reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluszków

aniam to chyba wlasnie to bo rano nie bylo szans jej dotknac bo plakala. Pozniej juz bylo lepiej bo zrobilo sie czerwone i chyba mniej juz ja bolalo. To jutro musze apteke odiwedzic i zakupic ktorys z tych specyfikow. A moge tego uzyc bez konsultacji z lekarzem?
 
reklama
aniam to chyba wlasnie to bo rano nie bylo szans jej dotknac bo plakala. Pozniej juz bylo lepiej bo zrobilo sie czerwone i chyba mniej juz ja bolalo. To jutro musze apteke odiwedzic i zakupic ktorys z tych specyfikow. A moge tego uzyc bez konsultacji z lekarzem?

Aftin tak jesli nie jest to jakiś badzo rozwinięte powinno pomóc jesli nie zadziała potrzeba być może będzie ta nystatyna ale ona już jest na recepte . poczytaj też na necie bo powinno się chyba jakoś ścierac wacikiem ten biały nalot ale nie jestem pewna
Co to są pleśniawki u niemowląt Rodzina - Niemowlę - Niemowlę - Rodzina - Polki - Kobieta - O pielęgnacji noworodków i niemowląt, rozwoju, zdrowiu, karmieniu piersią
przede wszystkim uważaj też na smoczki , na siebie- łatwo się przenosi , wyparzaj na najczęsciej , a jak już bedzie lepiej najlepiej wywal i kup nowe . karmisz cycem ? Bo sobie na piersi też mozna przenieść choć podobno rzadko się to zdaża.
najlepiej jakbys np kupiła ten aftin zaczęła stosować ale i tak się udała do lekarza , pewnie lepiej jak to zobaczy
 
Dzieki dziewczyny jutro apteka->aftin. Spróbuje tez rano zadzwonic do lekarza moze uda mi sie dostac(u nas wprzyhcodni teraz jakas porazka, lekarze na urlopach a dzieciakow tyle chorych ze czesto odsylaja z kwitkiem) a na chora strone nie chce jej brac zeby jeszcze czegos nie zlapala. Jak sie nie uda skonsultowac to przez weekend bedziemy obserwowac ale mysle ze zjedzie bo dzis wieczorem juz mniej bylo
 
plesniawki to mega paskudztwo...mala miala je na potege po antybiotykach i jeszcze w lipcu nie wiadomo skad jej sie wizely... u nas pomagala tylko nystatyna, najpierw pedzelkiem smarowalam ale jak nie widzialam poprawy to dawalam malej doustnie chyba 2ml. no i zawsze zadzialalo
 
kinguunia - pamiętaj o tych smoczkach jeśli masz to wywal jak już to minie i kup nowe. Jak Z miała pleśniawki to rzeczywiście brzydko jej pachniało z buzi i te smoczki też śmierdziały więc powywalałam. Szybko przeszło a smarowałam aftinem właśnie na gazie kilka kropel i tak jej pędzlowałam. ale była młodsza i było łatwiej teraz nic nie pozwala sobie koło buzi robić a już o nosie nie wspomnę. Tak więc powodzenia i oby szybko zniknęło.

A u Zosi zapalenie oskrzeli. Byłam pewna, że jest już ok a tu taka niemiła niespodzianka. Ale lekarka nie dała jej antybiotyku tylko zostawiła na baktrimie, eurespalu dodała deflegmin i berodual do inhalacji. Jestem ciekawa czy ta kombinacja leków pomoże. Boję się żeby nie zrobiło się z tego jakies zapalenie płuc. Czy któraś z was wyleczyła dziecko z zapalenia oskrzeli bez antybiotyku?
 
Dziewczyny nie wiem czy slyszalyscie o takiej akcji WOŚP: u nas w Olsztynie mozna zadzwonic do przychodni i w niedziele mozna bez czekania miesiacami pojsc na wizyte do urologa albo nefrologa. nie potrzeba zadnych skierowan itp, tylko wystarczy zadzwonic.
Pisze bo moze w innych miastach tez jest podobnie, w koncu w tym roku WOŚP zbiera dla dzieci z chorymi nerkami i problemami urologicznymi, a moze akurat ktoras z Was chciala zbadac malucha:)
 
reklama
kinguunia - pamiętaj o tych smoczkach jeśli masz to wywal jak już to minie i kup nowe. Jak Z miała pleśniawki to rzeczywiście brzydko jej pachniało z buzi i te smoczki też śmierdziały więc powywalałam. Szybko przeszło a smarowałam aftinem właśnie na gazie kilka kropel i tak jej pędzlowałam. ale była młodsza i było łatwiej teraz nic nie pozwala sobie koło buzi robić a już o nosie nie wspomnę. Tak więc powodzenia i oby szybko zniknęło.

A u Zosi zapalenie oskrzeli. Byłam pewna, że jest już ok a tu taka niemiła niespodzianka. Ale lekarka nie dała jej antybiotyku tylko zostawiła na baktrimie, eurespalu dodała deflegmin i berodual do inhalacji. Jestem ciekawa czy ta kombinacja leków pomoże. Boję się żeby nie zrobiło się z tego jakies zapalenie płuc. Czy któraś z was wyleczyła dziecko z zapalenia oskrzeli bez antybiotyku?

dzieci szczepione na pneumo sie leczy bez antybiotyków ,bardzo czesto . Pewnie lekarz wie co robi dobrze ze masz takiego co nie jest fanem antybiotyków , pewnie już leczyła dzieciaki bez i wie co robi
 
Do góry