reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Witam,
też nieśmiało chciałbym się do Was dołączyć. Mam na imię Natalia, aktualnie z Wawy, ale pochodzę z Wrocka. Jestem w 5 tygodniu ciąży - termin z kalkulatorów internetowych 30 czerwca.
Mam 11 miesięczna córeczkę Ninę - byłam Listopadóweczką 2013. Aktualna ciąża jest moją 3, gdyż pierwszą poroniłam (puste jajo, poronienie samoistne).
Ciąża jest dla mnie małym zaskoczeniem. O pierwsze 2 staraliśmy się ponad 3 lata, stąd jakoś mało przejmowałam się tym, ze się nie zabezpieczamy. A teraz to już duże szczęście i olbrzymi strach czy wszystko będzie dobrze :( Ciąże potwierdziłam Betą. Dopiero za 3 tyg mam USG i wizytę u gina. Zazdroszczę tym co już wiedzą, że jest serduszko i maleństwo rośnie :)

Ale fajnie, to jest nas już trzy z tym samym terminem.

no normalnie wypisz wymaluj moje wrazenia, ja tu spodziewalam sie bolow brzucha, mdlosci niewiadomo czego a tu tylko dziwne uczucie wzdecia takiej jakby pelnosci, i spanie, ciagle spanie (gdybym tylko mogla ) bo zjesc zawsze lubialam wiec tego nie licze, a myslalam. ze tylko u mnie tak bezproblemowo, przynajmniej narazie ;)

Czytałam , że mdłości pojawiają się między 5 - 6 tygodniem ciąży.
Oglądam te wszystkie wózki , o których mi piszecie i rzeczywiście stwierdzam , że skrętne koła to wygoda.
Dobra idę z psami i kładę się z książką do łóżka.
Zajrzę do was jeszcze przed snem ;-)
 
reklama
Zjadło mi posta :(


Ja w poprzedniej ciąży miałam mdłości spore, wymiotów kilka i ciągle takie posmak w buzi. Cokolwiek bym nie jadła smakowało tak samo :(


Z wózków to ja mam Maxi Cosi. Jestem zadowolona, ale nie polecam jak będzie się go często pakowało do auta, bo jest bardzo ciężki. Za to po śniegu i po lesie idzie jak czołg. My chcieliśmy taki bardziej terenowy. Kupowałam używany, bo cena nowego mnie przeraziła.
Ogólnie polecam wózki firm, które mają doświadczenie w ich robieniu. Na przykład takie Maxi Cosi co model robi poprawki tego na co mamy narzekały.
Moi znajomi mają śliczny wózek polskiej firmy - nie jedo, ale jakiś inny, Śliczny jest, super się prowadzi. Tylko, że jak przyszło do wymiany pękniętej dętki to wyszło na jaw jaki super ten wózio. Kilku rosłych chłopów męczyło się z odkręceniem śruby od koła.... Nie dało rady. Wózek poszedł na reklamację.
W moim zatarły się łożyska, wymiana trwała 5 minut i mąż mógł być Bohaterem w swoim domu :)


No i koniecznie skrętne koła, dziecko robi się coraz cięższe i wózek musi być sterowny.
 
Witam z rana :)
Zeby mi sie chciało jak ,i sie nie chce ... w dodatku cos czuje ze przeziebienie mnie bierze:/
ale sie rozpisałyście ze nie umiem ogarnac całość :p


Ale w skurcie powiem moze tak bo doatawałam 2tys becikowego i ten 2 jest wtedy gdy dochód który osiagneła matka nie przekraczał okreslonej kwoty , jest to strasznie mała kwota wiec jesli sie nie pracuje to sie to dostanie ale jesli sie pracuje to marne szanse .

A co do ginekologa ja chodze i tamta cała ciaze chodziłam do jednej na nfz i mam co wizyte usg zawsze maks badania wiec nie widze roznicy w tych wizytach prywatnych na których bylam ,


Miłego dnia wam życze bez mdłosci :p choc jeden plus jest zamiast przytyc jestem 3kg na minusie:p
 
Cześć dziewczyny:) ja nie wiem jak Wy to robicie, że po 22 jeszcze nie śpicie:) u mnie wieczór wygląda tak, że ok 20 leże już w łóżku i śpię:) ale za to w nocy budzę się i liczę barany:( Dziś znów muszę jechać do miasta załatwić kilka spraw..i tak jak w poprzedniej ciąży większość czasu spędzam za kierownicą. Przeczytałam wszystkie posty ale mój mózg ma sklerozę i ja nie ogarniam co komu odpisać.
Chciałam przywitać kolejne mamusie i to pewnie jedne z ostatnich bo zaraz zaczną się lipcówki:) Co do becikowego ja dostałam 1000 zł bo w mojej gminie bieda i nie było mowy o innej kasie.
Ja za wizytę prywatną z usg płacę 100 zł ale to małe miasto więc pewnie stąd niższa cena.

no i to na tyle...taka jestem koleżeńska;/ poprawię się:* miłego dnia mamusie.
 
Dzien dobry :)
Martyna co ja bym dala za jakiekolwiek jedzonko zrobione przez moja kochana mamusie :) zazdroszcze tak pozytywnie :)
Ciasteczko witaj :) mamy ten sam termin :)
MamaAnia ty sie slubami dzieci nie przejmuj, kto wie czy za 20 lat sluby wciaz beda modne :) ja z drugim synkiem chodzilam nanfz i usg co 4 tyg mialam (ale ze wzgledu na wczesniejszy porod pierwszego)
JustynaT gratulsuje udanej wizyty :)
Marzycielka ja kupilam diverso firmy edrema (czy jakos tak) za 3 czesciowy nowy zaplacilam niecale 1200zl a rewelacyjny byl. Wywozilam dwojke i dalej jak nowy :) jak bede miec mozliwosc sciagnac go tutaj to napewno to zrobie :) a spacerowka z biedronki za chyba 160 i tez rewelka. Mialam tutaj z mamas&papas i sprzedalam bo dziadostwo :)
No nadrobilam to ide sniadanko robic :)
 
Witam się porannie szczególnie z nowymi mamusiami.

Ja swojego pierworodnego woziłam w roanie. Fajny wózeczek, ale:
1) brak skrętnych kółek - różnice w prowadzeniu wózków odczułam jak szwagierka kupiła yedo czy jedo (nie pamiętam jak to się pisze)
2) wieczne braki powietrza w kołach - kilka razy rezygnowaliśmy z tego tytułu ze spaceru
3) zacinający się hamulec (na szczęście już wiemy jak to naprawić)
4) syn był duży i bardzo szybko przestał się mieścić w spacerówce
Teraz pewnie bym wybrała inny wózek, ale roan po synku sprawny, więc pewnie zostaniemy przy nim.
 
Witajcie.
Marzycielka ja tez dzis mam jakies mdlosci. Cos mnie muli po sniadaniu :-(
Na dodatek dopadlo mnie jakies niechciejstwo. Nawet nie chce mi sie gotowac obiadu.
Niobe jak dla mnie skretne kolka w wozku to podstawa.
 
Cześć

Nie odniose sie do kazdej osobno bo jestem lekko rozbita od wczoraj, wieczorem dowiedzilsmy sie ze nasz znajomy sie powiesil, mlody chlopak 23 lata i jesteśmy w szoku po prostu.

Dziewczyny którym brakuje "przyjemnych" objawów ciązy poczekajcie jeszcze chwila i pewnie tez coś was dopadnie.

W sobote mam wizyte i z kazdym dniem coraz bardziej sie stresuje.
 
reklama
Smile0206 bardzo mi przykro

ostatnio zastanawiałam czy bedac na l4 do konca ciazy bo tak mój by chciał mozna robic zakupy tz wyprawke chodzic po sklepach czy lepiej kupic wszystko w sklepach internetowych , znacie jakieś dobre ?
 
Do góry