reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2013

ktr nie stresuj się genetycznym - wszystko będzie dobrze. Oby Dzidzia dała się przepadac i nie fikała koziołków :)

AleksandraMaria jaką masz miksturę śniadaniową? Coś zdrowego?

Mój kochany Mężuś od kilku dni wieczorem mi mówi, że brzuszek robi się widoczny... Czy to nie za wcześnie? Mieszczę się jeszcze we wszystko , tylko mega obcisłe jeansy (xxs ) rozpinam w górnym guziku żeby Dzidzi nie uciskać.
Miłego dnia!
 
reklama
Dzień dobry Dziewczyny :)

Maciejka gratuluję II trymestru. Ja dziś zapytam mojej pani jak liczyć te trymestry :) choć ja na razie siedzę jeszcze głęboko w pierwszym ;)


Toska
trzymaj się dzielnie i nie daj się chorobie!


Kochane, proszę kciuki za wizytę! Dzisiaj mam o 18.40 i trochę się denerwuję czy dzidzia ma się dobrze. To jeszcze nie genetyczne, ale wsparcie i tak poproszę :)

Co do płci to intuicja mówi mi, że będzie chłopak. Jeśli będzie dziewczynka to się zdziwię :-D ale koniec końców jest mi to obojętne :) Tylko ciekawe jak u mnie było z tą owu, bo zdecydowanie miałam ją wtedy bardzo wcześnie i wszystko mi się poprzesuwało ;)

Ech...wczoraj nie mogłam zasnąć, bo znów mnie naszło na kiszoną a całą wcześniej wyjadłam...

Eweli wejdź sobie na wątek 'zdjecia naszych ciążowych brzuszków' i zobacz jakie dziewczyny mają już ładne brzuszki np. w 13 tygodniu :)
 
hello:-)

ktr u nas też wiatr, ale ja i tak wolę taką pogodę, która jest taka "przedwiosenna", niż zimę.. marzę już o wiośnie!!! muszę sobie kupić jakieś żonkile i hiacynty do domu:tak:

dziewczyny, ja w zasadzie też żadnych zachcianek nie mam, nic konkretnego mi nie chodzi po głowie.. raz miałam na barszcz ukraiński czy pomidorową, ale poza tym-nic:no:;-)
 
domi87 dzięki za namiary na forum staraczkowe, z czystej ciekawości chętnie poczytam jak toz tym planowaniem płci wychodzi w praktyce.

AleksandraMaria w necie przepisów jest od groma a wszystkie jakieś takie gumiaste mi wychodzą te gofry.

U mnie też dziewczynkę 'wyprodukowaliśmy' sporo przed owulacją. Póki co teoria się potwierdza.
 
Margo dzięki :-) kciuki za wizytę zaciśnięte! Który to tydzień?Dobrze kojarzę, że Ty chodzisz na Łucką? Ja też tam robię te główne usg u dr Makowskiego.Ewcik mi też się marzą już wiosenne kwiaty. Ostatnio kupiłam tulipany, niestety jak się " odmroziły" w domu to padły następnego dnia :(
 
Eweli85 Moja mikstura jest zdrowa bo ma witaminy i inne dobre rzeczy no i dużo błonnika, który jest szczególnie potrzebny w ciąży. A tajemne ;-) składniki to: jogurt naturalny (bez cukru i innych dodatków), mleko, 1 banan, jagody albo żurawiny (albo inne owoce), 3 łyżki pełnoziarnistego musli (też bez cukru i innych dodatków tylko płatki owsiane, jęczmienne, pszenne i kukurydziane), do tego otręby żytnie i zarodki pszenne, ok 1 łyżeczka, czasami trochę miodu. Miksuję wszystko razem wychodzi tak ok 500-600ml. Jem tak od dawna, nie ze względu na ciążę, ale to był dla mnie najłatwiejszy sposób na zrobienie śniadanka, które mogłam ze sobą zabrać. Przed ciążą dodawałam jeszcze czasami suszone jagody goji , 'magiczne' proszki maca i lucuma, ale nie są polecane w ciąży.

Zastanawiam się co bierze ta kobieta, w 36 tygodniu ciąży tyle energii i taka figura (to tak a propos ćwiczeń)

Trzymam kciuki za wszystkie wizyty i za wszystkie zestresowane mamusie.

Ja właśnie dostałam wyniki badań przesiewowych, nieźle mi ciśnienie skoczyło jak otwierałam kopertę, ale wszystko jest w porządku :-)
 
Ostatnia edycja:
AleksandraMaria moja przyjaciółka rodzi za 2 tyg i ma TYLKO brzuszek jak piłkę. Nie przytyła nic a nic ( przynajmneij nie tak, że widac gołym okiem). Nie ćwiczyła w czasie ciąży i nie stosowała specjalnej diety - jadła to na co miała ochotę. Ot cała teoria. Myślę, że to jest indywidualne zachowanie organizmu. A jeżeli ktoś ma tendencję do tycia po prostu musi się pilnować by nie jeść za dwojga tylko dla dwojga i zastanawiać się nad wyborem posiłków. Zamiast zajadać się jakimiś "smieciami" lepiej wybrać mniej kalorii lecz większą wartość odżywczą - tak żeby Dzieciątko miało wszystko czego potrzebuje, a mamusia nie musiałą po porodzie cierpieć męczarni na fitnessach.
Lady's czy Wy już teraz ćwiczycie ? Podobno ćwiczenia jeżeli lekarz nie zaleci inaczej wskazane są od 4 miesiąca dopiero...?
 
Hej, pewnie mam glupie pytanie ale orientujecie sie czy na tak wczesnym etapie ciazy mozna samemu posluchac serduszka dziecka (za pomoca stetoskopu lub innego przyrzadu)? Cala noc mialam bardzo silny bol brzucha (troche zlokalizowany po prawej stronie na dole), no-spa mi nie pomagala. Dzis rano jest troszke lepiej, dzwonilam na Early Pregnancy Unit z pytaniem a porade i uwaga: zalecili brac paracetamol co 4 godziny. Nie dziwi mnie to bo tu paracetamol jest tu lekiem na wszystko, widocznie na ciaze tez.Oczywiscie mnie nie przyjma. Jezli silny bol wroci lub pojawia sie plamienia mam zadzwonic znowu. Jeszcze na dodatek musze siedziec (dobrze ze nie stac...) w pracy, kolo 16 moze uda mi sie urwac. Denerwuje sie strasznie, czy z dziekiem jest wszystko dobrze, USG mam dopiero za tydzien (tam tez dzwonilam i nie ma opcji zeby mi przyspieszyli). Stad moj pomysl na samodiagnoze. Zwariuje :(
 
Alitka jeśli chodzi o słuchanie serduszka to Ci nie pomogę, bo zupełnie nie wiem. Ale wiem, że na pewno możesz brać paracetamol choć on jest lekiem bardziej na gorączkę lub bóle głowy to podobno ma działanie ogólnie przeciwbólowe. A co do serduszka to Twoje pytanie wcale nie było głupie ;) jak widzisz ja sama jestem zielona w tym temacie :)

Tosca Tak, chodzę na Łucką :) i właśnie dziś zamierzam dowiedzieć się, który to tydzień z usg :) z OM wychodzi 10t6d.
 
reklama
Alitka nie wydaje mi sie zebys mogla sama posluchac serduszka . Tez mialam bole okolo 10 tygodnia bodajze i wydzwanialam do gp i midwives ale mieli mnie gdzies . Zadzwonilam do polskiego ginekologa i powiedziala, zeby brac jak najwiecej nospy, ktora mi wcale tez nie pomagala albo jechac na emergency, tylko jak pojedziesz emergency to Cie kilka godzin beda meczyc i nie gwarantuje, ze Ci poprawia samopoczucie bo wiesz jak tu z opieka ;)
Jak masz fajna gp to bym sobie zrobila emergency appointment albo zwykly jezeli daja tego samego dnia i dalaby Ci posluchac serducha . Ogolnie to radze po prostu sie nie martwic . Mnie czasami takie bole lapia i potragia trwac godzinami lub dniami i po prostu przechodza .. Trzymaj sie
 
Do góry