reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na różne pyszności

No wczoraj już miałam takiego smaka na cebulę, że zamiast piec chlebek (bo chyba bym nie wytrzymała tyle czasu) poprosiłam męża aby kupił mi w drodze powrotnej do domu cebularz :-D był pyyyyycha i dziś pewnie będzie powtórka z rozrywki. Sama też spróbuję zrobić. Mina29 dzięki za przepis :tak:
 
reklama
bo tylko oryginalny lubelski cebularz ma mak!
reszta to marne podróbki
i barszczyk czerwony do tego.. albo cieplutki cebularz z położonym na nim plasterkiem serka topionego.. mniam
 
Mi też narobiły i nawet zakupiłam sobie wszystkie potrzebne składniki do ich wykonania, ale nie mogłam dostać wczoraj maku :dry:, ale spokojnie znajdę i niestety dopiero po niedzieli powstaną cebularze. Na razie muszę się szykować na kolejną sobotnią imprezkę ;-)
 
Dziewczyny, przepis na bułeczki drożdżowe z kaszą gryczaną:

wykonać rozczyn : pół litra letniego mleka, 3-4 dkg drożdży świeżych, łyżka cukru - postawić w ciepłym miejscu - jak ruszy (15-25 min) - wlać do garnka lub większej miski i powoli dodawać mąkę tak "na oko" (wejdzie mniej niż kilo), dodać 2-3 żółtka I POD KONIEC ŁYŻKĘ OLIWY (OLEJU)

Ciasto ma być mniej więcej takie, jak na pierogi ( może ciut wolniejsze)

Odczekać chwilę, żeby ciasto podrosło i ręką zmoczoną w mące odrywać kawałki i nadziewać farszem

Bułeczki są świetne na słodko (z jabłkami, jagodami, dowolnymi owocami - można do ciasta dodać trochę więcej cukru, choć nie jest to konieczne), rewelacyjne są też z masą makową

Ja uwielbiam z kaszą gryczaną lub kapustą (względnie kapustą i grzybami)

FARSZ GRYCZANY

0,3 kg kaszy wypiec, dodać 4 ugotowane ziemniaki (zgniecione), trochę białego sera, jajko, sól, pieprz, CUKIER do smaku (nie bójcie się jest potrzebny, ale bułeczki są słone), z farszu formować kulki, pakować w ciasto, układac na wysmarowanej prostokątnej dużej blasze (łączeniem do dołu) i z odstępami, bo ładnie rosną, bułeczki i tak łączą się ze sobą podczas pieczenia, ale łatwo je oddzielić (chyba, że będziemy piekły kilka razy w dużych odstępach)

Piekarnik 200 stopni C

smacznego, pyszne są z kefirem, maślanką lub zwykłym mlekiem , u babci - kiedy nikt nie słyszał jeszcze o kaloriach - jadałam ze słodzoną śmietaną :-D:-D:-D, to było to !!!!
 
PRZEPIS NA PYSZNE WAFLE

1 margaryna
1 szklanka cukru
1 szklanka mleka
2 szklanki mleka w proszku
2 łyżki kakao

Margarynę, cukier i mleko zwykłe zagotowujemy. Następnie dodajemy mleko w proszku i kakao. Chwilkę gotujemy, studzimy i smarujemy wafle. :-)
 
TORT BISZKOPTOWY

BISZKOPT:
na średnią tortownice robię z 4 jaj, lub jeśli piekę 2 kolory - to z 3 (x2)

na 1 jako - 3 czubate łyżki cukru, 3 czubate łyżki mąki krupczatki, pół łyżeczki proszku do pieczenia , a więc:

na 4 jajka - 12 łyżek cukru, 12 łyżek mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia

ubijam białka ze szczyptą soli, dodaje cukier, potem żółtka i na koncu mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia

Piekę ok.30 min. w temp.190-200 st.C (mozna dodac 2 łyzki kakaa i wtedy 2 łyzki wody dodatkowo i będzie biszkopt czekoladowy)

MASA BUDYNIOWA:
3 zółtka + 1/2 szklanki cukru i cukier waniliowy- ubijam mikserem, dodaję niecałe pół litra mleka i budyń śmietankowy (waniliowy) i cały czas mieszając zagotowuję gęsty budyń

Po wystudzeniu miksuję z margaryną lub masłem

Do części masy dodaję kakao lub nutellę i powstaje pyszna masa kakaowa/orzechowa

MASA PIANKOWA:
ubijam śmietankę 30% i dodaję cukier puder do smaku, a potem rozpuszczone w połowie filiżanki 2 łyżeczki żelatyny lub (gdy chce kolor) rozpuszczona w szklance wody galaretkę, tężejącą wykładam na tort i przykrywam kolejną wartwą biszkopta

Do masy dodaję (świeże lub mrożone) pokrojone truskawki, maliny, porzeczki, wisnie, brzoskwinie itp. - taka warstwa dodaje tortowi lekkości i dzieci ja uwielbiają

Biszkopt nasączam herbata posłodzona z duuużą ilościa cytryny
 
reklama
Do góry