reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zasypianiem u 2 miesięcznego dziecka

Zakupiłam butelki dr Brown i wagę niemowlęca za 80 zł. Czekam aż przyjdzie i będę monitorować. Może on takurat mało potrzebuje tego mleka. Ale dziennie 400 -500 ml to chyba mało. No nic waga pokaże czy przybiera czy nie. Wcześniej potrafił i 300 g przybrać w tydzień. To było sporo wiec może teraz będzie jadł mniej ale i tak będzie przybierał. Oby 🙏🙏🙏🙏
Mój Synek jak miał problemy z brzuszkiem i gazami to poprostu Położna poleciła espumisan 40mg od 1 miesiąca życia już można stosować przed każdym karmieniem piersią lub do butelki nie więcej jak 50 kropli rozłożone na dobę i też sprawdził się fotelik samochodowy, perspektywa świata zmieniła Synka w Aniołka. Espumisan nadal stosujemy, dawki nie zmieniam. Czekam aż zacznie raczkować to odstawiamy całkowicie.
 
reklama
Tylko nie wąż codziennie. Pamiętaj by ważyć na golasa o stałej porze raz w tyg. To ci wystarczy i będzie dobrym wyznacznikiem.Ściągnij sobie aplikacje na tel. polecam Child Growth Tracker i zapisuj w niej wagę. Fajnie pokazuję skalę przyrostów.
Z tym przelewaniem to moja też tak miała (jakby ktoś wodę w studnie wlewał 😂) i samo minęło. Karmie piersią o słyszałam jak jej tam wszystko się przelewało.
Ja już czasami boje się go karmić. Córka ślicznie ssala tak miarowo a synuś taki łapczywy ale zje 60 czasami 50 ml i koniec. Czasami to puszcza baki przy jedzeniu i widac ze go brzuch boli dlatego puszcza butle i nie chce jeść ale wczoraj to po prostu nie chciał jesc wiecej. Ale za to domagal się np czasami co 2 godziny jedzenia. Karmiłam go 9 razy na dobę.
 
Mi głupio lekarz odp jak mówiłam że Mu bulgocze i przelewa w brzuszku... że kiełbasy w końcu Mu nie dałam tylko mleko aczkolwiek moim zdaniem to nie było normalne.
Po tym debridacie żadnej różnicy nie widać?
Może i jest różnica tylko nie wiem czy po mleku czy po leku. W tamym tygodniu lepiej mi spał. Dzięki Bogu nie ma już aż takich histerii przy zasypianie. Jedynie wieczorem bo go wtedy nie wóze wózkiem. Płacze ale trochę biorę na kolana i przytulam nie drze się wnieboglosy .!!! Ale na kupę nie pomaga. Robi co drugi dzień. Ta kupka po tym mleku jest na początku jak plastelina dopiero później jest taka papka. Na bebilon była luzniejsza jednak a miało być odwrotnie. . Do tego widzę ze jak robi co dwa dni kupę to ta kupka jest na początku zielona a przy końcu ładna zolta papka. Kiedyś jak zrobił kupki codziennie to były właśnie żółte. Czy to mozliwe ze te zielone kupki sa dlatego ze przetrzymane czy to jednak alergia?
 
Mój Synek jak miał problemy z brzuszkiem i gazami to poprostu Położna poleciła espumisan 40mg od 1 miesiąca życia już można stosować przed każdym karmieniem piersią lub do butelki nie więcej jak 50 kropli rozłożone na dobę i też sprawdził się fotelik samochodowy, perspektywa świata zmieniła Synka w Aniołka. Espumisan nadal stosujemy, dawki nie zmieniam. Czekam aż zacznie raczkować to odstawiamy całkowicie.
Brałam espumisan ale nie działal. Teraz mamy multiduo
 
Ogólnie w dzień jest lepiej. Nadal jest marudzi i płaczę ale już nie tak. Czasami w Bujak bawi się zabawkami. Śmieje się ale nie w głos :/ noc jest ok ale tylko do godziny 4 i 5 bo wtedy śpi bardzo niespokojnie wierci się i poplakuje puszcza pierdy i widac ze sprawia mu to ból bo ciężko te pierdy idą. I tak niespokojnie śpi do 6 lub 7. Ja juz od tej 4 godz nie śpię bo nie mogę spać jak on steka poplakuje, to nie jest spanie. Kilka razy bralam go do siebie i tuliłam ale i tak płakał i się kręcił. To wygląda tak ze przy śnie na 5 minut i znów kręcenie i nóżki w górze. Czasami pierdy pójdą to pośpi znów z 10 minut i później to samo aż się wybudza całkowicie kolo 6 lub 7.
 
Także troszkę jest lepiej z usypianiem. Teraz problem z jedzeniem ale waga pokaże czy jest aż tak źle. Ale nadal u nas nie ma rutyny. Jedynie pora pobudki z rana i kąpiel wieczorem mniej więcej o stałych porach.ale czasami jest tak ze kapie go raz wcześniej a raz później bo zależy to od wcześniej drzemki..drzewek ma czasami 4 zasami 3 różnie trwają. Taki chaos z tym mamy. Ale spacery po dworze to koszmar .usypiam go w domu i wychodzę ale i tak się budzi i płaczę i biorę na ręce. Nie wiem co mu tam przeszkadza przecież jest kolysany w wózku.
 
Ogólnie w dzień jest lepiej. Nadal jest marudzi i płaczę ale już nie tak. Czasami w Bujak bawi się zabawkami. Śmieje się ale nie w głos :/ noc jest ok ale tylko do godziny 4 i 5 bo wtedy śpi bardzo niespokojnie wierci się i poplakuje puszcza pierdy i widac ze sprawia mu to ból bo ciężko te pierdy idą. I tak niespokojnie śpi do 6 lub 7. Ja juz od tej 4 godz nie śpię bo nie mogę spać jak on steka poplakuje, to nie jest spanie. Kilka razy bralam go do siebie i tuliłam ale i tak płakał i się kręcił. To wygląda tak ze przy śnie na 5 minut i znów kręcenie i nóżki w górze. Czasami pierdy pójdą to pośpi znów z 10 minut i później to samo aż się wybudza całkowicie kolo 6 lub 7.
Czyli brzuszek mu dokucza. Uzywalas tych rurek windii ? Masaże ?
Ja tez kolo 2- 3 miesiaca mialam takie jazdy... dziecko przychodzi na swiat z jałowym brzuszkiem, to wszystko musi nauczyc sie pracowac :) Kolo 4 miesiaca chyba minelo.
 
Czy to mozliwe ze te zielone kupki sa dlatego ze przetrzymane czy to jednak alergia?
Wg mnie od przetrzymania zielone raczej nie. Moja na kp robiła najpierw codziennie po kilka a później był okres co 7-10 dni. Jak zrobiła to musztardą, że ledwo pampers łapał. Oczywiście, mimo takiego okresu była pogodna i brzuszek jej nie bolał.
 
Mój Synek jak miał problemy z brzuszkiem i gazami to poprostu Położna poleciła espumisan 40mg od 1 miesiąca życia już można stosować przed każdym karmieniem piersią lub do butelki nie więcej jak 50 kropli rozłożone na dobę i też sprawdził się fotelik samochodowy, perspektywa świata zmieniła Synka w Aniołka. Espumisan nadal stosujemy, dawki nie zmieniam. Czekam aż zacznie raczkować to odstawiamy całkowicie.
U mnie espumisan też bardzo pomaga.
 
reklama
Czyli brzuszek mu dokucza. Uzywalas tych rurek windii ? Masaże ?
Ja tez kolo 2- 3 miesiaca mialam takie jazdy... dziecko przychodzi na swiat z jałowym brzuszkiem, to wszystko musi nauczyc sie pracowac :) Kolo 4 miesiaca chyba minelo.
Używałam ale przy tym robił mi kupę i bałam się ze się przyzwyczai
 
Do góry