reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne czerwcówek

reklama
Sorry,ze w formie zdjecia ale nie zmusze sie do przepisywania.Ciasta pyszne,naprawde warto.do sernika uzywam serkow homogenizowanych waniliowych rolmleczu a teraz chyba mlekpol ich przejal 2012-04-04 20.35.20.jpg
 
dla Zołzy ZAPIEKANKA KALAFIOROWA

- pół kalafiora
- pół brokuła (można dać tylko kalafior albo tylko brokuły)
- dwie duże cebule
- 20 dkg pieczarek (na oko:)
- 20 dkg wędzonej szynki (na oko:)
- jogurt naturalny
- przyprawy co kto lubi, u mnie: chilli, curry, pieprz, sól ziołowa, koperek
- ser żółty

Kalafiora i brokuła gotujemy na pół miękko.
Podsmażamy na oliwie pokrojoną cebulę. Po chwili smażenia dodaję trochę chilli. Dodać pieczarki.
Kroimy szynkę w kostkę.
Ukłądamy w naczyniu do zapiekania warstwowo: brokuły+kalafior, szynka, cebula i pieczarki i znowu brokuły+kalafior... Wychodzą zwykle dwie pełne warstwy.

Sos: Do jogurtu dodać wszystkie przyprawy i polać nim zapiekankę.
Na górę zetrzeć trochę żółtego sera.

Smacznego:)
 
Przepis na zalewę do mięska do pieczenia.

marynata na 1-3 kg mięsa


  • 3 l wody
  • 100 g soli
  • 30 g cukru
  • 5 ząbków pokrojonego czosnku
  • 3 listki laurowe
  • 3 ziarenka jałowca
  • 5 ziarenek ziela angielskiego
  • 5 ziarenek pieprzu

Gotujemy to wszystko i studzimy. Wkładamy mięso na 5 dni. Po 5 dniach wyjąć, opłukać zimną wodą. Można obsypać jakąś przyprawą [ja wolę bez], położyć na mięsie listek laurowy i obwiązać nitką wędliniarską [to też sobie daruję ;-)].

Można wziąć polędwiczki wieprzowe, schab, szynkę, karkówkę.

Ja zmniejszam ilość soli, ale daję sporo czosnku.

Tylko potem piekę "na oko" ;-) Bo w przepisie jest podane, jak to robić na parze w termocudzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
SZARLOTKA


ciasto:
3 SZKL. MĄKI
5 ŻÓŁTEK
250G MARGARYNY
1/2 SZKL. CUKRU PUDRU
EW. 2 ŁYŻKI ŚMIETANY(TYLKO JEŻELI CIASTO JEST ZA GĘSTE)
1,5 ŁYŻECZKI PROSZKU DO PIECZENIA


1-2 SŁOIKI JABŁEK PRAŻONYCH - ZALEŻY JAK DUŻA BLACHA(JA KUPUJĘ ZE STOVITU)

PIANKA:
5 UBITYCH NA SZTYWNO BIAŁEK
1 BUDYŃ ŚMIETANKOWY
1/3 SZKL. CUKRU PUDRU

Zagnieść ciasto, 3/4 ciasta rozwałkować i wyłożyć na blachę, resztę w woreczek i do lodówki/zamarażalnika. Rozwałkowane ciasto posypać bułką tartą.
Do ubitych białek dodać budyń w proszku i cukier puder, wymieszać mikserem.
Na ciasto wyłożyć jabka, na jabłka piankę, na piankę zetrzeć na tarce resztę ciasta.
Piec 45 min. w 180 st.

edit: na blachę 25x35 daję dwa słoiki http://foodini.pl/produkt.php?id=2411 i szarlotka jest mocno jabłkowa
 
Ostatnia edycja:
Do góry