reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Pielęgnacja listopadowych Bobasów***

reklama
mam pytanie

jak kąpię małego to moge go położyć w tej małej wanience żeby woda lekko napływała mu do uszek a potem odessać gruszką czy lepiej nie?


Niczym nie odsysaj :szok: (mozna by zrobic krzywde ) takie moje zdanie. My nigsy nie aptrzylismy czy Kacprowi leci woda czy nie zresztą na basenie jak pływa to przeciez tez mu leci. Wydaje mi się, że dzieki temu że nigdy nie uważalismy na to żeby mu woda do uszków czy oczu poleciała Kacperkowi teraz nie przeszkadza woda na twarzy oczkach czy gdziekolwiek :tak:
 
no to ja już nic nie wiem, wszędzie jak czytam to pisze, aby uważać żeby woda nie nalała sie od uszu, a na tej gruszcze pisze że jest do delikatnego czyszczenia nosków i uszu :baffled::baffled:

 
ja zawsze uważam żeby woda się nie nalała do uszów. ale jak się zdarzy czasem to nic z tym nie robię tylko patyczkami lekko powycieram.
Ale nigdy gruszką wisienko:no:
 
My od początku kapiemy normalnie bez specjalnych zabiegów związanych z uszkami. No bo jak bym miała tak pilnować uszu to basen by odpadał, bo tam przecież nurkuje i jak pływa to nie jedno kronie ma uszka zanurzone ;-):-) nigdy też nie zauważyłam żeby zanurzanie Kacperkowi przeszkadzało wręcz przeciwnie :-)
 
reklama
Wisienka bo takie poglady były kiedyś.Pamiętam jak Michał był mały miał z parę tygodni z powodu kataru bylismy u bardzo dobrego laryngologa.Przy okazji zapytałam o te uszy bo wszyscy wokoło mówili tylko uwazać na uszy a ona powiedziała wręcz ze normalnie myć mozna moczyć tak samo jak u dorosłego w kąpieli żadnych watek do uszu nie wkładać np. przy zapaleniu ucha ucho jak inny organ musi "oddychać"I tak też robiliśmy i zero problemów do dziisiaj
 
Do góry