reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

heheh u mnie było -33 :) szał ale w domu mam saune bo mieszkam na 8 piętrze i słońce wali calutki dzień w okna...dajecie dzieciakom chrupki kukurydziane czy nie boicie się że gdzieś się przyklei i bedzie się dziecina krztusić bo taką mam ochotę jej dać a się boje...
Natalka jest pokaźna bo ma niezły apetycik i je modyfikowane od początku a teraz i kaszki, zupki jabłka marchew banany :)
Ja daję mojej już jakiś miesiąc chrupki. Wcina aż jej się uszy trzęsą.
 
reklama
magga Radek też wcina. Leży sobie w leżaczku i ciamka :) Dużo na raz nie wymymla to i mu się nie przyklei...ale zawsze jest pod nadzorem.

Jagienka ja już jestem tu znana ze swej obsesji ruchowej dziecka ;-) i może nie zaraz rehabilitacja ale konsekwentnie pokazuj jej tę pozycję podpartą i wyciągaj te rączki do przodu....z czasem powinna załapać. Dziecko w wieku Laurki powinno na brzuchu opierać się już na dłoniach, które ma z przodu. A w 6 miesiącu ćwiczyć podpór na wyprostowanych w łokciach rękach tak, ze oderwie od podłoża całą klatkę piersiową i nawet brzuszek.....

I ktoś pytał jak powinno wyglądać siadanie....a więc powinno się odbywać z pozycji na brzuchu. Dziecko przyjmuje pozycję czworaczą i cofając się w tył siada z pozycji skośnej. Albo jak przewraca się na brzuch i umie zatrzymać ten obrót w 'pół drogi" to zaprze się na ręce tej bliżej podłoża i dźwignie też z pozycji skośnej. Wiem, ze wiele dzieci siada z leżenia na plecach ale to nie jest prawidłowe. Zazwyczaj robią tak dzieci, które nie raczkują.

https://www.babyboom.pl/niemowleta/zdrowie/pocwiczmy_mamo_cwiczenia_od_piatego_miesiaca_zycia.html
pkt 8 ...siadanie

agu_la no szkoda ....ale drań Cię 'wkręcił', bo jeśli złożyłaś wniosek to on nie ma prawa ci odmówić tego urlopu.....bo przecież mówić o wychowawczym Ty sobie możesz ale wniosku nie złożyłaś wiec było tak jakbyś do pracy wracała po UW....no ale szkopuł może być w tym, ze złożyłaś II wniosek a to już 'można ' podciągnąć pod brak następstwa po macierzyńskim, bo de facto drugi wniosek obejmował urlop po urlopie wypoczynkowym za 2011......ja pisałam wszystko na jednym.....
 
Ostatnia edycja:
Jagienka ja już jestem tu znana ze swej obsesji ruchowej dziecka ;-) i może nie zaraz rehabilitacja ale konsekwentnie pokazuj jej tę pozycję podpartą i wyciągaj te rączki do przodu....z czasem powinna załapać. Dziecko w wieku Laurki powinno na brzuchu opierać się już na dłoniach, które ma z przodu. A w 6 miesiącu ćwiczyć podpór na wyprostowanych w łokciach rękach tak, ze oderwie od podłoża całą klatkę piersiową i nawet brzuszek....

Tak sądziłam,molestuję tą moją córe codziennie ku jej niezadowoleniu ale widać z dnia na dzień postępy :tak:

Moja mała też "ciumka" sobie chrupki kukurydziane ;-)
 
Dziewczyny a jakiej firmy dajecie te chrupki?

My po wizycie- 13.02 jedziemy na podcinanie wędzidełka. Oby poszło szybko i bezboleśnie, bo mały ma wtedy pół roczku:biggrin2:
 
Dziewczyny a jakiej firmy dajecie te chrupki?

My po wizycie- 13.02 jedziemy na podcinanie wędzidełka. Oby poszło szybko i bezboleśnie, bo mały ma wtedy pół roczku:biggrin2:

Powodzenia na zabiegu!!
Ja mam chrupki MrSnaki,są "akuratne" do malutkiej rączki i bardzo delikatne,w składzie mają tylko kasze kukurydzianą :tak:
 
Hej! Karolaola powodzonka na zabiegu. Widzialam jak sie podcina wędzidełko u dziecka 2letniego i starszego i nie jest tom straszne wiadomo bedziesz sie bac i denerwowac. U Was jest gorne czy dolne? i w jakim znieczuleniu bedzie robione? My flipsow jeszcze nie dajemy bo sie boje ze odgryzie i zakrztusi sie, a ze jestem panikara to zapewne M da. Dzisiaj Igorek zrobil nam niespodzianke i spał od 21 do 6 dziwne ze glodny nie był :)) z przyzwyczajenia i tak wstałam o 24. NIe wiem czy slyszlayscie o Madzi ja jestem w szoku nie moge w to uwierzyc. Jestem w szoku. Patrze na igorka i dziekuje ze jest mimo naszych wad i problemow.
 
Jagienka niestety tak. Tak jak pisałam jestem w szoku. KUrde jak upadła na podloge mogla wezwac pogotowie i moze udaloby sie ja uratowac, a nie odrazu skazywac ja na smierc i porzucenie w lesie.
 
reklama
właśnie dałam małej chrupki :) super zajada się jak nie wiem co :) a z Magdą... nie wyobrażam sobie tego mamy dzieciaki w podobnym wieku... matka oszukała całą Polskę! Zrozumiałe że się bała ale przezcież mogła wzywać pogotowie to racja, mogła działać... najprawdopodobniej zrobiła to nieumyślnie... choć różne są wersje.
U mnie dzisiaj ponad 20 na minusie a ja z małą na 15 do lekarza na kontrol bo mi jeszcze chrypie bieda mała...
a chrupaki jej dałam mazurskie bo ja na warmii i mazurach ;D
 
Do góry