reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na różne pyszności

reklama
No więc chlebek cebulowy...

Gotowa mieszanka ze sklepu (u mnie był chlebek słonecznikowy) wrzucona do maszynki do chleba. Do maszynki dodałam również podsmażona bebulkę na patelni. Samo się wymieszało i zrobiło:zawstydzona/y: Mała w tym moja zasługa:sorry:
 
właśnie robię ciasto SHREK z tego przepisu
Ciasto Shrek - Wielkanoc - Świąteczne - przepisy - Gotujmy.pl

tylko nie wyjdzie mi takie ładnie zakończone bo prawie nie zmieściła mi się ostatnia zielona galaretka.. wyciekła za blachę.. chyba śmietana mi się za bardzo ubiła i zbyt wysokie ciasto wyszło.. teraz siedzi sobie zielony stwór w lodówce i tężeje..
kiedy będzie gotowe to zdjęcia wstawię jak wyszło..

p.s
można robić to ciasto w różnej wersji kolorystycznej.. np. czerwonego pysia kupić i czerwone galaretki..
tutaj jakbym miała to winogrona zielone można by dodać na górę.. tylko miejsca mi brak..
 
Ostatnia edycja:
No więc chlebek cebulowy...

Gotowa mieszanka ze sklepu (u mnie był chlebek słonecznikowy) wrzucona do maszynki do chleba. Do maszynki dodałam również podsmażona bebulkę na patelni. Samo się wymieszało i zrobiło:zawstydzona/y: Mała w tym moja zasługa:sorry:

Kaka82, ale mi smaka narobiłaś.... uwielbiam cebulę, chleb cebulowy o cebularzu już nie wspominając.... Mieszanka w domu jest, ale kurczę cebuli brak.... no nic :-D małżonek będzie wracać do domu to kupi i będzie cebulowy chlebek :tak: mniam mniam...
Mina29 ciasto wyglada smakowicie i może ja się na takie skuszę :eek:
Tak w ogóle to nie powinnam tu zaglądać bo robię się zaraz głodna....
 
A ja polecam krążki cebulowe

Cebula pokrojona w krążki
-,trochę ciasta naleśnikowego [może być zwykłe lub pikantne .]
-olej

Rozgrzewamy olej i wrzucamy krążki cebuli uprzednio zanurzone w cieście naleśnikowym ,
mają się zrumienić z obu stron
 
Sandy40 zaśliniłam się przez Ciebie :-p Nie robiłam jeszcze takich krążków, ale na pewno się skuszę.
 
W cieście naleśnikowym można robić jeszcze banany i jabłka;-)
I w ogóle wszystko chyba można robić, bo raz robiłam schabowe i znam przepis na chleb w jaju albo właśnie w takim cieście.
Chleb w jaju to nawet robiłam i nawet to dobre, później można poukładać jak na kanapce, co kto chce:-)
 
w takim cieście , tylko trochę gęściejszym pyszna jest kiełbaska, a chlebek można robić na słono, np. położyć na kanapkę obsmażony na chwilę serek, wędlinkę, albo na słodko (moczony w mleku z cukrem i potem w jajku)
 
reklama
Do góry