reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania i odpowiedzi

Wika - a tam po niemiecku tylko pisze na opakowaniu? To ja nic nie zrozumiem ;) A jak Nela moze jeść mleko (bo je mm?) to czy ta kaszka jest odpowiednia?

Ja ze względu na dłuuuugą Kornelke i karmienie mm mam zacząć rozszerzanie od 4 miesiąca, a więc 2 tygodnie. A jak piszecie, że dajecie 1,5 łyżeczki kaszki, to to się tak robi, ze do mleczka mm to dosypuje, czy jak mam to rozumiec? Nela pije 160 ml to mam jej tam wsypać 1,5 łyżeczki kaszki lub kleiku i dać w butelce ze sokiem o wiekszym przepływie, czy jak?
 
reklama
Mamciu ja robię tak. Do wieczornego mleczka 180 ml wody (6 miarek mleczka) i 2 płaskie łyżki kaszki Sincal. I to mieszam. Tylko daje smoczek nr 3 żeby przeszła kaszka. A możesz też dać z łyżeczki to wtedy np 20 ml mleczka wlej do miseczki i zagęść na oko kaszką np 1 płaską łyżką żeby taka typowa kaszka była o konsystencji np kaszki mannej no i daj jej na początek pare łyżeczek. Na początku może płakać i się denerwować , no ale to poobserwujesz. Ja sama nie wiem jak zacząć karmić. Narazie daje drugi tydzień tę kaszkę a zaraz wprowadzę kleik i dopiero marchewkę.
 
Mamcia, do każdego opakowania jest dodane tłumaczenie na język polski:tak: Te kaszki mozesz robić na mleku, które pije Kornelka :) Ja czasami ściągałam mleko i robiłam na nim kaszkę:tak:
Ja jak robiłam kaszkę to na 100 - 120 ml wody dodawałam odpowiednią ilość miarek kaszki (już nie pamiętam ile, ale na opakowaniu jest napisane) i podawałam łyżeczką:tak:
 
Justyna, na każdym opakowaniu masz napisane od którego miesiaca:tak: Ja kleiku Igorowi nie dawałam, i Wojtkowi też nie będe... u mnie same kaszki:tak:
 
No tak wiem że po 4 będzie jak 10listopada go skończy ale czy np już można taką kaszkę wprowadzić czy zaczekać jeszcze ten tydzien? Bo kaszki wszystkie są dopiero po 4miesiącu.A mój mały zaczyna dobrze nie dojadać i tak sobie myslę czy na noc mu takiej kaszki do mleczka troche nie dosypać? Widzę że aneczka tak robiła,ale czy już taką kaszkę po 4miesiącu kupowała? Mimo że mala jeszcze nie miała skonczonych 4miesięcy.
Powiedzcie mi jeszcze jaką kaszkę na początek wybrać?Bo chyba te wszystkie smakowe mimo że są po 4miesiącu to może dopiero pózniej? Przepraszam za takie glupie pytania, ale niedoswiadczona w ogóle jestem :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Justyna - ja nie wiem czy dobrze robię, czy źle ale mój mały już kaszke ryżową łyżeczką wcina na śniadanie i kolacje. Narazie rozrabiam na 60ml wody i mu wystarcza. Do tego marchewke + słodki ziemniak ze słoiczka na podwieczorek. On mi mleko przestał chcieć pić. Wypija około 400ml na dobę.
 
Do góry