reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania i odpowiedzi

Z tą wilgocią to u nas dziwne, bo to już nasza 4 zima będzie w tym mieszkaniu i zawsze było za sucho ok 20%wigotności. Tapety od początku mamy winylowe ścieralne wszędzie, szczelność okien jest bardzo wątpliwa, niby plastikowe, ale dosć stare i od nich ciągnie. W tym roku podłączyli nam to centralne(wcześniej paliliśmy sami) no i niby leci cały czas, ale jalubie mieć ok 22st no i wilotność dużo większa, raz była nawet na poziomie 80%:szok:, tak przeważnie ok 60% jest. Mam nadzieje, że jak zaczeni sie mocniej palić to problem zniknie, zobaczymy. Metylan kupiony i już zaczyna sie coś skraplać.

Aniu
1-butelki wyparzam raz na jakiś czas, ale myte są zawsze w baaardzo gorącej wodzie.
2- u Nas nadal pierś więc z rozszezaniem diety nie szalejemy. Jemy tylko jeden posiłek oprócz piersi i jest to albo obiadek, albo desetek albo kaszka. Wieczorem podawaliśmy zasze butle z kleikiem, ale od kiedy je obiadek to już nie chce butli i wystarcza mu pierś, więc na chama nie cisnę. Jutro idzeimy na szczepienie to zobacze co lekarka powie i mozę wprowadzimy więcej posiłków stałych.
3- w sypialni nie mamy więcej niż 22st, kaloryfer najwyżej jest letni, jak jest za ciepło to mikrouchył robie. Mały śpi w pajacu przykryty kołderką, czasem w tym śpiworku bez rękawów.

Kate nie pomogę. Zastanowie się nad pieluszkami wielorazowymi ale tak ok roku, mysle że sprawdzą sie przy odpieluchowywaniu:tak:.
 
reklama
Ania No mój przesypia całą noc więc jak się obudzi to muszę mu dać mleko (ma przerwę w jedzeniu 12-13h).
No bardzo podobnie karmisz więc myślę, że nasze dzieciaczki mają dobrą dietę i jest ok ;-)
 
Ja nie wyparzam butli. Robiłam może to kilka razy, a tak to zawsze myje w gorącej wodzie.


Moja je tak.
6-7 120ml mleka z kaszką manną
10-11 mleko lub kaszka owocowa 100-120ml
ok 12 obiadek, jednego dnia mięsko drugiego same warzywa. Jutro będzie rybka. Zjada ok 130g czyli mały słoiczek lub połowę dużego.

Ok 16 100-120ml mleka
18 pół małego słoiczka deserku-owocka to wychodzi ok 70g.

Po 20 180-200ml mleka.

W między czasie dopajam herbatką.


W pokoju grzejemy ale żeby nie było za gorąco. Mała śpi pod kołderką.
 
Nadalko moja je cały jeden duży słoiczek albo mały plus pół dużego odkąd wyszły jej ząbki i apetyt wrócił:)A w nocy dziś 180 ml zjadła. Głodomorek. Może dlatego, ze dużo na macie leży i ruchu ma sporo
 
już dajecie mięsko i rybę? ja poczekam na pewno do 7 miesiąca, nie palę się poza tym do śmierdzących kup :-D

nie grzejemy jeszcze nigdzie, w domu 22 st., wolałabym mieć mniej

mamy za dobrze ocieplony blok i wszędzie sasiadów, zwykle mamy 1200 zł zwrotu za grzanie

śpi w pajacu i spiworku bez rękawów
 
Nasza mała też bardzo aktywna. Potrafi chwilę ładnie siedzieć bez podparcia i już próbuje sama stać. :) nie dawno jeszcze jadła pół . Od jakichś 7 dni je całe. Ale ma na sobie trochę zapasu więc może dlatego mniej je:)
 
Butlę myję w zmywarce:tak:
Schematu jedzeniowego nie będe pisać, bo nieraz cyc jest nawt po kaszce czy obiadku (zupce).
Wojtas spi w pajacu bawełnianym, jesli w śpiworku to cieńszy kocyk, jesli bez kocyk grubszy. Kołyska stoi niedaleko okna, w temp na niani wskazuje 21-22 stopnie.
 
Doszłam do wniosku, że małej za ciężko pod kołdrą i chyba za ciepło.Ja mam 22 bez grzania, ale mnie zimno w nocy a śpie pod grubą kołdrą , to najzimniejszy nasz pokój. Ja zmarźlak więc sobie włączam ogrzewanie. Zobaczymy dziś. Zabrałam też poduszkę i dałam znowu kocyk. Narazie śpi pięknie
 
reklama
Do góry