reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Witam serdecznie wszystkie przyszłe oraz już mamusie! 🥰
Cieszę się że znalazłam to forum, w końcu jedno miejsce gdzie można konkretnie o coś się zapytać 😗 troskę o mnie, wiek 24, pierwsza ciąża aktualnie 11+1, termin wg aplikacji 2.10 ❤️ 9.03 miałam usg na którym pięknie maluszek machał rączką i pierwszy raz było dane mi usłyszeć serduszko. Niesamowite emocje, oczy pełne łzami. Żałuję, że w sobie pandemii nie może być ze mną mój narzeczony.. 24.03 mam prenatalne, nie wiem dlaczego ale stresuje się bardzo. Marzy mi się by poznać płeć, oczywiście priorytetem jest dla mnie zdrowie maluszka ale już bym chciała powoli się osowić kto mieszka w brzuszku i zacząć kompletować wyprawkę 😗 trzymam kciuki za wszystkie Panie jak i za szczęśliwe rozwiązanie ❤️
Ja również z terminem na 2.10, a prenatalne na 25.03☺️
 
reklama
@Małgosia33 ale piękna dzidzia, super 😀
Ja jutro mam badania te pierwsze więc trochę krwi mi upuszcza i za tydzień wizyta z wynikami i założą kartę ciazy, ale pewnie bez USG 😞 jutro wogole cały dzień coś, bo fryzjer, malujecie włosy normalnie? Ja rozjaśniam i mi fryzjerka powiedziała że teraz są takie farby że spokojnie można w ciąży stosować. A i szczepienie z synkiem mam, także dzień pełen wrażeń 😀
 
Co do wód i czopa to u mnie w każdej Ciąży czop odchodził stopniowo na kilka dni przed porodem. Wody odeszły mi w pierwszej ciąży tuż przed porodem. W drugiej miałam malowodzie i podczas porodu miałam przebijany pęcherz. Było tylko około pół szklanki wód. Więc bardzo mało. Córeczka miała te wody w tzw. kieszonce tuż przy buzi. Dodatkowo miala dwie pętle pępowiny wokół szyi. W trzeciej ciąży wody sączyły mi przez ponad tydzień. Na szczęście przed porodem byłam na patologii i wszystko skończyło się dobrze.

Jjeśli chodzi o wagę to w pierwszej ciąży miałam +18kg, w drugiej +13, a w trzeciej +16. Najlepsze jest to że w tej pierwszej miałam bardzo mały brzuch, a w następnych duży. 🤣

W moim przypadku każdy z trzech porodów zupełnie inny. Jedynie co to nie trwały długo.

Ttrzymam kciuki abyśmy wszystkie dotrwały do bezpiecznego terminu.
 
Ostatnia edycja:
My już po USG cudownie, wspaniale dużo radości ❤️Dziecię starsze o dzień czyli 10+2 pani mówi ze jest duży i super, jeju kamień z serca Kocham go najbardziej na świecie!!
Jestem ciekawa czy taki krótki kikutek z brzucha to druga noga czy wyrostek płciowy? Czytałam o takiej teorii płci NUB. U siebie na usg nie umiałam rozpoznać ;) a doktor mi nie chciał powiedzieć nic o płci :)
 

Załączniki

  • 89702224-4890-4C1B-A41C-0F5F5DE933A0.png
    89702224-4890-4C1B-A41C-0F5F5DE933A0.png
    109,7 KB · Wyświetleń: 84
Jestem ciekawa czy taki krótki kikutek z brzucha to druga noga czy wyrostek płciowy? Czytałam o takiej teorii płci NUB. U siebie na usg nie umiałam rozpoznać ;) a doktor mi nie chciał powiedzieć nic o płci :)
A to nie jest za duże na wyrostek płciowy? Stawiam na to, że to raczej noga. Ja z kolei wyczytałam, że ten wyrostek na początku jest na tyle mały, że na USG bardzo ciężko go dojrzeć, stąd ten motyw, że w pierwszym trymestrze ciężko ocenić płeć na podstawie USG.

Dzięki Dziewczyny za Wasze wypowiedzi na temat czopa i tych wód! Dla mnie tożto temat zupełnie obcy, także dobrze wiedzieć :)
 
Jestem ciekawa czy taki krótki kikutek z brzucha to druga noga czy wyrostek płciowy? Czytałam o takiej teorii płci NUB. U siebie na usg nie umiałam rozpoznać ;) a doktor mi nie chciał powiedzieć nic o płci :)
Ja się na NUBach nie znam zupełnie :( ale popytaj, może jest taki wątek tu na forum, gdzie oglądają i gdybają czy coś widać :)
 
A to nie jest za duże na wyrostek płciowy? Stawiam na to, że to raczej noga. Ja z kolei wyczytałam, że ten wyrostek na początku jest na tyle mały, że na USG bardzo ciężko go dojrzeć, stąd ten motyw, że w pierwszym trymestrze ciężko ocenić płeć na podstawie USG.

Dzięki Dziewczyny za Wasze wypowiedzi na temat czopa i tych wód! Dla mnie tożto temat zupełnie obcy, także dobrze wiedzieć :)
Też mi się tak wydaje ;) że raczej noga.
 
reklama
Do góry