reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Pielęgnacja listopadowych Bobasów***

reklama
moj ma takie plamy jak kariny Szymek, nie wiem co to, dzis sie zarejestrowalam i w czwartek ide z tym do lekarza


Hmmm Wisienka no to wspolczuje u mnie wyrownalo sie w koncu tylko nie wiem od czego patrze co daje malemu do jedzenia ( tzn zeby nie bylo mleka w tym bo wtedy podalam tez biszkopty dopiero teraz przypomnialam sobie)podczas kapieli kapie tylko w Oilatum ( a wczesniej mylam go jeszcze zelem do mycia dla hypoalrgikow Nivea) no i moja tesciowa kazalam jej ze jak ma przyjsc to ma wkladac mije bluzeczki i nie psikac sie perfumami ( bo zawsze ona zlana jest jak diabli i uzywa tych najtanszych z bazaru za 4 zl czy za iles tam).
Wiem na pewno ze maly reagowal na te "perfumy" ale bylo cos jeszcze tylko nie wiem co:tak:
Acha no i jeszcze zrezygnowalam z proszku do prania Jelp i piore w plynie do prania
 
Ja od paru dni stosuję u Oli Elidel na buźkę i jest super ma tak ładną jakby nigdy problemów żadnych nie miała:tak:

My mamy do twarzy taka maść robiona w aptece na wazelinie i czymś tam jeszcze ale dokładnie już nie pamiętam i policzki wyglądają dużo lepiej , choć żeby były całkiem idealne to nie - tzn jak sie nie przygląda to wyglądają normalnie ale jak czasem tak pod kątem spojrzeć to coś lekko jeszcze widać ale i tak jest dużo lepiej
 
U mnie masakra z młodym. Znów w okolicach łkoci wyskoczyły mu te suche placki:wściekła/y:
Niewiem już o co chodzi - bo jak był tylko na mleku to tez to miał ale maleńskie potem znikło. POozniej nzów sie pojawiło i miała na to maść sterydową to zniknęło a teraz znowu dostał. Tylko teraz takie duże placki.
Na 8 maja jestem umówiona do alergologa do Tychów. Mam nadzieję, że pomoże bo wymiękam.
 
U mnie masakra z młodym. Znów w okolicach łkoci wyskoczyły mu te suche placki:wściekła/y:
Niewiem już o co chodzi - bo jak był tylko na mleku to tez to miał ale maleńskie potem znikło. POozniej nzów sie pojawiło i miała na to maść sterydową to zniknęło a teraz znowu dostał. Tylko teraz takie duże placki.
Na 8 maja jestem umówiona do alergologa do Tychów. Mam nadzieję, że pomoże bo wymiękam.

Elbra no to widze ze masz podobnie jak ja ze swoim malym pojawialo sie i znikalo i smarowalam mascia sterydowa teraz tez ma le takie male i juz sama nie wiem co jest przyczyna bo mialam juz wszystko wyeliminowane i tez nic to nie dalo ale na szczescie jak na razie jest w miare
 
elbra/karina ja mam podobny problem z tym ze moj ma te czerwone placki pod szyja, troche na klatce piersiowe i plecach, wiec nie wydaje mi sie aby to byla egzma jak mi lekarz powiedzial, znalazlam taka inf. w necie


Co to jest egzema dziecięca?

Egzema dziecięca, zwana także atopowym lub dziecięcym zapaleniem skóry (AZS), to dość powszechnie występujące schorzenie dziedziczne, które dotyka jedno na osiem niemowląt. Skóra dziecka staje się podrażniona i zaczerwieniona. Pojawia się intensywny świąd; dziecko instynktownie drapie uczulone miejsce, co pogarsza stan skóry i może doprowadzić do uszkodzeń naskórka i powstania ran, a w cięższych przypadkach nawet do infekcji.


Gdzie zwykle występuje egzema?

Najczęściej egzema pojawia się w zgięciach łokci i kolan u dzieci, oraz na twarzy i szyi u niemowląt.

moj ani tego nie drapie ani nie ma na zgieciach lokci czy kolan czy twarzy,
 
dziewczyny, mam do Was pytanie, czy można używać chusteczek nawilżowych Pampersa do buźki wycierania malucha, czy nie bardzo?????
 
reklama
pytam, bo wycierałam mu ostatnio kilka razy po jedzeniu, ale mu jakieś krosteczki wyskoczyły i nie wiem czy to włśnie nie od tych chusteczek???
 
Do góry