reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszków

Dziewczyn ja mam pytanie co do pieluszek.bo wczoraj miałam gości i jak zobaczyli że mam kupione pampersy to siedli wszyscy a mnie żebym nie używała w pierwszym tygodniu pampersów tylko zwykłe pieluszki i dodatkowo owijała jeszcze ze dwie między nóżkami żeby dzidzia miała nóżki szeroko bo tak trzeba żeby nie miało problemów z bioderkami.Nie wiedziałam co mam powiedzieć i tylko wysłuchałam ich rad.Ale czy one mają racje>??wiem że tak kiedyś robili ale teraz???
ja tez mam kupione pampersy i takich zamierzam uzywac,a nie tetrowych bo od tego większość mam odeszła,ale wygody,a co do podwójnego pieluchowania to z tego co mnie mówiono to bardziej u dziewczynek sie tak robi,a ja chce zakładać dodatkowo na pampersa jedna tetroważeby było szerzej,ale tylko do wizyty u ortopedy
 
reklama
Malinka, jak będzie coś nie tak z boderkami, to w szpitalu powiedza i zalecą tzw pieluchowanie. Ale tak jak mi sie wydaje, to nie chodzi o niekorzystanie z pampersow, tylko zakładanie dodatkowo tetrowych, tak żeby nozki były szeroko.
A jak będzie ok, to tylko trzeba uważać, żeby nóżek nie prostować na siłę, nie podciągać dziecka za nóżki przy przewijaniu. No i do któregoś tygodnia (ale nie pamiętam którego) pójść na kontrolę do ortopedy.

Piwonia masz racje, częściej u dziewczynek to występuje.
 
:szok:oj ja sie urodzilam z wyciagnietym stawem biodrowym to wiem ze w tym przypadku sie pieluszkuje wiecej zeby rozstep nozek byl wiekszy ale zeby tak profilaktycznie to nie wiedzialam:zawstydzona/y:
 
z tego co ja wiem to profilaktycznie się tego nie robi...jeśli bedzie potrzeba to lekarz ci powie - no i tak jak juz dziewczyny powiedziały - zazwyczaj u dziewczynek to jest i można tą tetre dodatkowo na pampersa zakładać
 
Malinka,jak juz dziewczyny pisaly w szpitalu powiedza czy trzeba szerzej nozki czy nie....kiedys tak sie zakladalo pieluchy tetrowe 2 szt. zeby nozki szerzej byly....
Ale dokladne powie ci ortopeda,na wizycie,u nas zalecaja po 3 tyg zycia maluszka odwiedzic ortopede,im wczesniej tym lepiej,bo jesli dziecko ma jakas wade to wczesniej mozna zareagowac....a mojej szwagierki to wszystkie dzieci w pieluszkach ortopedycznych chodzily(a ma ich trojke) i to co nastepne to mialo wieksza wade....i powiem ze nie zazdroszcze,bo to taki przykry widok....:sorry2::sorry2::sorry2:
Moja nie miala wady z bioderkami ....ale pozniej za to pietkami i kolankami....lecialy jej do srodka i musiala we wkladkach ortopedycznych chodzic.....jeszcze teaz na wizyty kontrolne jezdzimy....ale na wakacje ma nie chodzic w nich....a za to duzo na bosaka i jezdzic na rowerze.....a na jesieni znow kontrol....teraz to juz z dwojka pojade...hi,hi....
Ale sie rozpisalam......:shocked2:
 
U nas pierwsze usg kontrolne robią w szpitalu. Na następne należy się zgłosić w około 6 tygodniu życia dziecka. Skierowanie wypisuje najczęściej pediatra przy okazji pierwszej wizyty.
Wtedy też mówi się o ewentualnym pieluszkowaniu itd.
 
Od czasu WOŚP i Owsiaka chyba na kazdej porodowce jest sprzet do badania sluchu u noworodkow? Tak mi sie cos obilo o uszy.

U nas niestety nie ma obowiazkowych badan. Jedyne czym sie pocieszam, to wiem, ze dzidzia slyszy, bo jak zmywam i stukam glosno naczyniami Maly az podskakuje niekiedy.
I swietnie reaguje na glos Tatusia swojego :-D
Wystarczy ze N. wracajac z pracy wejdzie przez prog, powie byle co a Maly juz skacze i fika :-D
Mile to jakies takie :-D
 
reklama
I swietnie reaguje na glos Tatusia swojego :-D
Wystarczy ze N. wracajac z pracy wejdzie przez prog, powie byle co a Maly juz skacze i fika :-D
Mile to jakies takie :-D

To dokładnie jak moja mała :-D

Nie wiem gdzie pasowałoby to pytanie, więc zadam je tutaj.
Ile dziecko (według Was) powinno mieć tygodni/miesięcy, żeby bezpiecznie przejechać 400 km samochodem??

Chce jechać do rodziców na tydzień (w ramach urlopu). Trasa 400 km w jedną strone. Chciałabym jechać z miesiącznym bobaskiem, bo blisko rodziców mieszka moja babcia (prababcia małej), która jest już w podeszłym wieku. Mój mąż troche się obawia, że tak długa trasa może zaszkodzić małej... Uważam, że jeżeli będziemy robić częste postoje nic małej nie będzie, a świeże, wiejskie, mazurskie powietrze dobrze ją dotleni.
 
Ostatnia edycja:
Do góry