reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

mama ginekolog pisze :Wierzę natomiast w teorię oceny płci na podstawie wyrostka płciowego w 11-14 tygodniu ciąży (znana jako the nub theory) – sprawdza się w ok 80-90% i stosuję ją od lat (ale nie 97% ;)) .
Czyli może na genetycznym nam już coś powiedzą :)
U mnie z całą pewnością gin mówił o płci dopiero w 16 tc chyba :) na pewno na następnej wizycie po prenatalnych.

Wiecie, że ja w ogóle o płci dziecka nie myślę? W poprzednich ciążach od razu czułam, że chłopiec czy dziewczynka (z Zośką się sprawdziło, a Aniołka nie chcieliśmy wysyłać na badania), a teraz... zupełnie mi to wszystko jedno. Nie mam żadnych przeczuć, na nic się nie nastawiam... Będę czekać cierpliwie :) Chcę tylko, żeby Fasol był zdrowy.
 
reklama
Heloł, witam się w 9tc, dla niektórych już w 10, jak kto woli 😉 miłego dnia😘
Screenshot_2021-03-15-09-54-04-932_com.hp.pregnancy.lite.jpg
 
Ja po porodzie używałam bella tych cienkich niebieskich ze skrzydełkami a moje wszystkie koleżanki z podkładami od pępka do pleców [emoji2]nie mam pojęcia od czego uzależniona jest ilość krwawienia po porodzie .

P.S któraś was polecała krem elancyl przeciw rozstępami i tu moje pytanie ten krem chyba jest wycofany ciężko go znaleźć prawie wszędzie jest niedostępny to ma związek z jego popularnoscią?? Czy go wycofują
Ja też go polecałam i mi się wydaje że firma elancyl pada bo strona jakaś dziwna a tego kremu nigdzie nie ma. Kilka sztuk na olx widziałam ale za jakieś absurdalne pieniądze. A to najlepszy krem na świecie [emoji24]
 
mama ginekolog pisze :Wierzę natomiast w teorię oceny płci na podstawie wyrostka płciowego w 11-14 tygodniu ciąży (znana jako the nub theory) – sprawdza się w ok 80-90% i stosuję ją od lat (ale nie 97% ;)) .
Czyli może na genetycznym nam już coś powiedzą :)
Ja byłam wysłane na genetyczne w 11 tygodniu bo to było na NFZ i tak mi ustawili. Generalnie wszystko dało się zmierzyć, dzieciaczek nie był za mały na to także ok, ale o rozpoznaniu płci nie było mowy. Czekam więc cierpliwie 😊 ja się w sumie dowiem albo z USG albo z wyników NIFTY na początku kwietnia
 
@Małgosia33 ale piękna dzidzia, super 😀
Ja jutro mam badania te pierwsze więc trochę krwi mi upuszcza i za tydzień wizyta z wynikami i założą kartę ciazy, ale pewnie bez USG 😞 jutro wogole cały dzień coś, bo fryzjer, malujecie włosy normalnie? Ja rozjaśniam i mi fryzjerka powiedziała że teraz są takie farby że spokojnie można w ciąży stosować. A i szczepienie z synkiem mam, także dzień pełen wrażeń 😀
Dlaczego bez usg? Pierwszą i druga wizytę miałam z usg, 6 i 10 tydzień. Chyba że to lekarz na NFZ? 😉 USG to faktycznie mega radość i uspokojenie dla mamusi. A co do farb zeszłam z czarnego na blond, nie tak do końca 100 procent blond ale teraz rozjaśniam za pomocą farb w sensie fryzjer 😉 również słyszałam że w dzisiejszej technologi farby czy rozjaśniacze tak działają że nic się nie dzieje 😁 chociaż ostatnio przeczytałam gdzieś pytanie ciężarnej "podobno jak się rozjaśnia włosy dziecko rodzi się rude"😂 😂
 
Dlaczego bez usg? Pierwszą i druga wizytę miałam z usg, 6 i 10 tydzień. Chyba że to lekarz na NFZ? 😉 USG to faktycznie mega radość i uspokojenie dla mamusi. A co do farb zeszłam z czarnego na blond, nie tak do końca 100 procent blond ale teraz rozjaśniam za pomocą farb w sensie fryzjer 😉 również słyszałam że w dzisiejszej technologi farby czy rozjaśniacze tak działają że nic się nie dzieje 😁 chociaż ostatnio przeczytałam gdzieś pytanie ciężarnej "podobno jak się rozjaśnia włosy dziecko rodzi się rude"😂 😂
Nieee, rude to z zardzewiałej rury😉🤣 co do USG, to mój nawet na NFZ powiedział, że będziemy za każdym razem podglądać maluszka, żeby sprawdzać na bieżąco, czy wszystko jest ok, bo dla niego USG w ciąży to podstawa, więc w tych czasach trochę się dziwię, że lekarze nie robią USG, kurcze dla mnie to podstawa
 
@Warkoczyk97 hehe te zabobony są rozbrajajace czasami 😂
Znaczy,ja tak tylko sobie mysle, ze pewnie będzie bez USG, bo wlasnie to lekarz na NFZ ,a wiadomo ze oni robią sobie jak chcą, ale może akurat się miło zaskoczę i zrobi mi to USG ( taka mam nadzieję) 😀
 
Cześć Dziewczyny❤️
U mnie bez zmian, ciągle mdłości i zmęczenie..
Czytam Was regularnie, mimo że sama nie odzywam się ostatnio często ❤️

Mam do Was takie pytanie, czy robienie badań krwi (tych pierwszych, długa lista 😂) dwa tygodnie przed wizytą, to za wcześnie?
Akurat planuję kilka dni wolnego, fajnie jakby udało mi się wtedy ogarnąć tego typu sprawy, No ale zastanawiam się czy to nie za wcześnie
 
My już po USG cudownie, wspaniale dużo radości ❤️Dziecię starsze o dzień czyli 10+2 pani mówi ze jest duży i super, jeju kamień z serca Kocham go najbardziej na świecie!!
O jej cudnie, piękny obraz ♥️♥️ Ja teraz tez jestem w 10+2 zastanawiam się czy u mnie tez tak wyglada, ale ja dopiero wizyta za 2,5 tygodnia !!! 🙀🙀🙀
 
reklama
@Małgosia33 ale piękna dzidzia, super 😀
Ja jutro mam badania te pierwsze więc trochę krwi mi upuszcza i za tydzień wizyta z wynikami i założą kartę ciazy, ale pewnie bez USG 😞 jutro wogole cały dzień coś, bo fryzjer, malujecie włosy normalnie? Ja rozjaśniam i mi fryzjerka powiedziała że teraz są takie farby że spokojnie można w ciąży stosować. A i szczepienie z synkiem mam, także dzień pełen wrażeń 😀
Ja maluje normalnie, ale kładę farbę na odrost, nie rozjasniam. Teraz w dobrych salonach nie stosuje się szkodliwych farb, ale lepiej nie farbować samemu tymi farbami z drogerii. A najlepiej to zapytać się u fryzjera jakie produkty stosują i czy są bezpieczne 👍👍
 
Do góry