reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

taka j. - czy nie skończyło się tragicznie ? No śmiem jednak twierdzić, że uniemożliwienie mojej mamie posiadania kolejnego dziecka jest tragedią. A ja do końca życia co 3 lata będę biegała na rehabilitację. To wszystko im blizej porodu tym bardziej mnie przygniata.
Dajcie mi już ten czwartek to może sie ogarne -,-
 
reklama
Miliaa oczywiście, że wrzucę fotkę/i ktg :)
nie ma problemu!

Ewuncia powodzenia w przygotowaniu, współczuję bólu:(
mój mały się też przy pępku rozpycha!

Doriq super, że dzidziuś rośnie, to najważniejsze:tak:
odpoczywaj i oszczędzaj się!

Quincy kurcze dziewczyno, za dużo myślisz o porodzie, a to nie dobrze!!!!
oby czwartek wszystko rozwiał i wyjaśnił!

dziewczyny za wymaz nic nie płaciłam :)
co do seksu to mąż chce mi koreczek założyć hahaha
 
Ostatnia edycja:
witam dziewczyny!
nie pamiętam która z Was pisała o kremie do depilacji...? Ja zakupiłam wczoraj Veeta, dzisiaj go użyłam, na ulotce nie ma nic o stosowaniu w ciąży, no i kurcze teraz się zestresowałam, bo wiadomo jak to jest z depilacją "tych" miejsc, zawsze coś mogło dostać się do środka(choć bardzo uważałam). Używacie kremu???
Bardzo się o porodach rozpisujecie ostatnio, ja boje się, nie bólu, tylko tego że coś pójdzie nie tak, zwłaszcza, że lekarze są różni. Jak byłam ostatnio w szpitalu to lekarka , która robiła mi usg przed wypisem powiedziała, że ma mało płynu owodniowego- 7 , a po trzech dniach miała kontrole poszpitalną u mojej lekarki i mierzyła wszystkie cztery kieszenie i wyszło, jak dotychczas,- 12,4. Takich sytuacji się obawiam, jeden lekarz swoje, a inny swoje.
A jeszcze zapytać chciałam czy bierzecie pod uwagę znieczulenie zewnątrzoponowe, trochę czytałam ostatnio o tym i to chyba niezła sprawa.
Ale się tym kremem stresuje teraz....
 
My, w którym szpitalu w Poznaniu chcesz rodzić? Bo ja w św. Rodziny właśnie ze względu na zzo, ja je biorę pod uwagę i chciałabym z niego skorzystać. Nie wiem czy wiesz ale to jest w Poznaniu jedyny szpital, który daje możliwość zzo. A co do kremu się nie przejmuj nic na pewno nie zaszkodzi maluszkowi, tam wszystko szczelnie zamknięte przed zewnętrznymi czynnikami.
 
Basia super, że wizyta udana! A na kiedy masz termin?

Modlicha gulka wyskakuje przy napięciu mięśni brzucha albo jak jelita szaleją. Generalnie trzeba położyć się na wznak z nogami zgiętymi w kolanach, jedną rękę wsadzić pod głowę i podnieść się troszkę żeby mięśnie brzucha napiąć. Drugą ręką macaj sobie te mięśnie od boku do środka (tylko powyżej macicy, bo tam gdzie macica będzie twardo). Jeśli masz rozejście, to pośrodku przy napiętych mięśniach urośnie takie podłużne wybrzuszenie (u mnie na grubość 3-4 palców). Macając te mięśnie, w miejscu tego wybrzuszenia będzie miękko, palce wpadną do środka, no taka przerwa w mięśniach. Przy czym jeśli ta przerwa jest na 2,5 palca, to jest NORMALNE w ciąży. Jak 3 to już ciut za dużo. Mi wchodzą 4 palce. No i w tym miejscy bąbelkujące jelita czuć pod samą skórą, a ja mogę sobie takie jelitko wepchnąć głębiej i to najprawdopodobniej jest już przepuklina kresy białej. NIC GROŹNEGO tylko może być mało estetyczne.

Edit:
My to ja o tym kremie pisałam. Też pomyślałam o stosowaniu w ciąży, ale tak jak marzycielka, myślę, że nie ma szans żeby coś się przedostało. Ja użyłam i byłam zadowolona. Poza tym po 6 minutach nakremowane miejsca zaczynały lekko szczypać. W miejscach, w których zostały mi włoski chciałam nałożyć jeszcze raz, ale tak szczypało, że od razu zmyłam. Więc myślę, że gdyby coś mi wlazło do środka to dopiero bym to odczuła, a do dzidzi to jeszcze kawał drogi i mur z czopa do przebicia. Relax :)
 
Ostatnia edycja:
marzycielka81 ja na Polnej chciałam, moja szyjka ma 1 cm. , gdyby teraz zaczęło się coś dziać to tam bym pojechała, ze względu na maluszka, bo jest jeszcze malutki, ale jak będzie blisko terminu to jest mi zasadniczo obojętne. Koleżanka rodziła w Św. Rodzinie i była zadowolona. A powiedz mi czy wcześniej trzeba się do nich zgłosić na konsultacje anestezjologiczną, czy po prostu jedziesz do porodu i mówisz, że zzo Cię interesuje. ?
 
My no w sumie dla takiego maluszka Polna najlepsza, tam mają super sprzęt i opiekę. A co do Św. Rodziny jedziesz do porodu, ja jak rozmawiałam z położną ze św. Rodziny to mi tylko powiedziała, że jak są wskazania to robią. U mnie wygląda to tak, że wpisałam to na plan porodu i jak już będę rodzić to chce powiedzieć położnej o tym, że chce zzo, mam nadzieję, że nie będą robić problemu. Wiesz ja np nie chciałabym rodzić na Polnej ze względu na podejście lekarzy, jak tam byłam kilka dni w szpitalu to pierwsze co robili przychodząc na obchód pytali się kto jest lekarzem prowadzącym ciąże i jak to był lekarz z polnej to ok ale jak z poza to jakieś głupie komentarze były, jakoś mnie to zniechęciło.
 
Dostalam takich dusznosci ze masakra...
Dzwonilam do lekarza i co sie dowiedzialam ?
Ze mam sie polozyc i mi przejdzie, do szpitala nie jechac.
Szkoda tylko ze jak leze to trace oddech zupelnie.
Mam już dość tego wszystkiego, babcia jak zobaczyla ze leze to myslala ze rodze, cala rodzine na nogi postawila -,-
Wszyscy mowia ze mam sie pakowac i do szpitala bo to cos z dzieckiem napewno, a lekarz ze mam lezec i sie dusic.
Zwariuję :-)
 
doriq...wow, sporego maluszka masz, mój w 32tc wazyl tylko 1700g. to jakby cos się dzialo, to ty się nie musisz bac, bo jak dzidziuś ma 2500g to już jest ok! powiedz mi jak ty dostawalas te zastrzyki, sterydy na plucka? bo ja chyba tez dostane, ale będą mi kazac lezec w szpitalu, ty nie musisz?

Quincy...jak ci dusi rzeczywiście to jedz do szpitala, nie mecz się...może to nic a może zaczynasz rodzic:tak:jakby nie było to odzywaj się, zebysmy wiedziały, ze wszystko z toba ok!
 
reklama
Quincy a oddychasz przepona???
wtedy dostarczasz najwiecej tlenu!

My ja rowniez kremu uzywam i wszystko jest ok! Co do zzo to w moim szpitalu go nie podaja, tak wiec rodze bez :rofl2:
 
Do góry