reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne czerwcówek

CIASTO JOGURTOWE Z GRUSZKAMI

Składniki

1 szklanka jogurtu (bez znaczenia jaki)
  • 1 szklanka cukru
  • 1 szklanka oleju
  • 2 ½ szklanki mąki pszennej
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 3 duże jajka
  • 4-5 dużych gruszek (jak są miękkie to nie musimy gotować)
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
1. Gruszki obieramy i kroimy na grubą kostkę, twarde podsmażamy chwilkę na patelni z odrobiną masła, skrapiamy sokiem z cytryny i posypujemy cynamonem. Mieszamy i odstawiamy.
2. Żółtka ucieramy na jasną puszystą masę z połową cukru, następnie dodajemy jogurt, olej, wanilię i mieszamy.
Białka ubijamy na sztywną pianę, dodajemy drugą połowę cukru i ubijamy aż masa będzie gładka i lśniąca.
3. Do masy z żółtkami dodajemy ubite białka i delikatnie mieszamy łyżką. Wsypujemy delikatnie przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Ciasto mieszamy tak, aby jak najmniej opadło. Przelewamy do blaszki (24 x 24cm) wysmarowanej masłem i oprószonej mąką. Pieczemy w temperaturze 175°C ok. 15 minut. wyjmujemy z piekarnika wysypujemy gruszki i pieczemy dalsze 30 min



Zamiast gruszek można dać innych owoców (jabłek, śliwek, brzoskwiń lub truskawek)

Smacznego

Polecam stronkę Fabryka Przepisów – Na słodko mnóstwo przepisów na pyszne słodkości:happy2:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
SZYBKA PASTA JAJECZNA

10 jajek na twardo i 3 średnie cebule (ilościowo wszystko zależy od upodobań) kroimy wszystko w kosteczkę do tego szczypiorek pokrojony no i mieszamy to z majonezem (1,5 płaskiej łyżki tak na oko) i do tego przyprawy ja dodaje trochę soli, trochę kucharka no i odrobinkę pieprzu. życzę smacznego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
3 BIT

Składniki:
-6 paczek herbatników dużych typu BeBe (mniaaaaam)
-mleko skondensowane słodzone (puszka)
- budyń śietankowy
-masło (trochę mniej niż 1/2 kostki)
- kremówka 500 ml (najlepsza firmy Łowicz :p )
- cukier puder
- 2 śmietan fixy
-czekolada na polewę

Przygotowanie :

Mleko skondensowane włożyc to wysokiego garnka, zalac wodą tak by cała puszka była zalana wodą i gotowac przez 3h (w trakcie gotowania będzie trzeba dolewac wody bo wyparowuje, a puszka musi byc cały czas calusienka zakryta wodą)
Można użyc taką gotową masę toffi w puszce ale ja wolę sama ugotowac bo jest smaczniejsza i ma zdecydowanie inny spak choc podobno to to samo, ale smak różni się !!

Układanie warstw:
1. herbatniki
2. ugotowany budyń (jak wystygnie ucieramy z masłem) kładziemy na herbatniki
3. herbatniki
4. Mleko skondensowane ugotowane i wystudzone
5. herbatniki
6. ubita kremówka z 2 łyżkami cukru pudru i śmietan fixem
7. Polewa (tutaj sposób jej przygotowania wolna amerykanka, byle był czekoladowy :D )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
NALEŚNIKI NA SŁODKO

Ja mam dwa ulubione rodzaje naleśników: na słodko z twarożkiem i na słono.
Na słodko robię najprościej twaróg z jogurtem naturalnym [albo śmietaną] i cukrem, ale ostatnio zamiast cukru wolę dodać owoce, na przykład pomarańcze - rozpierniczam wszystko mikserem i wychodzi rewelka. Czasem dodam cukru wanilinowego, ale rzadko. Robiłam też z brzoskwiniami [świeżymi i z puszki], z gruszkami, jabłkami....

NALEŚNIKI NA SŁONO

Na słono robię z porem i pieczarkami. Podsmażam na patelni pora, dodaję pieczarki i pitoli się, aż się zrobi miękkie jak trzeba. Solę troszkę, pieprzę więcej i nakładam na grube naleśniki - podaję z ketchupem w wersji najprostszej albo z jakimś sosikiem, o ile chce mi się zrobić ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
NALEŚNIKI Z TWAROGIEM I SZPINAKIEM

Szpinak [pół opakowania] trzeba wrzucić na rozgrzane masełko na patelni i ma się tam pitolić ok. pół godzinki. Dodaję czosnek granulowany, ale można dać normalny, zeszklony uprzednio na tym masełku. Potem to się studzi i dodaje się kostkę twarogu, soli i pieprzy. Kurrrde, jakie to jest pyszne! :-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
MUFFINKOWE SZALEŃSTWO


Zobacz załącznik 351798 Rysunek1.jpg
Składniki



  • 2 szklanki mąki
  • 1/2 szklanki cukru białego (ja daje tylko bialy bo taki mam i wówczas 1szkl.)
  • 1/2 szklanki cukru brązowego
  • 2 łyżki kakao
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 szklanka mleka
  • 100 g masła (roztopić)
  • 1 jajko
Krok 1.

W jednej misce mieszam składniki suche (mąka, proszek do pieczenia i cukier biały), w drugiej mokre (mleko, jajko, rozpuszczone masło). Łącze składniki, niedbale mieszam i dodaję kakao i cukier brązowy. Mieszam dosłownie ze 4 razy.
Krok 2.

Ciastem napełniam formę do pieczenia muffinek wyłożoną papilotkami. Do każdej muffinki wkładam 2 kostki mlecznej czekolady lub łyżeczkę-wedle upodobań- dżemu- ja lubię porzeczkowy :)
Krok 3.

Muffinki wstawiam do piekarnika nagrzanego do 200°C i piekę około 20-25 minut. Smacznego.


Polecam stronke z dużą ilością muffinek- Muffinki i babeczki | Kotlet.tv Kazda z Was znajdzie coś dla siebie;-)
pencil.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
DŻEM RABARBAROWY

(to są dane w przybliżeniu, ja dużo rzeczy na oko robię)

Składniki :
- około 6 łodyg rabarbaru
- 3/4 szklanki cukru
- otarta skórka z cytryny lub pomarańczy (jedna i druga spoczi jest)

Na początek oczywiście umyc i obrac rabarbar z tej niedobrej skórki. Wrzucamy na patelnię (lub specjalny garnek do przetworów z gruuubym dnem), proponuje pokroic na drobne kawałki, żeby sie lepiej rozdyrdalo... no i to smażymy przez kilka minut na wolnym ogniu do momentu aż jabajbaj puści soki (syropik się ładny powinien zrobic)

Cały czas mieszamy (DREWNIANA ŁYŻKA MUSI BYC) wsypując cukierrrro do środka... I to tak się bęzi egotowa gotowac przez kilkanaście minut (mniej więcej) i konkiturka zacznie robic sie bardziej jednolita, po czym zgęstnieje i wsiooo :)

P.S. można dac mniej cukru jak się nei lubi za słodkiego... Ja dla sis ograniczam cukier bo ona lubi jak jej mordkę wykręca :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
NALEŚNIKI NA SŁODKO


  • 2 i 1/2 szklanki mąki
  • 2 szklanki mleka
  • 1 szklanka wody
  • 3 całe jajka
  • 1 łyżeczka cukru
  • 1 cukier waniliowy
  • szczypta soli
  • odrobina oleju
[FONT=&quot]Jajka z mlekiem zmiksować, mąkę i resztę składników dodawać stopniowo i zmiksować. Ciasto dobrze jak postoi 1/2 godziny, i uwaga! dobre naleśniki są z mąki krupczatki bo są cienkie[/FONT]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
ZUPA DYNIOWA

po poznańsku Korbolowa :)

Ten przepis jest bardzo bardzo bardzo na oko... Ale robię tą zupke mniej więcej tak...

Biorę garnek taki litrowy, do niego wrzucam pokrojoną dynię (na takie kostki wielkie) tak, ze od góry jakieś 4-5 cm zostaje miejsca i zalewam wodą, ale tak by te kawałki były po prostu zakryte :)

No i to wstawiam na gaz, ja gotuje na wolnym ogniu na spokojnie :) No i ta dynie zacznie pod wpływem gotowania sie rozdyźdywac, jak jest już prawie cała rozgotowana wtedy sciągam z ognia, biorę ręczny blender i miksuje, zeby był gładki krem...
Wstawiam znów na ogień i dolewam do tego tak z 1,5 szklanki mleka i delikatnie gotuję, ale nie bąbelkuje, dodaje do smaczku sól, pieprz i cukier (ja lubię na słodko ta zupkę ale wszystko kwestia smaku)

No i generalnie mógłby byc koniec, ale ja że nie zamieniam kluseczki na figurę laseczki to robię sobie do tego kluchy :D

Robię je tak...
2-3 łyżki mąki
1 jajko
sól
i taka z tego jakby kruszonka się robi
Wrzucam do cały czas gotującej się zupki na wolnym ogniu, chwilkę jeszcze trzymam, az kluseczki będą cacy i zupka gotowa :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry