reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

A my przez to ssanie psluszkow mamy plesniawki ;( wlasnie wrocilismy od lekarza ;( ech ide do apteki kupic nystatyne i bedziemy sie smarowac ;(
 
reklama
Hej dziewczyny
Mój synek tez od jakiegoś czasu ssie piastke :)czasami pojedyncze paluszki. I za nic w świecie nie chce smoczka. Kupowałam juz różnych firm i kształty i nic. I nie wciskamy mu już.
Nunka
My też mieliśmy plesniawki ale tylko na jezyku się zaczynały robić i tez mieliśmy nystatyne ale zaczęły powracać i lekarz wypisal nam syrop flumycon smarowalam małemu dosłownie 2 dni patyczkiem do uszu i po plesniawki ch ani śladu. I nie powracają. Moze spróbuj.
A co mnie denerwuje to jak wszyscy mi mówią ze Mały glodny jak ssie piastki.

A dzisiaj zrobił taka żółta pienista kupę. Jak jeszcze raz tak zrobi to chyba pójdę do pediatry
 
Nam kazala smarowac 4 ;( poki co nic nie schodzi ale rozmawialam z doradca laktacyjnym i dowiedzialam sie ze nie mozna leczyc plesniawek u dziecka nie leczac matki na grzybicw sutkow.Jedno z drugim jest bardzo powiazane i moze dlatego ten problem tak szybko wraca u wielu osob.My poki co mamy te nystatyne,ja smaruje sie clotrimazolum.Za 4 dni odstawimy malemu lek,a ja bede sie smarowac 2 tyg (tyle podobno potrzeba czasu zeby grzybica przeszla).Jesli u malego zobacze znowu te plesniawki to pojdziemy do lekarza i zapytam o ten syrop.Dzieki wielkie ;)

Heh u mnie z piastkami i paluszkami ten sam problem:ssie?=jest glodny ;/ zawsze odpowiadam ze to byla oznaka glodu jak mial miesiac a teraz to zupelnie co innego ;)
 
Nunka ja z pleśniawkami walczę od 5 tyg, już nie mam siły. Stosowałam najpierw aphtin, dezaftan, potem 2 tyg nystatynę czystą a teraz mam lek robiony na bazie nystatyny. Nic nie pomaga. Jak tylko przerwę na 1 dzień wszystko powraca.

Sylwia 89 a w jakich dawkach stosowaliście na dobę? moja pediatra uważa że ten lek jest szkodliwy (na razie nie chce go nam przepisać) więc chce go podać na własną rękę bo już sił nie mam. Jutro idę do internisty po receptę.
 
Ciasteczko
Mój pediatra zlecił raz dziennie pedzlowanie buzki patyczkiem do uszu. Wiec ja brałam sobie ten syrop na łyżeczkę i robiłam tak ze moczylam ten patyczek aż cały nasiakl i do buzki i tak robiłam jedna i druga strona patyczka. I plesniawki znikły po 2 dniach. I nie nawracają. Nam po nystatynie nawróciły. My mieliśmy plesniawki w te upaly jak było po 36 37 stopni. Ja tez czasami piersi wycieralam rumiankiem przed i po karmieniu. Ale teraz czasami woda przemyje ale nie zawsze.
 
Do picia może być podawany chyba od roku czasu.ale pedzlowanie buzki nic się nie dzieje nawet u 3 mc dziecka. Wiec spokojnie możesz to maleństwo stosować. Mi mówiła żeby stosować aż zejdzie..a że zeszło po 2 dniach to przestałam. I od tamtej pory spokój.
 
Ciasteczko
Tylko zapytaj o dawkowanie.bo mój miał malutko tych plesniawek i kazała raz dziennie. Ale na szczęście pomogło of razu. Mojej znajomej synek jak był e szpitalu a miał też te plesniawki to tez podali mu flukonazol i tez od razu pomogło. Nystatyna według mnie jest za słaba i powracają plesniawki. Ja stosowałam jedno opakowanie i owszem zginęły ale powróciły. Moja koleżanka aż dwa opakowania I tez nic.
Także nie ma co się męczyć tylko działać :)
Daj znać zy dostałaś recepte na ten strop.
 
reklama
Receptę mam, jutro odstawiam ten preparat robiony na bazie nystatyny, jak wyjdą to mam smarować, pierwszego dnia 2 razy jak będą duże, raz jak będą pojedyncze. A potem już tylko raz dziennie. Oby pomogło:)
 
Do góry