reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszków

reklama
mamusie pomozcie.staram sie obracac glowe Amelki na drugi boczek bo ciagle spi na prawym:baffled::confused:podkladanie pieluszek,recznika czy nawet kocyka:szok:juz nie pomaga-wydaje sie ze moje dziecko na upartego znajduje wszystkie te waleczki bardzo wygodne:confused::baffled::szok::szok:macie jeszcze jakies pomysly???

aa i jeszczen jedno pytanie-jak kapiecie maluszka to przed czy po jedzeniu??bo my pluskamy szktaba przed karmirniem i sie zastanawiam czy nie dla tego jest marudna jak ja na recznik wyciagam z wanienki...
 
ja karmię tak pół godziny przed kąpielą, tzn. najpierw jest mycie pupki, potem leżakowanie z 15 min., potem znowu mycie pupki, w trakcie oczka i wałeczki i w sumie z dobre 45 min. po karmieniu do wanny. potem znowu karmienie bo Mała robi się głodna po wyjściu z wanny, ale to juz chyba tylko takie dopełnienie szczęścia, kąpiel plus jedzonko. A jak często kąpiecie maluchy?
 
azorku - nie kąpie się bezpośrednio po jedzeniu, trzeba trochę odczekać; my kąpiemy tak w połowie - godzinę po i przed jedzeniem;
a co do wiercenia się i przekręcania wg własnej woli mamy tak samo - nie pomagają żadne podusie, kocyki i inne zapory, niestety; na szczęście mała nie jest asymetryczna i leży z główką na oba boki na zmianę (i niestety również lubi na wznak);

my kąpiemy małą codziennie - raz, wieczokiem
 
My kąpiemy (w zasadzie mąż się tym zajmuje) co drugi dzien bo kikut jeszcze nie odpadł, jak już odpadnie to będziemy codziennie kąpać Malutką.

Jak za długo czekamy i Julia jest głodna to strasznie wrzeszczy w kąpieli. Ale jak utrafimy w odpowiednia porę to pluskanie w wanience bardzo jej się podoba za to wyciąganie z wody niekoniecznie :baffled:. Choc staram się ją szybciutko otulić ręcznikiem żeby nie zdążyła zmarznąć ale i tak się zwykle rozpłacze :-(
 
ja karmię malutką i po godzinie kapiel, potem znów jedzonko a czasem mi się zdarzyło że jak odłozyłam małą po kąpieli do łóżeczka by posprzatac to mi zasnęła i jadała po godzinie dopiero :szok:
a kąpiemy ją codziennie, mała już sie przyzwyczaiła do tego rytuału i grzeczna jest :)
 
ja na razie kąpie co drugi dzien w waniennie a co drugi na sucho:-) przewaznie w połowie między karmieniami, pokąpieli Mała dostaje pierś i potem zawsze spi najdłuzej bo nawet do 4h!:-)
 
reklama
my kapiemy codziennie i uszy czasem sie zamocza-trzeba potem tylko wytrzec na kikut srednio uwazalismy a i tak ładnie wysechł i odpadł po 9 dniach
 
Do góry