reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne czerwcówek

SZYBKIE CIASTO Z TRUSKAWKAMI [LUB INNYMI SEZONOWYMI OWOCAMI]
źródło: cyberprzestrzeń;)

składniki:

4 jaja
1 szkl. cukru
2 szkl. mąki
kostka margaryny (ja akurat używam Kasi)
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia (lub można dać 1 i do ciasta dodać więcej żółtek)
1 opakowanie cukru waniliowego
owoce
cukier puder do posypania upieczonego ciasta


Wykonanie:

białka ubić na pianę, stopniowo dodając cukier; potem dodać żółtka i dokładnie wymieszać;
mąkę połączyć z proszkiem, przesiać (ja nie przesiewam) i dodać do masy jajecznej. Na końcu dodać ostudzoną, uprzednio roztopioną margarynę i dokładnie wymieszać.

Ciasto wlać do formy wyłożonej pergaminem, na wierzchu układać truskawki (można bardzo gęsto). Wg przepisu mają być przekrojone na pół, ale ja daję całe i uważam, że dzięki temu nie robi się z nich paćka potem.

Piecze się je 30-40 min. (w elektrycznym `góra-dół` piekę 40) w 180 st.C.
Po wyjęciu i ostygnięciu posypać cukrem pudrem.
 
reklama
RACUCHY Z JABŁKAMI I CYNAMONEM

składniki:
1,5 szkl. mąki
1 mały kefir naturalny (niewiele ponad 200 ml tego jest), ewentualnie 1 szkl. mleka, ale z kefirem lepsze
2 jaja
1 łyżka oleju dodana do ciasta
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki cukru waniliowego
0,5 łyżeczki soli
1 łyżeczka cynamonu
kilka jabłek

wykonanie:
oddzielić białka od żółtek. Ubić białka na sztywno. Resztę składników wymieszać w dużej misce - ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany. Dodać ubitą pianę i wymieszać. Dodać obrane i pokrojone jabłka (jabłka starłam na tarce jak na mizerię - duże cienkie płaty).
Na patelni rozgrzać olej, nakładać ciasto dużą łyżką i smażyć na złoto.
Można posypać cukrem pudrem lub polać jakimś dobrym syropem.

Jeśli racuszki mają jeść dzieci, to warto je odsączyć na papierze kuchennym albo na zwykłej (czystej) tetrze.
 
dla niezafejsbukowanych moje ciasto truskawkowe _MG_8786.jpg_MG_8790.jpg_MG_8800.jpg_MG_8798.jpg andariel znów nie zrobiłam Twojego, bo się zawzięłam, że upiekę to ciasto bez zakalca i o dziwo się udało:szok:ale skorzystałam z Twojej rady i dałam całe truskawy:tak:
 
o, to ja Wam podrzucę pyszny kompocik na upały - i prosty:


Składniki:

Ok 1 litra wody
1 pałka rabarbaru
1 raczej słodkie jabłko (raczej większe)
4 goździki
ew. cukier do smaku


Wykonanie:

Do garnka wlewamy wodę i ją gotujemy. W tym czasie myjemy i obieramy rabarbar i kroimy na małe kawałeczki (plasterki o grubości 0,5 cm - 1 cm). I wrzucamy na wrzącą wodę razem z goździkami. Nastawiamy budzik na ok 15 min. (tyle czasu ma się kompot gotować od chwili wrzucenia tam rabarbaru). Następnie myjemy i obieramy jabłko I kroimy na ósemki lub inne lubiane przez nas kształty. I również wrzucamy do garnka.
Po 15 minutach kompot gotowy. Wystarczy dobrze schłodzić i już można napawać się jego smakiem.
(Ja wczoraj wrzuciłam Krzysiowi do kubeczka 3 kostki lodu. Był zachwycony a kompot szybko stracił wysoką temperaturę).
A... przed podaniem kompotu komukolwiek dobrze jest spróbować, czy aby nie trzeba dodać cukru (Teściowa poleca cukier brązowy).

zdjecie 022.jpgzdjecie 023.jpg
 
Szybka i prosta pizza - porcja na dużą blachę piekarnika

2 szklanki mąki
1 jajko
75g świeżych drożdży
1/4 szklanki mleka
3 łyżki oliwy
1 łyżeczka cukru
1/2 łyżeczki soli

Mleko podgrzać, nie gotować. Do mleka dodać drożdże i cukier. Dobrze wymieszać, aż się taka pianka zrobi:)

Do miski wsypać mąkę. Do mąki wlać mleko z drożdżami, jajko, olej, sól. Zagnieść ciasto. Kulę ciasta oprószyć mąką i odstawić na 20-30 minut w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto rozwałkować, wyłożyć na dużą blachę. Blachę wyłożyć wcześniej folią aluminiową. Ciasto posmarować sosem pomidorowym, obsypać serem żółtym, reszta składników wedle uznania.

200 stopni, 20 min., góra dół bez termoobiegu

A sos robię tak:
1/3 szklanki przecieru pomidorowego
1/3 szklanki ketchupu
1/2 łyżeczki ostrej papryki
1 łyżeczka oliwy
2 łyżeczki oregano
1 ząbek czosnku

Ja ogólnie jestem leniuchem, a ten przepis lubię, bo nie wymaga dużo pracy:)
 
reklama
Do góry