reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

U Nas Szymuś zaczął siadać sam i jestem z niego bardzo dumna...!

Jej...to gratki!!:-)

jagienka fajnie musi Malysz wygladac w wykonaniu twojej corci

:-D chociaż dzisiaj była u mnie koleżanka i jak chciałąm jej pokazać Laurkowego Małysza to ona mi na to że moje dziecię w ten sposób próbuje przekręcić się na plecki :confused: i faktycznie po chwili zaczęła się tak na boczek odchylać i zarzucać rączka i nóżką...To moje trzecie dziecko ale pierwszy raz widzę ten sposób :-D:szok:


. A dziś rano znalazłam pierwszy ząbek!!! :-D...

Gratulacje!! Moje dziecię bezzębne ;-)

Jagienka29, twoje dziecię przybrało tylko 1300.... to moje marzenie,aby moja Malutka chociaż raz mi taką niespodziankę zrobiła i przybrała ponad kg. Ale widze, ze wagi waszych dzieciaczków powoli stopują,

Wagą mojej Laury się nie sugeruj,ona od początku przybierała po 1500g miesięcznie i cieszę się że zwolniła bo już dosyć mam gadania lekarki że przekarmiona (taaaa,cyckiem :dry:)

Wasze dzieciaczki już się za stópki łapią a moja ledwo za kolanka...:baffled:


Dzisiaj dostałam drugi @...czuję się jak koń po westernie...boli mnie każdy skrawek ciała...bleeee:no:
 
reklama
sorki... mała mnie wykończyła ma katar i kaszle dziś już jest troszkę lepiej :) dziękuję za radę ze strzykawką wzięłam na razie taką z nurofenu i tak jej podaje przeciwbólowe to nic się niestanie :) no i generalnie jestem dumna mała dziś się przekręciła z brzuszka na plecki kombinowała aż wykombinowała i już :) wprawdzie tylko raz jej sie udało ale od czegoś trzeba zacząć :) nienawidze katarów!!!
 
Maaga,to zrozumiałe że jesteś zdenerwowana,dorosłemu katar przeszkadza a co dopiero takiemu maleństwu które nie umie wydmuchać noska :no:

Masz może inhalator? Mojej bardzo pomogły inhalacje z soli fizjologicznej,miała katarek jak miała ledwo dwa tygodnie...super jej rozrzedzał,mogłam na długo wyczyścić nosek i lepiej jej się oddychało :tak: No i na noc kropelki obowiązkowo,tzn nasza pediatra radzi,żeby maleństwo nie zaciągnęła wydzieliny do oskrzeli czy płuc..

Gratulacje dla Natalci za pierwsze przewroty!!
 
Hej!

Karolaola - no jak poda rączki to go lekko pociągne i wtedy siedzi sobie sam :-)
Tonya - gratki raz jeszcze :-D
Jagienka - jak będę miała córeczkę to na pewno nazwę ją Laura. To imię prześladuje mnie od 8 klasy podstawówki :-D śliczne!!!!!!!!

Maaga - brawo dla córci!współczuję kataru... :baffled:
Marthha - my nie podajemy żelaza,więc nie pomogę niestety....
 
Martha,dopiero teraz doczytałam,ja dawałam żelazo w kropelkach Dawidkowi jak był malutki i pamiętam że jego kupki też były takie szaro-zielone,czasem nawet wpadający w czarny :tak: jestem pewna że to od żelaza bo tak nam mówiła pediatra.

Taycia,Laurki to super dziewczyny!! :-D:-)
 
taycia - my chodzimy z Karolą na kontrole do poradni rehabilitracyjnej i pani dr mowila zeby nie sadzac dziecka dopoki sama sie nie podniesie do siadu z lezenia. tlumacyzla ze dziecko ma duzy brzuszek i jeszcze slabe jego miesnie i podczas siedzenia on sie jakby rozlewa na boki - przez to moga byc takie drobne deformacje zeber bo brzuszek je wypycha (czesto pozniej mylone przez rodzicow z objawem krzywicy)
jak siostra była na wizycie (chodzimy do tej samej pani dr) to im powiedziala zeby nie "stawiac" dziecka pod paszki bo koslawi nozki ale nie wiem czy to chodzilo konkretnie o Jasia czy o dzieci w ogole - nastepna wizyte mamy 22 to dopytam

martha - a cos wam sie dzialo ze zelazo musicie dac czy przy jakiejs rutynowej kontroli morfologii wyszly niedobory?
 
tonya tak serio z pozycji leżącej samo siada? moja się podrywa wystarczy jej dać palca to już rwie do góry :)
tak czytam i czytam i stwierdzam że Natalka to spora babeczka bo ona już miesiąc temu miała prawie 8 kg... i 70 cm :)
a z tymi stawianiami i siadem to każdy rehabilitant mówi podobnie a i tak dziecko robi swoje :) mojej nie utrzymam tak się rwie do siadania...
a z ząbkowaniem czekam i czekam na szczęście chyba już powoli chorubsko mija bo obudziła się w nocy tylko raz :) bo tak to ona sypia od 19 do 5 nad ranem tylko upodobała sobie jakoś godz. 3 nad ranem już tak od urodzenia i trzeba ja chwilkę na rączkach potulić to zasypia
ale się rozpisałam :tak:
 
kurcze czytam, czytam i zapomniałam co komu .....

Nadżerka - nie mam nie pomogę.

Gratki dla Wszystkich nowonaumianych dzieciaków :)


....no i co ja chciałam.....

Aaa Jagienka jak Laura leży na brzuszku to wyciągaj jej te rączki do przodu. NIech podpiera się na przedramionach.
 
reklama
Do góry