reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Mucha narazie dam ogloszenie u siebie w lokalnej prasie, dzis tez zadzwonilam do dziewczyny ktora byla druga we wczesniejszym rankingu czy nadal szuka pracy i umowilam sie z nia na poniedzialek.
Racja z tym przebiciem sie na forum, jak nie jest sie od poczatku to czasami moze byc trudno

Wiecie co tak wogole czasami mam wrazenie rozmawiajac z mamai dzieci w podobnym wieku czy to w realu czy na innych forach, grupach, ze wsrod mam istnieje jakis wyscig szczurow jesli chodzi o osiagniecia ich pociech, a juz jak ide do tesciowej to wogole, bo jak mi gada nad uszami bo sasiadki dzieciak, ktory notabene jest starszy do malej o miesiac robi to czy tamto, juz mi glowa paruje i ciezko mi kobiecie wytlumaczyc ze kazde dziecko jest inne i robi pewne rzeczy w wlasciwym dla siebie czasie i ze nie trzeba dziecka uczyc stawania czy chodzenia bo dziecko samo osiaga pewne etapy rozwoju jak jest gotowe


Biedroneczko - ja juz mam dosc ciagłych przechwalek. dzis moj M zabrał Natalkę do starej pracy - bo go koledzy i koleżanki poprosiły. nie obyło się bez komentarzy ze JESZCZE sama nie siada, a juz POWINNA. ze JESZCZE sama nei stoi.

koleżanki to samo " a moj to juz..." " a moja to od dawna.." "oooo a Twoja jeszcze nie chodzi"

no ludzie, ręce opadają.
 
reklama
Biedroneczka- mam tak samo. Tylko mnie teściowa mówi jakie to dzieci w wieku mojego syna są duże i to wszystkie! Bo mój synio to taka mikrota.


ja dostawałam i dostaje spazmów - jak ktoś mówiąc o dzieciach podkreśla mi ze Natalka to wcześniaczek, wiec na bank opozniona. chyba go pokręciło. Natalka rozwija się w normalnym swoim tempie, cos robi szybciej coś wolniej.
 
Cześć kochane pomóżcie bo nie mam juz siły. Mały od paru dni niechce pic mleka o dzis nawet niechciał zjeść nic. Mleko jedynie wypije na spiku. aktualnie wychodzą mu zęby czy to może byc przez to?

Mysle ze to wlasnie przez zeby, moja jak jej ida zeby odmawi nawet obiadkow czasami, generalnie nawet z cycka ssie wtedy jakos gwaltownie i sie odrywa jak poparzona.

Chociaż muszę przyznać, że ja chyba przeginałam. Już ze mną lepiej i nie panikuję tak bardzo jak kiedyś, przy każdej krostce, siniaku czy katarze. Jak sobie przypomnę początki...byłam okropna - mojemu mężowi należy się chyba medal za cierpliwość!:-D

Dziewczyny tak się zastanawiam jak ubrać małego jak mają być 24stopnie. Jadę z nim do rodziców, będzie głównie na dworze w wózku. Nie bardzo mam pomysł - a dodajmy, że jestem specjalistką od potówek...skutek taki, że moje dziecko plądruje mi mieszkanie w samej pieluszce, a ja przeglądam ciuchy.

U mnie dzis byly rajtki, bodziak sukienka i sweterek a na glowe opaska, a i butki na nozki. Gorac totalny, wolalam by sie mala nie przegrzala bo u mnie dzis termometr okazywal 26/27 stopni

Biedroneczko - ja juz mam dosc ciagłych przechwalek. dzis moj M zabrał Natalkę do starej pracy - bo go koledzy i koleżanki poprosiły. nie obyło się bez komentarzy ze JESZCZE sama nie siada, a juz POWINNA. ze JESZCZE sama nei stoi.

koleżanki to samo " a moj to juz..." " a moja to od dawna.." "oooo a Twoja jeszcze nie chodzi"

no ludzie, ręce opadają.

No wlasnie u mnie tesciowa taka madra, szcegolnie jesli chodzi o chodzenie wg nie Rozalka powinna juz byc uczona chodzic, a ja tlumacze tej kobiecie ze przeciez ona niedawno skonczyla 8 miesiecy, to przesada wymagac niewiadomo czego od dziecka. Ja sie ciesze ze mala raczkuje a ta sie zaraz pyta czy stoi i czy chodzi no rece opadaja ehhh

ja dostawałam i dostaje spazmów - jak ktoś mówiąc o dzieciach podkreśla mi ze Natalka to wcześniaczek, wiec na bank opozniona. chyba go pokręciło. Natalka rozwija się w normalnym swoim tempie, cos robi szybciej coś wolniej.
Tez by mnie to dzialalo na erwy, wczesniaki czesto rozwijaja sie szybciej niz niektore dzieci urodzone w terminie

No a ja dzis malej zaserwowalam dla odmiany budyn z gruszkami, jadla ze asz jej sie uszy trzesly. Bylysmy dzis na spacerze na dzialeczce. Jak co wiosne sieje troche warzyw w ogrodku, bo co swoje to zawsze lepsze i zdrowsze. Juz sie ciesze bo truskawki ladnie przetrwaly zime i wlasnie zaczynaja kwitnac, mniam
 
Natalka rozwija się w normalnym swoim tempie, cos robi szybciej coś wolniej.

:tak:tak samo jak każde urodzone w terminie dziecko :tak:

Juz sie ciesze bo truskawki ladnie przetrwaly zime i wlasnie zaczynaja kwitnac, mniam

Mmmnniammm,to ja poproszę jak zakwitną :-);-) koocham truskawki,ale takie działkowe właśnie,nie to hiszpańskie gooowno które oprócz tewgo że wygląda jak zmutowana truskawka-nic z tym owocem wspólnego nie ma :no:

Flower-kura zrobiła furorę :-) jestem w szoku że taka dobra wyszła,no właściwie to kurze cycki robiłam ale grunt że smakowały :tak:
Blackberry,a jak u Ciebie? Zbawiłaś swoje ptaszysko? ;-)
Uciekam do gości,miłego wieczorku!
 
Biedroneczka, tylko nie mów, że Twoja teściowa nadal obstaje przy tym, że mała po Twoim mleku jest głodna, bo padnę :D

Kasica, całkiem możliwe, że ciepłe go drażni, tym bardziej że dziąsła stykają się ze smoczkiem podczas picia. A obiady też gorzej jak ciepłe? Jeśli tak, musisz przeczekać. Li też miała fazy na nie-jedzenie(tylko tak byłam świadoma że wychodzą zęby bo innych oznak nie miała). Pediatra mi mówiła, że tydzień tak spokojnie może być a ja muszę być cierpliwa i tak od razu z głodu nie padnie :-D.

Blackberry, dzisiaj wychodziłam z domu na spacer jak było 18 st, wracałam i było 25. Tymon miał body, spodnie dresowe(dosyć cienkie) + skarpetki, bez butów. Jak wychodziłam miał na body założoną cienką bluzkę z długim rękawem, ale po chyba 20 minutach ściągnęłam.

Pflaume, renatka dzięki. Wypadałoby napisać, że mnie zawstydzacie, ale nic z tego :-D.
 
Mucha no juz przestala gadac o tym ze mala glodna, ale za to trula wczesniej ze juz powinnam sobie darowac to karmienie piersia, bo do pol roku wystarczy itp, teraz znalazla sobie jeszce mase innych rzeczy juz nie wspominajac ze sie obraza jak kilka dni nie widzi malej i odrazu gada ze jakto nam niby zycie odplaci ;))) ehh taki typ ;))
Jagienka no wlasne truskawki pychotka, szcegolnie ze odkupilam 2 lata temu od jednego plantatora sadzonki bardzo dobrej odmiany, smaczna i slodka. Hehehehe to jak tylko zaowocuja wysle cala kobialke ;))

Malej znow ida kolejne zeby, chyba dwojki, bo marudna dzis caly dzien, znow zaczela sie slinic i mielismy problem z usnieciem, bo byl placz i wkladanie wszsytkiego do buzi wlasnie wtedy kiedy miala isc spac. Na szczescie jakos usnela, ehh kiedy te zeby wszystkie powychodza ;))
 
Jagieńka, to moja mama ;-) Na teściową też nie mam co liczyć… mieszkamy na szczęście z moim irodzicami, a nie z teściami.

Mama, nasze Córcie to małe sroczki ;-)Moja to nawet okulary mi ściągnie, a śmieje się przy tym, chociaż mówię Jej, że nie wolno.

Renatka, mówisię, że” byle jaki wóz, aby d… wiózł” :-p . Nie znaczy, że wcześniaczek, to od razu musi być opóźniona. Kasia też urodziła się 22 dni za wcześniej i nie jest opóźniona wręcz przeciwnie. Cieszę się, że moja teściowa się nie wtrąca i nie udziela tzw. „ dobrych rad” bo jak twierdzi nie ma doświadczenia…

Mucha, Ty zawstydzić na pewno nie :-)

Biedroneczko, kiedyś na pewno wyjdą. Musimy jakoś przetrwać ten okres my i nasze Maluszki :tak:



Dzisiaj dzień spędzony ok, nie licząc końcówki. Kurczę dlaczego ludzie oceniają ludzi nawet ich nie znając? To tak jak by oceniać książkę po okładce. Jest mi po prostu przykro i źle… :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
hello girls

wpadlam przelotem jak zawsze:-Dnie mam czasu Was czytac i kontrolowac co u Was ,ale jak mam chwilke to staram sie co nieco napisac co u nas i wsawic jakas fotke Victorii cobyscie o nas nie zapomnialy:-D:-D:-D:-D

tak wiec u nas nadal zebow brak(mnie to nie martwi bo moje wszystkie pozno mialy zebolki),nie raczkujemy( aczkolwiek pociagania sie po podlodze sa i panele nawet gdzie niegdzie wypolerowane;-)),siedzimy juz pieknie od dluzszego czasu,,poza tym z jedzeniem problemow nie mamy (rzeklabym ukrywac sie trza bo inaczej pisk niesamowity jak zobaczy talerz),generalnie mala bardzo wesola,nie placze praktycznie wcale(oby jej tak pozostalo),chodzi trzymajac sie moich palcow(wczesniej rak,ale ostatnio to nawet rece moje odpycha i chce sama:eek:ale trzymanie pionu to jej jeszcze nie wychodzi:laugh2:)no nie wiem co jeszcze bym mogla napisac:cool:

generalnie przy mojej 5 dzieciakow az tyle czasu nie mam :-Dprzejrze nieraz ale przyznam szczerze ze najbardziej to galerie bo uwilebiam patrzec jak sie te nasze dzieciaczki zmieniaja i dorosleja:tak:

zauwazylam ,ze cos o FB bylo:sorry:nie wiem o co chodzi:) ja mam FB ale jakos mnie nie kreci i tam tez sie nie udzielam zbytnio...jakos nie moge sie wkrecic:-Dchoc widze,ze wiekszosc preferuje FB ;-)

mnie tu nie ma zbytnio,jak pisalam staram sie cos co jakis czas napisac ale presji nie ma :-Dja nie oczekuje jakis specjalnych powitan,oklaskow czy czegokolwiek:-pjesli ktos zainteresowany to przeczyta a jak nie to tez plakac nie bede:-D:-D

no nic....ide polatac po necie...w koncu piatek nie?:laugh2:jakas rozrywka sie nalezy:rofl2:

no to na koniec pozdrawiam WSZYSTKIE Panie bez wyjatku

dobrej nocy i milego weekendu zycze
 
Do góry