reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Sylwia my będziemy przed 5 miesiącem powoli rozszerzać dietę ale to że względu na brzuszek małej. Jesteśmy jeszcze na depridacie i chce zacząć dawać słoicZki jak go skończymy.
Co do wagi to nie pomogę bo ostatnio ważylismy się 4 września czyli jak miała 3 miesiące i dwa dni
 
reklama
Ja zamierzam rozszerzać dietę ok. 6 miesiąca, dzieciom karmionym sztucznie rozszerza się dietę po 4 miesiącu, taki są zalecenia,moja mała się nie interesuje jedzeniem, jest karmiona tylko cycem, więc rozszerzanie diety moim zdaniem nie ma jeszcze sensu, jeśli zacznie wyciągać rączki do tego co ja jem to może zaczniemy wcześniej, na razie ja zaprzestałam stosować swojej diety, staram się jeść wszystko i obserwuje małą.
 
wlasnie nie wiem czy wiecie ale ostatnio poczytalam ze teraz zalecenia sa jednakowe dla dzieci cycowych i sztucznych mozna po 4 miesiacu rowno rozszeerzac.. moj starszy pierwsze co jad po 4 miesiacu to byl banan nic mu nie bylo za to sloiczkow na oczy nie widzial sama wszystko gotowalam i teraz to normalnie smakosz warzyw.. dla niego nagroda jest marchew albo pomidor czy ogorek.. wcina nawet surowa cebule i czosnek :) .. wiem ze zaleca sie niby warzywa i owoce ze swojego kraju ale co za roznica w jakim kraju...teraz marysi tez bede po 4 miesiacu wprowadzac ale moze zaczne tym razem od marchwi bo marysia calkowicie cycowa aczkolwiek diety zadnej nie stosuje wcinam wszystko co mi pod reke podejdzie malej nic nie ma..
 
ja z ciaglym dojeniem do 6 miecha nie dociagne .. moja po 4 dostanie juz cos..

jak tam wasze dzieciaczki. moja od 2 tygodni przewraca sie z plecow na brzuszek a wczoraj pierwszy raz wymeczyla i przewrocila sie z brzuszka na plecy .. i zastanawiam sie czy byla to kwestia przypadku czy juz sobie bedzie fikac.. i lapie sie juz za nozki...:)
 
Byłam wczoraj u pediatry i ja też zaczynam od 4 miesiąca.

Asiorek
Ile ma Twoje Maleństwo?

Ja się trochę martwię bo mój mały ma 3.5 mc a jak go biorę na prosto to nie trzyma sam glowki,musze mu ją podtrzymywać. A na brzuszku jeszcze kilka dni temu podnosił i trzymał bardzo wysoko.teraz bardzo krótko i nisko :(Widzę ze próbuje się przekreca z pleców na brzuszek ale na razie udaje mu się tylko na bok przekręcić.

I jeszcze ma poszerzona miedniczke nerkowa i robiłam mu ostatnio analizę moczu i wyszło ze ma leukocyty,nablonki plaskie,pasma sluzu,florę bakteryjna.
Na razie lekarz kazał powtórzyć badania.
 
marysia skonczy 28 wrzesnia 3 miesiac.. nie ma co sie porownywac kazde dziecko ma swoje tempo rozwoju. marys narazie idzie rowno jak moj starszy.. duzo lezy na brzuchu kulam sie z nia krece hustam tancze zeby jak najlepiej poznawala swoje cialo i nad nim panowala no i ten plyn mozgowy sie jej tam dobrze przelewal.. wiesz czasem jest tak ze przed skokiem rozwojowym dziecko sie cofa i nagle myk i robi wiecej niz wczesniej.. teo tak mial.. zawsze sie cofal o krok i bach umie cos wiecej.. co do nerek nie pomoge bo nie mialam stycznosci. natomiast wiem ze u mnie w labolatorium chca mocz z rana nie przelany do zadnego pojemnika ma byc od razu w tym woreczku.. no chyba ze bedziesz robic tak jak moja znajoma lapala do pojemnika pierwsze wymyla porzadnie wacka nawet pod napletkiem a pozniej szla z nim do lazienki puszczala wode i czekala az sie zleje.. ;) nablonki leukocyty i sluz moga byc jak sie wlasnie nie doczysci ..

mozesz witamine c podawac malemu w kropelkach albo ty jedz tony zurawiny jesli karmisz....
 
Ostatnia edycja:
Moj Maly najchetniej by juz siedzial,baaaardzo sie denerwuje jak lezy albo jest o cos oparty.Jak sie go na siedzaco przytrzyma to pieknie trzyma glowke,zreszta jak z nim chodze tez.Ale przekrecac sie na brzuszek i z brzuszka nie potrafi i nawet nie wyglada ze mialby to robic.Nie lubi lezec na brzuchu wiec nie wiem czy nie pominie tego etapu w ogole...
 
reklama
Do góry