reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na różne pyszności

Mniam ,mniam jakie pyszności
Polcia chyba wypróbuje Twój przepis
Sonkaa poproszę o przepis na Twoje ciasto
 
reklama
aguga - ciacho z truskawkami

biszkopt - jak podany przeze mnie biszkopt na tort, ja zrobiłam z 4 jajek i przekroiłam na 2 części

200ml śmietanki 30% ubić, dodać do smaku cukier puder, jogurt naturalny (duży)- jeszcze chwilę ubijać i dodać rozpuszczone w małej ilości gorącej wody (ok. 50 ml) 2 czubate łyżeczki żelatyny

na biszkopcie ułożyć truskawki, zalać pianką, przykryć drugączęścią biszkopta, smacznego :-)
 
trochę inny biszkopt, dla mnie rewelacja

cytuję

4 jaja
1 szklanka mąki tortowej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1 szklanka cukru zwykłego
2 łyżeczki proszku do pieczenia

około 0,5 litra śmietany 18 % -gęstej i kwaskowatej
truskawki do wyłożenia na ciasto
2 galaretki truskawkowe


1. Ubijam mikserem białka , do sztywnych białek dodaję cukier i ubijam dalej, a następnie dodaję po jednym żółtku i nadal ubijam mikserem.
2. Do ubitej piany z cukrem i zółtkami wsypuję przesiane mąki i proszek do pieczenia i lekko ale dokładnie mieszam.
3. Przekładam do okrągłej blaszki z odpinanym brzegiem i wysmarowanej masłem ale nie posypanej ani bułką ani kaszą manną ani niczym innym. Moja blaszka ma średnicę około 27 cm ale troszkę większa byłaby nieco lepsza.
4. Piekę w rozgrzanym do 175-180 stopni piekarniku aż do zezłocenia się ciasta, czasami około 40 minut a czasem dłużej. Zazwyczaj grzeję tylko od dołu ale ostatnim razem przy włączonej górze na wierzchu zrobiła się chrupiąca skórka i też było dobrze.
5. Po upieczeniu wyjmuję z piekarnika gorące ciasto. Odpinam brzeg gorącej formy. Kroję gorące ciasto na dwie części. Zdejmuję górę- ciasta. Dół zostaje na blasze - przypinam brzeg formy z powrotem. I na to gorące ciasto wlewam a raczej wkładam - bo 18 % jest raczej gęsta - śmietanę. Rozsmarowuję gęstą śmietanę i nakładam uprzednio odcietą górną warstwę ciasta i lekko dociskam.
6. Ciasto stygnie. Na ostudzone wykładam truskawkę obok truskawki. Zalewam tężęjącą galaretką.

Przepis na ciasto krążył po Gdańsku kilka lat temu. Zanim nie zrobiłam patrzyłam na niego z politowaniem nie wierząc, że w ciasto można wlać śmietanę i że to co wyjdzie będzie się nadawało do jedzenia. Nie wiem na czym polega ten dowcip, ale śmietana rozsmarowana w środku gorącego ciasta zmienia się w krem. Jest gęsta i smaczna - lekko kwaskowa. Jest również mniej kaloryczna niż kremy z masłem czy śmietaną kremówką. Kiedyś w swej łakomości próbowałam wlać więcej niż zalecane 0,5 litra - śmietany i nie ścięła sie tak jak należy. Tak więc nie należy przedobrzyć.
Wielkie Żarcie - Przepis - Biszkopt z truskawkami trochę inny
 
no i mam ślinotok - kapustę kocham pod każdą postacią, mogłabym jeść gołąbki nadziewane kapustą :-), niestety u mnie w rodzinie ta miłość nie jest zrozumiała (liczę kiedyś na Michasia)
 
oczywiście kapusta wyszła przepyszna.. podciągałam w trakcie gotowania, potem wciągnęłam cały talerz i po cichu liczę że mąż nie będzie chciał :-D
 
reklama
Mina u nas u moich rodzicow czesto sie robilo kapuste zasmazana ale z kapusty kwaszonej. Z bialej to pierwszy raz widze.
Z bialej to taka z koperkiem robilismy
 
Do góry