reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pielęgnacja maluszków

reklama
a ja zastosowalam sie do szkocko-brytyjskich regol.przy kapieli pepek sie moczyl a pozniej tylko recznikiem suszylam i pepuszek elegancko odpadl po 6 dniach:tak::-D tesciowa mi przywiozla jakies tam srodki na pepuszek ale ich wogole nie uzywalam:tak::-)
 
O to dzięki Dziewczyny :-)
Ja mam i gaziki i płatki więc będę przemywała oczka i jednym i drugim :tak:
A do pępuszka to patyczków zamierzam używać :-D
 
Mojemu wystarcza kąpiel z mydełkiem bambino. Awaryjnie ma być taka oliwka i krem, w zależności czy się będzie skóra wysuszała, czy przetłuszała lub odparzała.

Im miej leków i środków chemicznych, tym lepiej, na razie się sprawdza i niczego prócz mydełka nie używam.

Pępuszek odpadł po niecałych 5 dniach, używam nadal Lawenolu. Zaropiałe oczko, w którym stale łądują paluszki, portaktowane solą fizjologiczną wygoiło się.
 
Amelce troszke skorka sie wysuszyla a od produktu jonsonsa dostala wysypki:baffled::zawstydzona/y: wiec teraz do natluszczenia uzywam oliwki z oliwek (takiej jak do salatek:-D) i dziala cuda a jak nie to to mam jeszcze parafine.w aptece kosztuje grosze a jest neutralna i mniej tlusta od oliwy:tak:po smarowanku lekko wklepuje reczniczkiem i dzidzia sie nie slizga w raczkach i nie tlusci ubranek a skorka sie ladnie goi:):tak::-D
 
Dziewczyny ja mam problem, który nie dotyczy pielęgnacji ale piszę tutaj. Chodzi mi o ubieranie dzieci na spacer jak temperatura wynosi ponad 25 stopni, mam z tym problem, bo ciągle wydaje mi się że małej jest za gorąco. Ubieram ją w czapeczkę cienką, ma pajacyk, pod nim body z krótkim rękawem, jak jest wiatr to jeszcze nakładam taką cienką bluzę i nakrywam kocykiem bawełnianym.
A jak wy ubieracie swoje maleństwa na spacer? Może robię coś nie tak :-( Szkoda że nie mam żadnego doświadczenia:-(

Ja do pępka na początku używałam fioletu, takie zalecenie dostalamw szpitalu, szybko zrezygnowałam bo plamił mi wszystko dookoła i się denerwowalam, na szczęście wcześniej kupiłam polecany przez dziewczyny Lawenol i pępek odpadł po 10 dniach, ładnie się zasuszył, także polecam jak najbardziej polecam Lawenol.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Z tego co dziewczyny pisały, należy ubierać maluszka w jedną warstwę więcej niż my się ubieramy. Osobiscie przy 25 stopniach ubrałabym dzidziusia w body z krótkim rękawkiem, do tego cieniutka czapeczka i skarpetki na nóżki. A jakby wiaterek wiał przykryłabym kocykiem lub pieluszką.
 
reklama
Dziewczyn ja mam pytanie co do pieluszek.bo wczoraj miałam gości i jak zobaczyli że mam kupione pampersy to siedli wszyscy a mnie żebym nie używała w pierwszym tygodniu pampersów tylko zwykłe pieluszki i dodatkowo owijała jeszcze ze dwie między nóżkami żeby dzidzia miała nóżki szeroko bo tak trzeba żeby nie miało problemów z bioderkami.Nie wiedziałam co mam powiedzieć i tylko wysłuchałam ich rad.Ale czy one mają racje>??wiem że tak kiedyś robili ale teraz???
 
Do góry