reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Pielęgnacja listopadowych Bobasów***

reklama
laseczki powiedzcie mi prosze czym smarujecie maluszki po kąpieli oliwką czy balsamem , bo ja cały czas oliwką ale ostatnio w niektórych miejscach zauważyłam że Oliwia ma szorstką (nie mocno, delikatnie ) skórkę , nie ma wysypki ani nic , myśle że może od oliwki ? :nerd:
 
laseczki powiedzcie mi prosze czym smarujecie maluszki po kąpieli oliwką czy balsamem , bo ja cały czas oliwką ale ostatnio w niektórych miejscach zauważyłam że Oliwia ma szorstką (nie mocno, delikatnie ) skórkę , nie ma wysypki ani nic , myśle że może od oliwki ? :nerd:

ja smaruje tylko maścią cholesterolową bo mały miał problemy ze skórą.

Ale tak jak piszesz twoje bejbi może to mieć od oliwki bo oliwka niestety wysusza po jakimś czasie.
 
Wisienka 1:0 niestety nie dla NAS :-:)no:


laseczki powiedzcie mi prosze czym smarujecie maluszki po kąpieli oliwką czy balsamem , bo ja cały czas oliwką ale ostatnio w niektórych miejscach zauważyłam że Oliwia ma szorstką (nie mocno, delikatnie ) skórkę , nie ma wysypki ani nic , myśle że może od oliwki ? :nerd:

Ja niczym nie smaruje po kąpieli. Jak dla mnie oliwka po kąpieli to ponowne brudzenie Maluszka wszystko tłuste czepia sie skóry i skóra nie oddycha (oczywiście to moje zdanie) jak już to bym wolała jakiś balsam dla maluszków nawilżający (jest ich wiele)
 
Co do kapieli i uszkow malego to raczej tak trzymam malego zeby uszka nie byly w wodzie ale wiadomo jak to dziecko szczegolnie teraz chlapie ile wlezie i ma mokre czesto.Ja tylko przecieram delikatnie wacikiem:tak:
 
dziewczyny czy moze mi ktoras napisac jak robi sie krochmal do kapieli, wiem ze ktoras z was juz pisala ale nie moge znalez. Bede wdzieczna.
Pozdrawiam
 
Paula, dokładnie nie pamiętam, ale płaska łyżka mąki ziemniaczanej na duży garnek wody (ala bigosownik). Mąkę oczywiście najpierw rozpuszczasz w zimnej wodzie. To ma być bardzo rzadka konsystencja, nie taka jak do pościeli.
 
reklama
Jak zrobić krochmal:

Przygotowuje się go na tej samej zasadzie co kisiel. Czyli zagotowujemy wode . Do szklanki w połowie napełnionej wodą wsypujemy dwie łyżki mąki ziemniaczanej i dokładnie rozrabiamy, następnie wlewamy roztrzepaną mąkę do wrzącej wody i ciągle mieszamy.
Ja to robie na oko.
 
Do góry