesz mi tam moje te wyliczenia doktorka :p przyziernosc 1,2; dzidziol 5,26 cm z tego co pamiętam ;)
 
Oby super zareagowała i gratulowala. Zdaj później relacje [emoji6]
U mnie w pracy o ciąży wie aby moja przełożona. Jutro się okaże czy się wygadala przed innymi [emoji6]
 
Ej no tak jakos smutno bez pauliny.... Pewnie inforumje kierownictwo o ciazy.... biedna tak sie z tym spina juz tyle czasu....
@czarnaanna pod jakim wzgledem czujesz, ze ta ciaza jest inna. Mniej czy bardziej laskawa dla Ciebie??
Niestety niepoinformowani :p dziś nie było przełożonej, ale jutro czeka mnie ta rozmowa :p jak w końcu się dowiedzą to zainstaluje apke to będę częściej :)
 
Też miałam Was o to zapytać. To moja druga ciąża i niby wszędzie piszą że od ok 16 Tc powinno się czuć, ale ja mam wrażenie że oczywiście bardzo rzadko ale czuję. Na wzdęcia i bąbelki w jelitach to za nisko. A jak u Was?
No właśnie ja mam tak samo, ale to moja pierwsza ciąża. Nie napalam się, że mogą to być ruchy. Zazwyczaj czuje jak posiedzę dłużej, a zwłaszcza jak położę się wieczorem plackiem na łóżku. Nie mam pojęcia czy to w ogóle możliwe, nie zagłębiam się w ten temat, nie będę też pytała na wizycie u ginekologa, chyba że sama ten temat poruszy. :p
 
U mnie w pracy już dawno wiedzą , bo na L4 od razu musiałam iść z powodu krwiakow..były gratulacje itp ale czy szczere - nie wiem.
 
Proszę tu jest siatka.
A w mojej pappie były trisomie i ryzyko samoistnego porodu przedwczesnego przed 34 tyg ciąży, bo ktoś o to pytał kiedyś.
IMG_20190128_201810.jpeg
 
A ile ma kruszyna? Moja miała przy prenatalnych CLR 62,8 mm i moja norma była wówczas do 3, a miałam 2,0 (podobno normy ustala się na podstawie wielkości dziecka) . Powinnaś dostać taki wykresik po badaniu usg i tam jest taka kreska 95, jeśli jest poniżej to jest ok. Jeśli powyżej to też jeszcze o niczym nie przesądza. (wyedukowałam się trochę w weekend na temat tej przyziernosci ;p)
No właśnie nie wiem dokładnie ile wyniósł CRL ale coś ok 70 mm, może trochę ponad. Też właśnie wyczytałam, że przezierność rośnie względem wielkości dziecka. Dostanę taki wykresik ale niestety dopiero za tydzień jak już będą wyniki z krwi. Wtedy też przyjdą dokładnie wszystkie parametry. Pozostaje mi czekać :)
 
reklama
Do góry