reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Standardowo sa 3 usg i ja tak zawsze mialam, w 12,20 i 32 tygodniu, kidys mialam jakies dodatkowe pod koniec, a w pierwszej ciazy zrobilam sobie prywatne 3d bo wtedy to byl hit :-)
Po 35 roku zycia na nfz jest bardziej szczegolowa procedura wiecej badan
Zawsze tez mozesz pojsc prywatnie jak bedzie cos niepokojacego i zrobic double check :-)
Pracowalam prawie do konca obie ciaze wiec czekanie na usg szczegolnie mi sie nie dluzylo, zreszta od polowy czuc ruchy wiec dziecko staje sie juz bardzo realne a nie tylko widac je na zdjeciach
 
reklama
marzycielko ja mialam juz doswiadczenie z wozkiem na paskach, co prawda jest bardzo wygodny jak dziecko jest male i potrzebuje bujania, paski wtedy sa cudowne przy bujaniu i generalnie amortyzuja kazde nierownosci po ktorych jezdzisz ale jak dziecko podrosnie i przenosisz je na spacerowke to przez wage ciezko skrecac bo musisz ten wozek z przodu lekko uniesc aby wlasnie skrecic mama miala taki przy siostrzyczce i byla zadowolona ja jednak wybiore taki ze skrecanymi przednimi kolami i koniecznie amortyzacja bo niektore jej nie maja, po pierwsze, wcale nie chce malenstwa przyzwyczajac do nadmiernego bujania. po drugie przy malych powierzchniach te na paskach sie nie sprawdzaja wlasnie ze wzgledu na nie obracane kola a takim z obracanymi manewrujesz jak chcesz jedna reka, ja po pierwszych ogledzinach wozkow zdecydowanie wybieram Jedo Fyn genialne w nim jest to ze amortyzacje mozesz regulowac wg uznania ;)
 
Poczytałam o becikowym i faktycznie można dostać dodatkowe pieniądze, ale nie dlatego że matka nie pracuje, to cytat ze strony egospodarka.pl:
Poza wspomnianym "państwowym" becikowym, rodzice dziecka mogą również otrzymać jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka z gminy - samorządy bowiem mają prawo do udzielania tego typu zapomóg rodzinom mieszkającym na terenie gminy. Oczywiście nie wszystkie gminy z tego prawa korzystają, głównie ze względów finansowych, bowiem zapomogi takie muszą wypłacać z własnych środków. Szczegółowe warunki korzystania z samorządowego becikowe gminy ustalają we własnym zakresie.
Moja siostra dostała 2000 zł i myślałam że ten dodatkowy tyś za to że nie pracowała. Już wszystko jasne.
 
tak jak mowie wybierzesz co zechcesz, ja poprostu jezdzilam wozkiem jedo bartatina ponad rok, konstrukcja ta sama co w roan marita i zdecydowanie wole taki z kolkami obrotowymi jesli chodzi o wyglad to patrze tylko na wielkosc gondoli, bo jak dla mnie wozek ma byc przyjemny w uzytkowaniu i dla mamy i dla dziecka i jedo fyn to akurat moj typ bo kolka obrotowe sa, amortyzacja jest, duzy kosz na zakupy jest, w spacerowce oparcie mozna regulowac od kata 90 stopni az do lezacego a gondole ma najwieksza na rynku i wiem ze. dziecko w niej troche pojezdzi i rowniez w niej mozna oparcie regulowac. takie jest moje zdanie
 
Ależ piszecie, normalnie nadążyć nie idzie :)

Tak więc przede wszystkim witam nowe mamusie, super ze jest nas coraz więcej :-)

MamaAnia mnie tez minęły mdłości. Z jednej strony niby fajnie, ale z drugiej... Hmmm, póki co jakaś przewrażliwiona się chyba robię, zapisałam się do jeszcze jednego ginekologa, tym razem na nfz, mam zamiar do dwóch chodzić. Nie wiem czemu, jakoś tak sobie pomyślałam, szybko zadzwoniłam i miałam ogromne szczescie bo ktos zrezygnował z wizyty i idę juz w czwartek :)
Z tą narkozą doskonale cię rozumiem... Mój syn miał 6 miesiecy jak mial rezonans magnetyczny robiony, w pełnej narkozie, jak mu wbijali wenflon, usypiali to dosłownie wyłam jak bóbr... ;(((

Alkmena ja tez mam wstręt do horrorów, od dawna, jakoś nie bardzo idzie mi oglądanie takich filmów:/

Tak piszecie o tej różnicy wieku miedzy dziecmi, moja kolezanka ma siostrę młodszą o 26 lat:)

MałaZosia ja tez przezyłam szok jak sie dowiedziałam o ciąży:) Teraz minął, bardzo sie cieszę:) Nawet dziś u mojego endokrynologa byłam, i pani dr mi tez serdecznie pogratulowała, twierdząc ze teraz własnie jest najlepszy czas na dziecko. Argumentowała tym ze różnica wieku między moimi dziećmi bedzie niewielka, ja jeszcze dość młoda, a im póżniej tym mogło by być różnie (mam bardzo zaburzoną gospodarkę hormonalną)... Może i racja:)

Ciasteczko lekarz wypisał ci antybiotyk w ciąży?

MamaAnia Odpędz od siebie głupie myśli! Badziesz jeszcze na komuni swoich wnuków :)

niemusisznic ja miałam usg które wykazywało 4tydz, widoczny był pęcherzyk, choć jeszcze pusty (serduszko pokazało sie w 7 tyg dopiero)

Faktycznie z tym becikowym jest tak ze musisz zgłosić sie do lekarza przed 10 tyg ciąży. Po porodzie lakarz wypisuje takie zaświadczenie, z mopsu jesli dobrze pamiętam, w którym wpisuje kiedy odbyła sie pierwsza wizyta.

Agawera mój gin bierze 100zl za samą wizytę, a z usg 150zl.

Marzycielka może być ciężko z wizytą u fryzjera w tym tygodniu;-) Przed wszystkimi świętymi zawsze duzy ruch, wiem bo pracuje w salonie fryzjerskim:-) Ale dobrze jest wziąść nr telefonu i zapisać się na jakąś godzinę.

Erzsebeth ale masz dużą rodzinę, fajnie:) Jesteś chrzestną swojej siostry, dobrze zrozumiałam?

Marzycielko kolezanka miała roana. Ogólnie była zadowolona, fajna duza gondola, w spacerówce córcia malo siedziała, szybko zamienili na parasolkę. Jedną większą wadą było to ze przednie koła nie są skrętne...
Mój synuś jeżdził tako warriorem, kupiłam nowy, gondolę mam w stanie jak nówka, więc wykorzystam pewnie, a spacerówka marzy mi się Quinny Moodd,. No ale to zobaczymy jeszcze. Ogólnie byłam nawet zadowolona z Tako.

Chyba trzeba założyć nowy wątek o wózkach, co by było wszystko w jednym miejscu...
 
sosnowiczanka tak hehe smiesznie to brzmi ale ja i moj brat starszy jestesmy rodzicami chrzestnymi naszej siostry, pokrecone to troszke ;) mama juz blizszej rodziny znalezc nie mogla, i tak jak ty stwierdzilas jesli chodzi o wozki to zdecydowanie wole skretne kola, wiem ze jestem mloda i niektore z was moga pomyslec ze sie poprostu nie znam, ale dzieki tej malej siostrze mam juz spore doswiadczenie jak na moj wiek hehe ;)
 
reklama
marzycielka a oprocz tego jakies mdlosci cokolwiek? bo kurcze ja mam to samo uczucie i zadnych innych objawow, az sie zastanawiam czy wszystko ok
 
Do góry