reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpien 2008 - otwarty

witam:blink:
my to sie chyba nigdy nie zaszczepimy:wściekła/y::no: niemiła pani w rejestracji poinformowała mnie że nasza pani dr przychodzi dopiero na 11 choć zwykle jest od 8 rano:no: do tego nie zaszczepi mi dzis bo niby jak sie bedzie cos dzialo po szczepieniu to gdzie pojde z mała (a niby jak sie w piatek szczepi to w sobote tez przychodnia nieczynna i zostaje pogotowie):wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
No nic, zaszczepimy sie po nowym roku, tyle że będe musiała przełożyć wizytę u nefrologa, bo mamy na 15 stycznia a dwa tygodnie po szczepieniu mamy zrobic wyniki moczu i posiew, żeby wyszedł wiarygodny wynik:-( mam nadzieję że tam w rejestracji nie napotkam znów na jakieś niedogodności i mi przesuną ten termin bez problemu:zawstydzona/y: ech... szkoda gadać.

Jedynym pozytywnym aspektem jest to że jak już wyruszyłam do przychodni to po zaliczyłyśmy pół godzinny spacer - pierwszy od 1,5 tygodnia:tak::-) i Emilka zasnęła odrazu i to bez smoczka:-)

I jeszcze musimy się pochwalić że mamy pierwszy przewrót z plecków na brzuszek za sobą:tak::-):-):-) oczywiście przegapiłam, bo poszłam robić mleczko zostawiając Emilkę na pleckach a jak wróciłam z kuchni to leżała już na brzuszku:-)

Uciekam robić jakieś żarełko na tą wyjątkową noc, bo jednak goście potwierdzili swoje przybycie:-)
Postaram się jeszcze coś napisać w tym roku;-)
 
reklama
Hej!
Ja też tylko na chwilkę wpadłam życzyć wszystkim mamom i ich pociechom wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Aby problemy nas omijały szerokim łukiem, a a za każdym rogiem czekały miłe niespodzianki. Dużo miłości i wielu wspaniałych przyjaciół!

Ja wczoraj wieczorem nakupiłam mnóstwo pyszności i dziś mam robić koreczki. Idziemy do przyjaciół razem z Antosiem. Impreza składkowa - mi przypadły koreczki, mąż robi jaja faszerowane a oni coś ciepłego. W sumie to się cieszę, że my do nich idziemy - odpada sprzątanie mieszkania po imprezce :-D To mieli oni do nas przyjść, ale okazało się, że nie mają co zrobić ze swoim psem a do nas z nim nie mogą przyjść, bo nas kot zawału dostaje wtedy.
Muszę jeszcze mieszkanie ogarnąć i chyba się dziś na spacer wybiorę bo Antonio już nie kaszle.

Nikula trzymaj się cieplutko i dużo zdrówka dla Was!!!
MamKubusia udanej zabawy! Troszkę zazdroszczę :-) ale może my też się wybierzemy gdzieś w przyszłym roku.
EwaK trzymam kciuki za rozmowę...oby Wam się ułożyło. Muszę przyznać, że podziwiam Cię, masz dużo siły i myślę, że cokolwiek nie postanowisz to poradzisz sobie. No i gratulacje dla małego akrobaty Nikusia.
Kunek no to gratulacje dla Emilki! Mi wczoraj wieczorem Antoś przez sen się obrócił na brzuch, a z powrotem nie dał rady i się obudził z pretensjami do świata :-)
 
EwaK na poważne akrobacje duża mata konieczna :) u nas Maja złożyła dzisiaj matę większych rozmiarów, coby mała dżdżownica większe pole do popisu miała.
Powodzenia na rozmowie niezależnie jaki będzie wynik.

Kunek szkoda że plan szczepień się Wam rozjechał. Niestety święta często psują takie szyki. My się szczepimy po nowym roku. Gratulacje dla obracającej się panny może kolejne obroty uda się zobaczyć :)

Agata też lubię wychodzić na imprezy zawsze możesz wrócić do siebie i mieć spokój no i brak sprzątania jest fajny. :)

Nasze pole do ćwiczeń wygląda tak:
 
GŁowa mnieboli juz 2 dzień z rzędu. Chyba przez tą pogodę. U nas ciągle mróz. A ja wrażliwa jestem na wszelkie skoki ciśnienia. Tylko w ciąży głowa mnie nie bolała a przezd to czasmi nawet kilka razy w tygodniu.

Agata
- do wrocławia mam bagatela 100 km.

Nalia - to super że Wiktorek już się obraca. My niestety jeszcze nie. Wojtek też wstaje w nocy co 2 godziny. Pierwszy sen ma ok 3,5 godz ale potem po jedzonku niby śpi ale się rzuca przez sen i wierci i jak mu sie nie uda zasnąć to po 5-10 min jest bek i czasami wstajemy do niego tak po 5 razy z rzędu a on za 2 godz znowu pobudka. A w dzien potrafi 4 wytrzymać. Śpi krócej niż jak miał 2 m-ce.

EwaK- ja nadal poluje na puzzle. w Carfurze były owszem ale za jedyne 42 zł. Chyba kupie z Allegro.

SylwiaZG - dzieki za info o laktatorze. Chyba się skusze . Na allegro można kupić używany już za ok 100zł. A jak będziemy musieli przejść na mleko z puszki. Mam na oku jeszcze laktator Medela ale tu cena nowego jest kosmiczna a używany też nie mało. Brdzo zachwalają dziewczyny na forum

A co do urlopu macierzyńskiego to dzwoniła do mnie kadrowa że coś ją tknęło i zadzwoniła do ZUSu i okazała sie ze te przepisy o wydłużonym macierzyńskiem jeszcze nie weszły w życie. Przynajmniej ZUS nic nie wiem a w gazetach wypisuja że uropy wydłużone.:crazy:. Więc niewiadomo czy się załapię bo jeśli dziś nie wejdą w życie to lipa.


Ja też składam najlepsze życzenia noworoczne.
Co do wagi to ja mam jakieś 2-3 kg na plusie do moich 58 kg ale o dziwo mieszcze sie nawet w dzinsowe biodrówki w które wchodziłam jedynie jak wazyłam 56 kg a ważę 60kg. Jedyne co zostało to brzuch z rana płaski a po południu 3 miesiąc ciąży i mam takie fałdki po bokach. Tyłek natomiast i uda zgubiłam całkowice.
Ja ciągle karmię i na ćwiczenia zapiszę się chyba w okolicach wiosny.

Ja też składam najlepsze życzenia noworoczne i udanej zabawy. My w domku siedzimy sami. Jakoś nawet nie przyszłomi do głowy żeby kogoś zaprosić.A na bal trzeba było się decydować wcześniej a ja jeszcze nie wiedziałam jak to z małym będzie ( tzn z jego jedzeniem).
 
Witam,
widze, ze koniec roku jest przelomowy w obracaniu sie niektorych dzieciaczkow :-D U nas dzisiaj bylo podobnie, chociaz mi nie dane bylo tego zobaczyc. Rano jak tatus z synkiem bawili sie razem, a mamusia smacznie spala, synek w pewnym momencie zaczal sie obracac z pleckow na brzuszek i spowrotem :szok::-D Tylko w jedna strone na razie, ale maz mowil ze tak w kolko sie obracal, na brzuch i na plecki :-) Pozniej oczywiscie juz nie chcial jak mamusia chciala zobaczyc :-D

Co do mojej wagi to ja mam jeszcze tylko 1 kg do wagi sprzed ciazy, ale chcialabym jeszcze dodatkowo 4 kg zrzucic do wagi jaka mialam jeszcze wczesniej. Teraz jednak waga mi sie zatrzymala i ciezko zrzucic kazdy kilogram. W ciazy przytylam 21 kilo :szok: 9 kilo odeszlo od razu po porodzie, nastepne 9 w ciagu 2 miesiecy, a potem 2 kilo przez kolejne 2 miesiace. Juz niestety ciezko pozbyc sie kazdego kilograma.

Przepraszam, ze nie odpisze kazdej mamusi z osobna, ale synek juz wola na jedzonko , a potem na zakupki i spacerek idziemy. Moze uda mi sie po poludniu zajrzec i cos jeszcze napisac.

Zycze wszystkim mamusiom i dzieciaczkom Szczesliwego Nowego Roku!!!
 
witam
asioczek i inne mamy co są w trakcie budowy domu ja i tak jestem pod wielkim wrażeniem że tak w młodym wieku umiecie osiągnąć swoje marzenia ,powodzenia.
kunek co do synka to jeszcze mało go interesują dziewczyny ta jedna jest córką naszych przyjacioł (tych od czternastomiesięcznej Zuzi co opisywalam wczesniej)
i chodzi z nią do klasy i żeby jej było rażniej przyjdzie z koleżanką ze wspolnej klasy .A na pewno będzie wesolo bo zostają na noc i już widze te walki o łazienke :-D
ewak jak tak czytam to chyba też sie skusze na te puzzle piankowe,ale poczekam na promocje bo pod nosem carrfur.Jeszcze wpadne zlożyc życzenia.dozobaczonka
 
Witam
Nikula- zdrówka wszystkim a przede wszystkim oby mały nic nie złapał:tak:

Jo Asia –ja też właśnie nie chciałam nic szczególnego a znalezienie białego tudzież beżowego kombinezonu było wyzwaniem, a na allegro bym się nie odważyła kupić bo z tymi rozmiarami to ja im nie ufam. Na szczęście już znalazłam kombinezon taki jaki mi odpowiada.;-)
Ja też z niecierpliwością czekam na przewroty; ale mi lekarz powiedział że jemu ciężej niż mniejszym maluszkom więc może zacząć później

Kasiek brawa dla małej za odwagę:happy: i oby mężusiowi ból minął

Nikaa ja mam nadzieje że pokonacie te problemy i nie są one aż tak wielkie żeby nie dało rady ich przezwyciężyć
Takim razie na nowy rok życzę wam i wszystkim innym parom które tego potrzebują ( w tym sobie samej) więcej miłości i wspólnego zrozumienia. Dziewczyny trzymajcie się.

Kunek – ja mam koło 5 na plusie i nie zanosi się żeby gdzieś sobie poszły:szok:
Nasz sylwester w domciu przy telewizorze, podobnie jak w zeszłym tylko rok temu wybraliśmy się pokaz fajerwerków pod ratusz a dzis tylko z okien

Sylwia tak jak napisałam ja wcale nie szukałam czegoś szałowego, po prostu u nas mały wybór był a jak już coś było to za małe :-(
Cypis również jak poczuje coś twardego pod stopami do stawania się zabiera

Nalia nadzieja na przesypianie całych nocek jest na pewno- trzeba nam tylko cierpliwie czekać:-D


Asioczek a jak mam sprawdzić ilu mi brakuje

Mama 1222 my dorwaliśmy puzzle w teslo za 17 zł:-p


Cypis właśnie urządził czarną rozpacz- gryzie zabawkę i jak nie wchodzi mu tam gdzie chce albo ma zabawka wypadnie to płacz niesamowity.:confused:


Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku
Oby to co złe odeszło w dal
Wszystkie problemy się udało przezwyciężyć
I żeby w tym nadchodzącym roku samo dobre przychodziło
Dzieciaczki niech rosną jak na drożdżach i dają wam wiele radości


miłej zabawy sylwestrowej:tak::tak::tak:
 
Olich z postem powyżej na forum sierpniowym masz 46 postów. Sprawdzić możesz poprzez opcję szukaj i wybór odpowiedniego subfora.
Fajnie, że już strój do chrztu skompletowałaś. A jakie Cypisek ma wymiary, że lekarz mówi, że ciężej mu będzie? Ja porównując Mają z Tomkiem widzę że rozmiar nie ma znaczenia a raczej wrodzone predyspozycje. Maja obracała się od 4 miesiąca z brzucha na plecy i odwrotnie a od Tomka w tym samym czasie sporo okrąglejsza była. Tomek za to szybciej mobilny się zrobił i do celu coraz pewniej się przemieszcza.

Sosik no ja już nie taka młoda, kilka lat po trzydziestce jest na karku.

Kg dodatkowe się i u mnie przypałętały i jakoś nie chcą się zgubić, pieczenie ciast i muffinek z Mają chyba w odchudzaniu nie pomaga.
 
wszystkim sierpniowym Mamom w nowym roku życze dużo szczęscia
bo dla Mnie szczęscie to brak nieszczęść i tego wam z całego serca życze

aha bym zapomniła udanych imprez sylwestrowych,dozobaczonka w nowym roku
 
reklama
Witam
Moje noworoczne postanowienie: mniej plakac, wiecej usmiechac sie...
A Sylwestra, ku niezadowoleniu mojego meza, spedzamy u moich rodzicow, a nowy rok, ku mojemu niezadowoleniu u tesciow
KUNEK-jak wyglada ta mata dla brzuszka? Moja Oliwka wytrzymuje na brzuszku 2,3 minuty a pozniej sie denerwuje i trzeba ja odwracac. Kilka razy przekrecila sie z bruszka na boczek, ale to bylo pare dni temu a teraz juz jej sie to nie zdaza. Mam pytanie: kiedy podajesz Emilce kleiki a kiedy kaszki? A jabluszko ze sloiczka czy scierasz, podajesz je przed posilkiem czy po?
Przykro mi, ze macie takie problemy ze szczepieniem, oby wszystko odbylo sie bez problemow w nowym roku.
Gratulacje z powodu udanego przewrotu Emilki
RAPUNZEL SYLWIAZG-dziekuje, ze slowa wsparcia
NALIA-gratulacje dla Wiktorka
EWAK-ja nadal rozmawiam z mezem i czekam poprawy w naszych relacjach. Postanowilam poczekac az mala skonczy roczek z ostateczna decyzja (no chyba ze bedzie strasznie wiec wczesniej), wtedy wroce do pracy i nie bede zalezna finansowo od meza. Do 08.03 mam zalegly urlop wypoczynkowy, pozniej ide do konca wrzesnia na wychowawczy. Musicie podjac taka decyzje, zeby wszystkim bylo dobrze. Najwazniejsze, zeby mama byla szczesliwa bo to ona bedzie wychowywac dzieciaczka.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU, SAMYCH RADOSNYCH CHWIL, DUZO ZDROWIA DLA MALUSZKOW I ICH MAM
 
Do góry