reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

reklama
Dzięki kochane za ciepłe przyjęcie. Nadal w szoku ale powoli się oswajam. P też w szoku ale rogal na twarzy :)

Nie spieszę się do informowania rodziny, poczeka na wizytę lekarską.


Ktoś może mi polecić dobrego gina z Wrocławia? Kiedyś chodziłam do Corfamedu ale teraz nie mają umowy z NFZ a nie stać mnie na płacenie za każdą wizytę po 200 zł (minimum) + wszelkie badania.

Czytałam, że najlepiej wybrac sie do gina między 6 a 8 tc. Pewnie i tak sie umówię i sobie poszekam :/ Teoretycznie licząc ostatnia miesiączkę to jestem zaczęłam 6 tc. Ale jak tak dokładnie pomyśleć to pewnie 3 tc.


 
Hej witam wszystkie. Chciałam do Was dołączyć. Jestem w 9 tygodniu ciąży, poród na 5 czerwca.
Niestety u mnie obecnie panuje mini szpital w domu łącznie ze mną, wszyscy chorzy. Biorę 5 dzień antybiotyk duomox + domowe sposoby ale znaczącej poprawy nie ma :( w czwartek mam wizytę u lekarza i mam nadzieję, że z fasolką będzie wszystko ok.

Co do śledzi bo też uwielbiam w ciąży. Ostatnio kupiłam 4 opakowania śledzi w sosie musztardowym bo tylko je ostatnio jadłam i mi się odechciało. Teraz leżą w lodówce, pewnie mąż je zje.
Męczą mnie straszne mdłości, zwłaszcza wieczorami. Już zapomniałam jak to sobie pojeść. Cokolwiek zaczynam to po jednym gryzie mi się odechciewa:( czytałam, że macie jakiej tabletki ale na razie tyle ich łykam, że jak wyzdrowieje to je kupię. Herbata z imbirem słabo mi pomaga :(
 
Dzięki kochane za ciepłe przyjęcie. Nadal w szoku ale powoli się oswajam. P też w szoku ale rogal na twarzy :)

Nie spieszę się do informowania rodziny, poczeka na wizytę lekarską.


Ktoś może mi polecić dobrego gina z Wrocławia? Kiedyś chodziłam do Corfamedu ale teraz nie mają umowy z NFZ a nie stać mnie na płacenie za każdą wizytę po 200 zł (minimum) + wszelkie badania.

Czytałam, że najlepiej wybrac sie do gina między 6 a 8 tc. Pewnie i tak sie umówię i sobie poszekam :/ Teoretycznie licząc ostatnia miesiączkę to jestem zaczęłam 6 tc. Ale jak tak dokładnie pomyśleć to pewnie 3 tc.



W czwartek idę do lekarza państwowego u zobaczymy co powie i czy będzie coś widział będę testować, mąż zapisał mnie na swój abonament do medicower ale niestety dopiero na grudzień, choć fajna lekarka jest w invimed fizyka z usg 120 zł chyba to dużo choć nie wiem ile płacicie za lekarza
 
Generalnie słyszałam że warunkiem otrzymania becikowego jest udokumentowana wizyta lekarska przed 10 tygodniem. W pierwszej ciąży mnie to ominęło bo rodziłam w Irlandii więc nie wiem czy to prawda

Generalnie tez tak słyszałam ale mój mówił ze trzeba jakieś dochody osiągnąć tylko nie wiem czy netto czy brutto
 
cześć wszystkim
asiorrek - też dopóki serduszka nie zobaczę nie uwierzę

nie wiem czy to przez ten duphaston ale naprawdę czuję się zupełnie normalnie, żadnych objawów, aż dziś nie wytrzymałam, ze może sobie wkręcam to wszystko i zrobiłam 2 test - no wielka gruba krecha wyszła natychmiast łącznie z pierwszą - znaczy powinnam się uspokoić:sorry2:

no może trochę nastroje mam, wczoraj mojego m. zmieszałam z błotem (ale trochę zasłużył), dzieci poustawiałam, że młodszy aż przysiadł, książkę znalazł i ćwiczył pisanie literek, a starszy 40 stron lektury przeczytał - a na końcu sarknęłam, ze nawet czipsów w domu nie ma - i ten mój m. zaczął się śmiać jak głupi i mi po nie pojechał ..... no i mi przeszło:zawstydzona/y:

Też dzisiaj robiłam test tyle , że czwarty ;-)
A mężowy dobry:-D:-D:-D

Generalnie czekam jak na szpilkach na jutrzejszą wizytę, krwawienie już się nie powtórzyło tylko bardzo delikatnie mam przybrudzoną wkładkę w kolorze brązowym, mam nadzieje że z dzidzią jest wszystko dobrze bo już sobie wkręcam różne rzeczy , było krwawienie, minęły mi mdłości z dnia na dzień a miałam bardzo silne

Trzymam kciuki za wizytę , o której ją masz?

marzycielka - no ja to samo mam z grzywką, od rana prawie cały czas o niej myślę :) tzn. powinnam iść obciąć i może mi się uda po pracy a jak nie zdążę to w domu obetnę :-)

Własnie wróciłam od fryzjerki z nieobciętą grzywką bo miała sporo klientów a ja nie miałam czasu. Kolejne podejście zrobię w piątek ;-)

Kurna nie dodzwoniłam się do tego lekarza i coraz bardziej zastanawiam się czy jednak nie pójdę do tego pierwszego pomimo , że był oschły ale on ma bardzo dobre opinie i podobno jest miły no i poleciła go jako pierwszego moja internistka , której ufam.Może wtedy miał gorszy dzień? Poza tym zawsze mogę go zmienić. Trafia mnie natomiast , że mój lekarz nie odbiera pomimo tego , że sam kazał mi dzisiaj zadzwonić po 16:30:wściekła/y:
 
agawera w sprawie lekarza to 120 w tej chwili to juz norma, zaznaczam dobrego lekarza, ja place 180 ale to jest maks (badanie usg ktg cytologia, inne badania) wiec za zwykla wizyte. z usg zaplace tez ok 120 do 140 a jesli chodzi o ciaze w poznym wieku hehe to mam taki przyklad, mam 4 rodzenstwa, 27 letniego brata 26 letnia siostre ja 20 lat druga siostra 18 i trzecia moja siostra w grudniu skonczy dopiero 3 latka, krotko mowiac mama urodzila mala jak miala 42 lata a zeby bylo jeszcze smieszniej 5 dni po porodzie mamy, rodzila tez moja siostra a ja jestem mama chrzestna obu dziewczynek ;)
 
Helo

Malazosia
Ja chodze we wrocku do myszczyszyna grzegorz ma na imie fajny lekarz bierze 150 za wizyte a i chodzilam jeszcze do tomasza fuhsa on chyba 100 zl jak dobrze pamietam. Ale grzes mi bardziej przypadl do gustu. Pracowal z najlepszymi :-) chodzinmi o zimmera ktory prowadzil moja skomplikowana ciaze ale u niego wixyta 300 zl... polecam wiec myszczyszyna. Co do lekarzy na nfz kompletnie nie mam pojecia kto przyjmuje. Fajnie ze z wro jestes :-) nareszcie ktos z moich okolic :-)

Witam nowe kolezanki :-)
 
reklama
Koga, MamaAnia ja też jestem 78 ale styczeń, to pierwsza ciąża ale nam 10 lat nie wychodziło, to cud że wogóle się udało.

Alkmena u mnie na odwrót mam obsesje, dzień bez horroru to dzień stracony.

Ciasteczko mamy ten sam termin.

Byłam dziś u lekarza. Wszystko w porządku bąbel rośnie ma 21 mm, teraz mam zrobić kupę dziwnych badań i przyjechać na wizytę. Byłam u lekarza na NFZ, do tej pory chodziłam prywatnie, ale jak byłam ostatnio to mój lekarz tak ze mnie zdarł, że doszłam do wniosku że spróbuję na kasę. Całe szczęście nie zawiodłam się. Pani doktor bardzo miła, odpowiadała na wszystkie pytania, dokładnie omówiła przebieg badania. Jestem zadowolona, a kasę zamiast wydawać u lekarza odłożę dla bąbla.
 
Do góry