reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpień 2013

Hej :)
Znowu taka produkcja :-)

Madziasek zdrówka dla Mikiego ! :-)

Jagoda, właśnie, pochwalcie się ;) my też za niedługo musimy kupić fotelik bo Kubuś się nie mieści do nosidełka.. :baffled:

Taka j., na razie nie daje 2 bo lekarka stwierdziła, że przy Kubusia alergii nie ma co się spieszyć i jeszcze przepisała 6 opakowań 1..

My też mamy tylko nawilżacz.. nie wiem czy warto ten inhalator kupować..

Aurelia, ja zagęszczam na noc kleikiem ryżowym :-)
W ogóle to właśnie wróciłam od lekarza bo miałam przyjść po receptę i żeby sprawdziła Kubusia bo coś ma katar.. a nasza lekarka złamała sobie nogę na feriach i może jej nie być nawet 3 miesiące :szok: trafiliśmy na jakąś zakręconą lekarkę która tak właściwie to normalnie tam dorosłych przyjmuje.. chyba, że skończyła też pediatrię.. ale w sumie to nic się nie dowiedziałam.. gardło czyste i tyle.. oczywiście całą swoją uwagę skupiła na skórze Kubusia i władowała recepty na kolejne pierdoły.. :baffled: i kazała przyjść do kontroli w piątek czy te jej cuda działają :wściekła/y: ogólnie bym nie poszła ale ta kobitka nie chciała mi więcej szt mleka przepisać.. powiedziała, że przepisze w piątek, więc chcąc nie chcąc będę musiała tam iść :angry:
Jeszcze o 16.00 mamy wizytę u dermatologa.. mam nadzieję, że kobitka okaże się dobrym specjalistą..
 
reklama
MadziaSek zdrówka życzę i super, że jest bez antybiotyku.
Jagoda Właśnie pochwal się fotelikiem:)
ewelinka12 mam nadzieję, że jedzenie niedługo się unormuje.

Zaczęłam podawać Kacprowi śniadanie:) Wczoraj dostał kleik kukurydziany z jabłkiem, a dziś z bananem.
I jeszcze muszę go pochwalić, bo wczoraj jak usną po kąpaniu i kaszy to się NIE obudził po 30 minutach tak jak zawsze od 3 miesięcy , ale za to jak się obudził o 4 to usnął o 6, ale to jest inna bajka... Mieliśmy wieczór z mężem dla siebie, choć było wysłuchiwanie i wyczekiwanie czy się obudzi czy nie...
Jak tylko mały wstanie i zje obiad to idziemy na spacer, bo u mnie dziś piękna pogoda. Słoneczko tak pięknie świeci, aż żal siedzieć w domu :-):-):-)
I jeszcze wczoraj Kacper pierwszy raz zrobił twardą, żółto-czarną kupę... nie wiem czy w tym wieku powinien już taką robić :confused: i widać było, że nie było łatwo mu ją zrobić...
 
Aurelia ja w nocy daję samo mleko a w dzień dodaję łyżeczkę kleiku do butli mleka. W sumie nie widzę różnicy czy ma ten kleik czy nie, ja to dodaję bardziej nie z powodu zagęszczenia tylko dlatego, że dość silnie ulewał a w nocy mniej dzieci ulewają więc nie dodaję.

Basia rozumiem, no to jeszcze macie dużo tego mleka 1, mam nadzieję, że wizyta u lekarza okaże się przydatna.

Talaaa zawsze tak jest, człowiek chce, żeby dziecko pospało i zły jak wstaje po 20-30 minutach a jak śpi i mija z godzina już to potem co 2 minuty się chodzi sprawdzać, znam to :) Mój robi przeróżne kupy i nie zwracam uwagi na to, ważne, że robi, nie raz mam tęczę w kupie bo z 5 kolorów ale to pewnie od produktów z obiadku i się nie martwię. Mam nadzieję, że słusznie.
 
Basia, u nas odwrotnie - ja lubię jak nie ma naszej pediatry, bo wtedy jest taki młody lekarz i z nim się idzie jakoś lepiej dogadać niż z tą babą.. No nie licząc sytuacji jak towarzyszy nam mąż - to wtedy pani doktor się nagadać nie może, a jak ja sama z Małym to wszystko muszę od niej wyciągać;-)

Wojtka kupy też są przekolorowe - od czasu jak je inne rzeczy oprócz mleka, więc to chyba normalne. Ciężko mu czasem te kupy idą, spina się, czerwony jak burak się robi, ale idą, więc też się nie martwię

Ja od dwóch nocy testuję Wojtusia i nie daję mu jeść.. Budzę się tak jak i on się zaczyna wiercić, ale jak wstaję i widzę, że oczy zamknięte, nie marudzi, to myślę, że nie jest głodny. Zwłaszcza, że rano też się na jedzenie nie rzuca. Nie znaczy to oczywiście, ze przesypiam całą noc - dziś budziłam się 4 czy 5 razy, wstawałam ze 2 ;-)
 
Kulka masz racje, jak nie marudzi to znaczy, że nie głodny.
U mnie Kacper też się budzi w nocy, to znaczy oczu nie otwiera, ale za to marudzi, czasami pomoże obrócenie na drugi bok, ale na krótko i zazwyczaj góra po 30 minutach jest kolejne marudzenie i wtedy tylko cyc pomoże.
Czyli kupami się nie martwię, może jedynie podam mu więcej jabłka, albo jakąś śliwkę (pierwszy raz) i będzie mu łatwiej szła kupa.

A właśnie jabłka podajecie gotowane czy takie normalne "surowe";-) ?
 
grinula kupiłam taką na dobranoc może zjadła pół opakowania ale nie co wieczór i zauważyłam na łydkach suche ale nie czerwone plamki są one kilka dni a kaszki już nie jadła dawno więc nie wiem czy to od niej oby nie bo dziś podałam na śniadanie kaszkę ryżową z jabłkiem też z tej firmy.szwagierka mówi że to nietolerancja na coś ale na co???!!!ona ma o rok starszą córkę jej ma całe nóżki szorstkie:szok:
jak na razie natłuszczam skórę kremem i poczekam czy coś będzie się dziać
 
talaaa ja jak podawałam jabłusz ko a było to ze dwa razy to surowe skrobałam łyżeczką i takie jadła:-)U nas dziś były dwa małe bobki również z wielkim wysiłkiem ale myślę że to przez syrop.
 
Ale produkujecie :) co najmniej jakbyście nie miały małych dzieci.


Aurelia ja zagęszczałam mleko kaszką albo kleikiem ryżowym bo strasznie mi ulewał, ale nie za wiele to dało :/ pomógł dopiero taki syropek co pani doktor kazała kupić. Mieliśmy dawać 3 razy dziennie ale daję raz i już jest o niebo lepiej.

Jagoda właśnie pochwal się fotelikiem. A jak duża jest twoja córcia że już nowy musi mieć? I jaki miała poprzedni?

Madziasek zdrówka dla Mikusia!!

Ewelia1 my też mamy problem z suchymi plamkami na łydkach ale u nas winowajcą była ziajka na ciemieniuchę. Smarowałam emolium i znikło. Teraz czasem też się mała plamka zrobi ale myślę że to przez sezon grzewczy w domu. suche powietrze to i skóra się wysusza.

basia ale masz problem z tym lekarzem. Ja to bym się spytała czy ona ma skończona specjalizację z pediatrii.. Czasem to mnie aż przeraża ile lekarze przepisują dzieciom specyfików jakby to były jakieś króliki doświadczalne.
trzymam kciuki za wizyte u dermatologa &&

talaaa ja jabłka podaje ze słoiczka bo niestety nie mam swoich a tym ze sklepu nie dowierzam że nie pryskane :p


u nas od trezch dni Pawełek nie chce spać w łóżeczku w ciągu dnia. To znaczy chce spać ale jakoś nie umie zasnąć. W bujaku zaśnie i w wózku też ale coś łóżeczko mu nie pasuje. Popsuło mi się dziecko no :p


zapomniałam..
taka j ale masz pełzaka w domu. Normalnie wymiata aż w szoku byłam bo mój to taki leniwiec. Tylko na nogach by stał a do pełzania to nie bardzo. COś mi się wydaje że pomienie etap pełzania i raczkowania na rzecz chodzenia. Ale gratki dla Kubusia!!
 
reklama
Cześć Dziewczyny

Codziennie Was czytam ale jakoś nie mam weny do pisania. Chciałam Wam napisać o maśći, która ostatnio pomogła nam pozbyć się suchych czerwonych plam na policzkach Sebusia. Jest to maść o nazwie Dermobaza, pomogła w 2-3 dni pozbyć się problemu. Wydaje mi się, że plamek dostał po kaszce Bobovita ale pewna do końca nie jestem. Za maść zapłaciłam całe 8,30 zł a po prostu działa cuda.
 
Ostatnia edycja:
Do góry