reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca dla mam. Jaka?

Teraz czasy takie, że pracy nie może znaleźć tylko ten, kto bardzo nie chce pracować.

Nawet w ministerstwach i innych urzędach zatrudniają teraz po szkole średniej, bez znajomosci języków obcych. Praca od 7/9 do 15/17. Z trzynastką i wczasami pod gruszą. Umów śmieciowych tam nie ma.
W jakim mieście? Chętnie się dowiem. U mnie praca w Urzędach tylko po znajomosci. Owszem, jest ogłoszenie w internecie lub UP bo muszą je dać. Ale od początku wiadomo kto dostanie posadę.
 
reklama
Sorry dziewczyny ja nie wiem w jakich miastach mieszkacie, ale u mnie znalezienie pracy w biurze bez znajomości języka, księgowości czy specjalistycznego programu graniczy z cudem. A jak już się taka znajdzie to albo najniższa krajowa albo zlecenie.
Ja Kraków.
Z samym angielskim można iść do korpo, z wszystkiego przeszkolą. Plus przy pracy zdalnej można aplikowac do najbliższego wiekszego miasta. Męża mojego cały zespól jest w Katowicach, on jeden tutaj. W poprzedniej firmie mielismy goscia z Warszawy.
 
Ja Kraków.
Z samym angielskim można iść do korpo, z wszystkiego przeszkolą. Plus przy pracy zdalnej można aplikowac do najbliższego wiekszego miasta. Męża mojego cały zespól jest w Katowicach, on jeden tutaj. W poprzedniej firmie mielismy goscia z Warszawy.

A to też prawda. Wiadomo, że recepcja to nie jest ale są stanowiska, gdzie pracujesz w 100% zdalnie.
Np. mój brat też pracuje u mnie, właśnie 100% zdalnie, ale on zajmuje się mediami społecznościowymi
 
W jakim mieście? Chętnie się dowiem. U mnie praca w Urzędach tylko po znajomosci. Owszem, jest ogłoszenie w internecie lub UP bo muszą je dać. Ale od początku wiadomo kto dostanie posadę.
No to nie wiem, o jakim mieście mówisz. To brzmi jak lata 90, 2000-2010.

Warszawa, Gdańsk (urząd miejski, wojewódzki, marszałkowski, instytucje kultury), Gdynia, Piaseczno, Otwock. W ministerstwach jest mnóstwo nierozstrzygnietych konkursów, bo brak chętnych. Policja w całym kraju ma takie braki kadrowe, że przyjmują inwalidów. Do sekretariatu nie potrzeba wykształcenia wyższego ani języków. Można też wklepywać dane w system w dowolnej korpo.
 
A to też prawda. Wiadomo, że recepcja to nie jest ale są stanowiska, gdzie pracujesz w 100% zdalnie.
Np. mój brat też pracuje u mnie, właśnie 100% zdalnie, ale on zajmuje się mediami społecznościowymi
Moj mąz ogarnia helpdeski kilku firm, a ja zajmuje się w innej firnie techniczną stroną szkoleń typu wpisywanie ich w system, rezerwacje sal, szukanie trenerów, zapisywanie ludzi itd. Wszystko online i na dodatek idealne do dogadania przy dziecku, bo można przejśc na zadaniowy tryb pracy.
 
No to nie wiem, o jakim mieście mówisz. To brzmi jak lata 90, 2000-2010.

Warszawa, Gdańsk (urząd miejski, wojewódzki, marszałkowski, instytucje kultury), Gdynia, Piaseczno, Otwock. W ministerstwach jest mnóstwo nierozstrzygnietych konkursów, bo brak chętnych. Policja w całym kraju ma takie braki kadrowe, że przyjmują inwalidów. Do sekretariatu nie potrzeba wykształcenia wyższego ani języków. Można też wklepywać dane w system w dowolnej korpo.
Wrocław i nie, nie są to lata 90 tylko rok 2023.
Edit: z ciekawości weszłam na ogłoszenia w Urz. Woj. i tam wymagania to albo wyzsze wykształcenie lub język. Jedynie sprzątaczka ma brak wymagań. Więc moim zdaniem jest ciężko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry