reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszków

użyłam roztworu soli morskiej kilka dni temu, gdy widziałam (i słyszałam), że malutkiej przeszkadza jakiś babol, ale był dość głęboko i nie chciałam grzebać w nosku; psiknęłam wtedy sprayem (specjalnym dla dzieci, z małym "psikiem"-nie wiem jak to nazwać) i babolek wypłynął sobie z dziurki:tak:

a co robić z tą dziurką jak odpadnie kikut pępowinowy? Nince odpadł wczoraj (w 15 dobie życia) i zostało takie żółtawe miejsce; gdzieś czytałam, że 3 dni po odpadnięciu dezynfekujemy jeszcze - a jak Wy robicie?
 
reklama
u nas tez odpadł po 9 dniach i jeszcze dezynfekuje ale widze po 3 dniach ze prawie juz tej skorupki nie ma, a wciagnely wam sie do srodka te pęppuchy czy jeszcze na wierzchu?
 
Dajecie swoim bobaskom wit. K w mikrodawkach? Mnie to przykazali w szpitalu- od 8 doby do 3 m-ca- więc jutro zaczynamy:-pna języczek

To dla dzieci karmionych piersią - a pierwszą dawkę dziecko dostaje w szpitalu zaraz po urodzeniu.
 
Dajecie swoim bobaskom wit. K w mikrodawkach? Mnie to przykazali w szpitalu- od 8 doby do 3 m-ca- więc jutro zaczynamy:-pna języczek

To dla dzieci karmionych piersią - a pierwszą dawkę dziecko dostaje w szpitalu zaraz po urodzeniu.


dajemy, dajemy :tak:

a oprócz tego jeszcze wit. D, tez w mikrodawkach; przez cały okres karmienia piersią :happy2:
 
co to znaczy w mikrodawkach??

Moja Julka dostała zaraz po porodzie zastrzyk z wit K który podobno starcza w zupełnosci. Zamiast zastrzyku mozna podawać kropelki raz na 6 tyg ale wtedy nie ma pewności ile dziecko połknie więc połozne tu zalecają te zastrzyki.

O wit D nie było mowy :baffled:
 
reklama
Megczka- bo niby ze slonca dziecko sobie samo produkuje, takie tu podejscie:baffled:
no i ty mozesz suplement witaminy d przyjac to przeniknie do mleka...

mnie tez to nie przekonuje, zapytam lekarza to...
 
Do góry