reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpien 2008 - otwarty

Witaj mimi :)
Pierwsze słyszę o tym białku no ale przyda się na przyszłość:-)
Dziewczyny co kupujecie albo kupiłyście swoi dzieciaczkom na 2 urodziny??bo ja myśle i myśle i ne mam pojęcia.
Kira tort super,ja nawet takiego bym nie zrobiła...a co do tortu i urodzin,macie jakieś przepisy na dobre ciasto,sałatkę albo pomysł na kolację bo ja juz sie stresuje i nie wiem co zrobic na Julki urodziny:baffled::szok:
 
reklama
Witam,
my mamy pierwsze urodzinki 18 sierpnia ale wyprawiam 22.08 w sobotę, menu planuję dosyć proste: naleśniki z serkiem waniliowym i owocami, jajka faszerowane ( I wersja: żółtko, ogórek konserwowy, grzybki marynowane, cebulka, majonez/jogurt nat. II wersja: żółtko, tuńczyk, cebulka, papryka ), sałatkę z tuńczyka ( u nas to musowa sałatka : 2x tuńczyk w oleju lub w sosie własnym, 1x kukurydza, ananas ilościowo jak kto lubi, ryż i majonez) , sałatka z brokułów ( mam też dwie wersje : I brokuły, cebula. papryka, pomidor, ogórek, kurczak wędzony, kukurydza, sos majonezowo jogurtowy, II wersja zamiast kurczaka ser feta), mozzarella + pomidorki, pieczone udka +frytki, sernik na zimno (bardzo prosty: 6 serków waniliowych połączyć z ostudzoną rozpuszczoną galaretką -połowa wody z przepisu- wylać taką mieszankę na tortownicę można wcześniej wyłożyć biszkoptami, jak zastygnie wylać na to np dwukolorową galaretkę można dodać owoce na wierzch i dopiero zalać galaretką albo dodać np truskawki do masy z serków i zostawić aż galaretki na wierzchu zastygną - sernik jest pycha i szybko się robi i myśle że dla dzieci okej w miarę, oczywiście przymykając oko na żelatynę w galaretce ;), drugie ciasto to jabłecznik ale dopiero piekę testową wersję z przepisu ciotki więc na razie sie nie chwalę, oczywiście na stole znajdą się przekąski dla dzieciaków: koreczki z owoców, flipsy, herbatniki, biszkopty, kanapki mleczne, paluszki junior, bułeczki maślane, planuję jeszcze na deser lody ale nie wiem czy goście to wszystko pomieszczą ;). no to na tyle.
pozdrawiam sierpniowe Mamy :)
 
Ale numer...napisałam nie w tym wątku co miałam,pierwszy raz mi sie to zdazyło:szok:Miałam napisac w Dzieci urodzone w sierpniu ale w 2007 r,normalnie się zakręciłam,przepraszam was dziewczyny,ale bardzo dziękuje za odpowiedź you_stynka :-):-):-)
 
Witaj mimi2004
ja tylko na chwilkę bo padam dzisiaj na twarz... Artur po godzinie RYKU :baffled: wreszcie zasnął, chyba kolejny ząb w drodze :sorry2:. Wczoraj byliśmy na grillu urodzinowym u mojego brata, impreza była udana a i mały zadowolony bo cały dzień na powietrzu. My szykujemy się na roczek...to już tylko tydzień :-) ale tak naprawdę wypada on w środę dlatego zastanawiam się czy nie wybrać się na jakąś rodzinną wycieczkę ale nie bardzo wiem gdzie :sorry2:. Uciekam bo oczy mi się kleją :-).
 
:-) no i miałam rację w poniedziałek wyczułam 10 ząb!!.. ale znowu 4-ka tak więc 3-ki dalej się nie pojawiają :-(. Z moich planów na dzisiaj nic nie wyszło ale mały dostał balony i byliśmy na lodach. Nawet dostał kawałek ciasta :tak:. Oczywiście były pierwsze prezenty i mnóstwo życzeń...
Dziewczyny odzywajcie się :-p:happy:.
 

Załączniki

  • 08.2009 013.jpg
    08.2009 013.jpg
    27 KB · Wyświetleń: 65
sierpniowamama gratuluje 10 zabka.u nas przerwa w zabkowaniu.wyszlo6 i dalej cos nie chca isc.zuzia teraz jest w fazie czytania ksiazeczek.potrafi godzine przesiedziec z ksiazeczka i udawac,ze ja czyta.i o dziwo ich nie rwie.no i zaczyna juz powtarzac wszystko jak papuga.te proste wyrazy nawet jej ladnie wychodza.dzisiaj nawet zaczela mowic babcia a nie jak do tej pory baba.wczoraj wzruszyla mnie do lez jak podeszla do swojego starszego o 2 latka braciszka,objela go raczkami,zaczela go calowac i przytulac.pozdrowionka:tak:
 
Witam,
sierpniowamama 100 lat dla Arturka z okazji pierwszych urodzinek :-).
Zycze tez udanej imprezy w weekend :tak:
Gratuluje 10-tego zabka :-) Z tego co slyszalam, to zazwyczaj najpierw 4 wychodza :tak:. Oczywiscie nie jest to regula.
michalzuzia to ladnie juz mowi coreczka :tak:
Nasz Wiktorek oprocz mama /dosc rzadko mowi/, tata /czesciej/ zaczal mowic "adna" :szok::-D Nie wiem co to oznacza, ale mowi to jak cos zobaczy fajnego, jak sie cieszy z jakiegos powodu lub... ostatnio jak zakaszlal to na koniec zadowolony powiedzial "adna"...:-D
U nas zabkow na razie 8 i od prawie dwoch miesiecy nie widac wiecej ;-)Wszystko w swoim czasie:tak:

My ostatnio bylismy na szczepieniu, ale szczepilismy zalegla gruzlice /BCG/ , gdyz synek w Anglii nie byl na to szczepiony. Kolejnosc szczepien u nas jest troszke zaburzona i w poradni konsultacyjnej dot. szczepien pani doktor nam ustalila nowy harmonogram, gdyz musimy uzupelnic brakujace szczepienia i kontynuowac dalej te, ktore mial w Anglii itd.
Ehhh... troche duzo tego:crazy:, ale na szczescie synek ma dobrze ustalony plan.
Nastepne szczepienie mamy najwczesniej w pazdzierniku , moze to byc listopad a nawet grudzien. Ode mnie zalezy kiedy sie zglosze na szczepienie, wiec na pewno nie bede sie z tym spieszyla :tak:

Milego dnia :-)
 
Witam :happy:
michalzuzia- zazdroszczę tak wygadanej córeczki, Artur powtarza tylko 'brum brum' 'ba' (bach) i jak mu zależy 'mama' :sorry2:. Zuzia ma już roczek więc najlepsze życzenia!!
Madlen80- dziękuje za życzenia i powodzenia na szczepieniach :happy2:. My wybieramy się w tym tygodniu i nie wiem jak będzie bo ostatnie szczepienie było pół roku temu. Trochę boję się reakcji :confused::sorry2:.

Jeśli chodzi o roczek to bardzo nam się udał. Jedzenie było pyszne, miła obsługa i goście zadowoleni :tak:. Mały był zachwycony prezentami zwłaszcza jeżdzikiem - bujakiem który ma mnóstwo przycisków, światełek i dźwięków. Dostał też autka (które uwielbia teraz), zabawkę drewnianą z ikei i kilka innych zabawek oraz kasę więc wyszliśmy prawie na zero. W kościele mały trochę marudził ale szybko zasnął i jak przystało na grzeczne dziecko obudził się gdy mieliśmy podchodzić do ołtarza :tak:, msza była któtka, nie było gorąco więc też wszystko się udało :-). I najważniejsze : chrzestna była i nie było żadnych zgrzytów ( ufff ) .
 

Załączniki

  • 08.2009 317.jpg
    08.2009 317.jpg
    35,9 KB · Wyświetleń: 66
Hej, Wszystkiego najlepszego dla wszyskich jubilatów i jubilatek!!!
coś mało się dzieje na forum. To moze krótko powiem co u nas, choć nie wiem czy jest sens bo widzę, że wątek powoli umiera:-(
Alicja chodzi, ja już jeżdżę, M. stara się o dotacje z UP na otworzenie własnej działalności, więc dzieje się u mnie. szkoda tylko, że remont stoi w miejscu, jak tak dalej pójdzie to będziemy musieli kogoś wynająć, a szkoda bo chcieliśmy sami wszystko zrobić dla satysfakcji i wiadomo, troszkę zaoszczędzić.

Madlen moja kolezanka jak przyjechała z córką to też miała trochę zawirowania ze szczepieniami, ale Wasze dzieci były przynajmniej szczepione na pneumokoki,a tutaj trzeba za to pacić ponad 600 zł:szok: plus jeszcze ok. 150zł za każdą szczepionkę obowiązkową, tzn możesz mieć za darmo, ale mi lekarka powiedziała, że ona nie poleca tych co są refundowane
bo sa do dupy (za przeproszeniem) Powiedziła, że dopiero te na roczek są OK i tą spokojnnie mogę zaszczepić młodą.

Sierpniowamama super, że imprezka się udała.

Michalzuzia moja Ala też cały czas gada i powtarza jak papuzka, ostatnio powiedziała do mojej mamy nie jak zazwyczaj baba tylko bacia, a do dziadka mówi juz dziadzia (czasami coś jej nie wyjdzie i wychodzi dzidzia, a raz nawet było dzida;-)) A wczoraj jak szła to upadła na kolanka i moja mama pyta się: "Bolą kolanka?" A Ala na to: "dupa" :-D:-D:-D

Mimi2004 witaj! Jak cały czas chcesz się dowiedzieć jak dodać suwaczek to napisz coś. Bo troche jest wyjaśnania i nie wiem czy mam się rozpisywać


 
reklama
Witam,
sierpniowamama fajnie, ze roczek sie udal i prezenty podpasowaly Arturkowi:-) . Wiktorek ostatniego sierpnia konczy rok, zobaczymy jak u nas bedzie:-D.
Arturek na pewno dzielnie zniesie szczepienie:tak:.
gusiaczek_p no malo nas zostalo na tym watku...
super , ze Alicja chodzi :-), mam nadzieje, ze z remontem szybko sie uporacie!
Co do szczepien, to faktycznie w Anglii byly darmowe, ale teraz juz musimy placic /same pneumokoki - jedna szczepionka 310 zl /.:no: Na dzien dzisiejszy ja place za wszystko , bo my ciagle jedziemy na angielskim ubezpieczeniu /ja nie pracuje, a maz zatrudniony w Anglii/ i czekamy na papiery, ktore pozwola nam za darmo korzystac z opieki w Polsce.Nasza sytuacja jest ogolnie skomplikowana troche, przez to ze maz zatrudniony w Anglii /pracuje on-line/,a mieszkamy wszyscy w Polsce, wiec stad te problemy. / Troche w skrocie wyjasnilam/

Takze rozboj w bialy dzien ogolnie i jak szczepilam synka na pneumokoki to oprocz kasy na szczepionke , musialam jeszcze 70 zl zaplacic za to, ze lekarz tuz przed szczepieniem zerknal i osluchal Wiktorka czy jest zdrowy - trwalo to gora 3 minuty :szok:. Za BCG tylko nie placilam, dzieki uprzejmosci pani od szczepien ;-).

75aga jak sie urlop nad morzem udal? :)

Zmykam spac i zycze wszystkim udanego weekendu :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry