reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

reklama
Witamy się.

Dzisiaj nie w humorze, bo klamka zapadła i 27 wracam do pracy:((

Ale mały poprawia mamie humor, bo przewroty z plecków na brzuch ma opanowane. Na razie przez jedno ramię, ale za to z placków na brzuch już przez oba ramionka:-)

Dzisiaj do chirurga w sprawie wędzidełka. Odezwę się wieczorkiem.

Aaa i mam pytanie: Ile jest płatny urlop tacierzyński? 100 czy 80%?
 
Ostatnia edycja:
Meggy29 , Jagienka29 dzięki za odp, bo już powoli zaczęłam kombinować czy to przypadkiem nie od jakiegoś jedzenia. Póki co na kilka dni przerwę podawanie, zobaczymy czy będą jakieś zmiany.
Flower188 a wiesz może z jakiej pozycji powinno się pojawiać siadanie, z brzuszka czy z plecków? Bo moja Mała jak ma tylko główkę ciut wyżej od ciała, leżąc na plecach, to próbuje siadać, tzn. podnosi głowę i klatkę do góry,ale widać że nie ma więcej siły. Nie wiem czy ją z tym hamować, czy wręcz przeciwnie ,zachęcać do działania :-p co do żelaza to przy rutynowej kontroli wyszła anemia i teraz męczymy się z witaminkami i żelazem :-(

Ale dzisiaj zimno, za oknem mam -13 stopni brrrr
 
maga - no to Natalka faktycznie pokaźnych rozmiarów damulka :tak:
Jagienka - ja gdzieś wyczytała że to jest pozycja "foczki" i najzupełniej normalna a wręcz wskazana - moja też tak robi. jak walka z butelką/łyżeczką?
karolaola - oj ściskam wiem ze ci ciezko na duchu ja wracam 20 do pracy...
martha - wydaje mi sie ze z pleckow; absolutnie nie hamowac :-) ona jak bedzie to robila sama bez pomocy to na pewno sobie krzywdy nie zrobi. sama widzisz ze jeszcze nie ma sily dalej ale juz niedlugo.. moja tez tak robi. czasem jej dam rece to sie podciaga i chcialaby siedziec ale wtedy ja puszczam i niech wraca do pozycji wyjsciowej - jak sama da rade to co innego.
u nas o 9 bylo -21 ale tu (okolice Ojcowa) panuje taki mrożny mikroklimat i zawsze jest chlodniej i wieje bardzo

Karolinka pzrekrecala sie z pleckow na brzuch od czasu do czasu ale od wczoraj zaczela sie turlac jak mala pileczka!w ta i we w tą!już mi z kocyka ucieka. a dzisiaj dodała do tego pełzanie - już nie tylko do tyłu tylko do przodu po zabawki ruszyla. smiesznie to troche wyglada bo tylek do gory wypina glowe kladzie na koc i odpycha sie nogami trac buzia o podloze - potrafi za jednym takim ruchem o 20cm sie pzresunac.

rany jakie te nasze maluszki juz duze i jak szybko nowe rzeczy robia czasem z dnia na dzien
 
kurde tyle naskrobalyscie ze nie wiem co komu pisac;p
wiec zycze wam udanego dnia gtauluje umiejetnosci dzieci moj taki zdolny nie jest ale mysle ze wsio z znim ok..
zdrowia chorym dzieciaczkom
 
heheh u mnie było -33 :) szał ale w domu mam saune bo mieszkam na 8 piętrze i słońce wali calutki dzień w okna...dajecie dzieciakom chrupki kukurydziane czy nie boicie się że gdzieś się przyklei i bedzie się dziecina krztusić bo taką mam ochotę jej dać a się boje...
Natalka jest pokaźna bo ma niezły apetycik i je modyfikowane od początku a teraz i kaszki, zupki jabłka marchew banany :)
 
Hej!
Marthha kupy przy zelazie moga byc nawet czarne u nas takie byly wiec sie szukaj innych przyczyn. My narazie dostawilismy zelazo bo mamy mial big zatwardzenia.
U nas teraz jest -20 a w nocy -23,8.
Bylismy u rehabilitantki i powiedziala ze normalne ze nie przewraca sie na brzuszek pokazala nam cwiczonka.
Karolaola glowa do gory, ja zostaje w domku ide na wych ale szczerze mowiac mam dni kiedy zostawilabym wszytsko i poszla na kawe do kina
pozniej sie odezwe maly sie krzywi :(
 
reklama
agu_la a jaką masz umowę podpisaną? Szkoda, że nie opisałaś tego wcześniej, bo szef MA OBOWIĄZEK udzielić Ci urlop wypoczynkowy bezpośrednio po macierzyńskim i gdybyś tylko dostarczyła mu w jakikolwiek sposób wniosek o 26 dni urlopu z roku 2012 to on nie MOŻE ci go nie udzielić. Potem na 14 dni przed końcem UW składasz wniosek o wychowawczy i ten urlop jest jego "stratą".....przynajmniej by cham miał za swoje.....No szkoda, że teraz o tym piszesz, bo byśmy mu dowalili z MOCY prawa !!!

JJ ja umowę od 2009r mam na czas nieokreslony! urlop wypoczynkowy udzielił mi za 2011 a przed jego końcem składałam wniosek o urlop 2012/ bo już byłam nastawiona na wychowawczy/ o którym z reszta rozmawiałam z nim wcześniej- oczywiscie przez telefon bo w 4 oczy nie miał odwagi!!! i wtedy twierdził,że nie ma problemu mogę isc na urlop a potem mi podpisze wychowawczy! wysłałam mu wniosek o urlop za 2012 i dostałam email ze nie wyraża zgody na ten urlop. Gdy zadzwoniłam z pytaniem dlaczego odpowiedział, ze ma takie prawo odmówic mi a poza tym to sa dla niego koszta!!!!!:wściekła/y:Tak wiec złozyłam wniosek o urlop wychowawczy chcac czy niechcac wolałam to niz zostac bez niczego !!!!

A co do zmian skurnych spróbuj malucha wykąpać w płnie do kąpieli OILATUM mojemu starszakowi pomogło gdy był malutki a dermatolog zasunał nam odrazu maść ze sterydami!! I nawet nic o tym nie wspomnąl dobrze, że kolezanka mnie oświeciła ze to sterydy i małego nie tknełam tym nawet>Jadł przez jakiś czas mleko HA i do kapieli dodawałam mu własnie ten olejek OILATUM i udało sie bez żadnych leków i problemów może wam też pomoże!
Jeszcze raz dzieki za dobre słowa i chęć pomocy, szkoda ze wczesniej nie miałam czasu tu zagladać może byśmy coś wczesniej skurały:-(
 
Do góry