reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Hej dziewczyny! 😃 jak tam samopoczucia? Ja wczoraj byłam na wizycie bo jakieś dziwne bóle podbrzusza miałam ale okazało się ze to chyba macica się rozciąga 😫 fasolka ma już 1,75 cm i wyglada jak mały krokodyl 💕 prenatalne umówione na 23 marca wtedy będzie 12+3 Zobacz załącznik 1241792
Jaki duży zarodek! Normalnie ciężko uwierzyć że to w takim tempie się rozwija :D

Ja byłam dzisiaj u innego ginekologa, bije serduszko!!! <3 Ale sam ginekolog bardzo szybki, mało delikatny, a jakość obrazu na USG zostawia wiele do życzenia. Odjął mojej ciąży bodajże 3 dni (w stosunku do ostatniego USG), ale szczerze ten obraz jest tak niewyraźny że nie do końca bym temu ufała... Po badaniu do tej pory jeszcze czuję takie dziwne bóle w środku. Jednak muszę docenić mojego dotychczasowego gina, poświęca mi zawsze dużo czasu, badania robi powoli, dokładnie i delikatnie, a na USG wszystko super widać, i ma spoko ceny bo w ciąży wizyta + USG kosztuje 140 zł.
Mój drugi pęcherzyk w stosunku do pierwszego jest coraz mniejszy i podobno ma się wchłonąć. Dostałam kartę ciąży, więc już się poumawiałam na NFZ do gin, endokrynologa i do lekarza rodzinnego (okazało się że do endo trzeba mieć skierowanie).
 
reklama
;D dobra a co sądzicie o basenie w ciąży? Gina mam w piątek, a z córką idę w czwartek. Najwyżej wrzuce gojca niech se pływa z tatą, a ja ponagrywam filmiki jaka ta moja córa zdolna. W sensie ze gronkowce, chlamydie i inne rzesistkownice mozna niby złapać ueee? :D
Można, ale niestety jacuzzi raczej odpada bo za wysoka temperatura. Jeśli chodzi o bakterie... zawsze się mogą zdarzyć. Kiedyś mi gin powiedział, że profilaktycznie na czas kąpieli można wsadzić tampon i od razu po go wyjąć. I zastosować probiotyk dopochwowo. Oczywiście to nie zabezpieczy na 100%, ale profilaktycznie.
tak czy siak, basen to świetna sprawa. Ja jutro idę do lekarza i mam nadzieje, ze już mi pozwoli się trochę ruszać bo póki co to tylko się szwedam po domu 🙄
Sluchajcie dziewczyny ja mam dzisiaj 127/88 i puls 112...
nie umierasz. Trochę podwyższone, ale nic niepokojącego. Kontroluj regularnie. Jeden pomiar nic nie mówi.

Też cię pocieszę jak będziesz na porodówce 😃😃moja siostra jak rodziła dzwoniłam do niej co chwile i pytałam urodziłas juz czy nie bo ile jeszcze mam Ci syna bawić 😀za którymś razem kazała mi spier.... 😃😃😃Ale to był już etap finału 😃
Genialne! Powiedziała bym to samo 🤣 moim zdaniem takie uszczypliwe pocieszenia są najlepsze. Śmiech to zdrowie 😀
 
Daj znać co Ci powie lekarz o tym basenie. Też bym pochodziła [emoji3060] Ale też mam trochę stracha z tymi infekcjami. Plus wilgotność powietrza i temperatura na basenie jest podobno świetnym środowiskiem dla covida a ja na sterydach łapię wszystko więc mi pewnie nie pozwolą. Będę leżeć, tyć i czekać aż TLC mnie odwiedzi żeby nagrać program o monstrualnej otyłości w ciąży [emoji2356][emoji2356][emoji2356]
;p do mnie tez. Ja juz mam podwojna brode. Rower odpada, tenis odpada, pozostaja lzejsze sporty.

U mnie na basenie nikt nie nosi masek i przylbic wiec tu jest ryzyko.
 
Można, ale niestety jacuzzi raczej odpada bo za wysoka temperatura. Jeśli chodzi o bakterie... zawsze się mogą zdarzyć. Kiedyś mi gin powiedział, że profilaktycznie na czas kąpieli można wsadzić tampon i od razu po go wyjąć. I zastosować probiotyk dopochwowo. Oczywiście to nie zabezpieczy na 100%, ale profilaktycznie.
tak czy siak, basen to świetna sprawa. Ja jutro idę do lekarza i mam nadzieje, ze już mi pozwoli się trochę ruszać bo póki co to tylko się szwedam po domu 🙄

nie umierasz. Trochę podwyższone, ale nic niepokojącego. Kontroluj regularnie. Jeden pomiar nic nie mówi.


Genialne! Powiedziała bym to samo 🤣 moim zdaniem takie uszczypliwe pocieszenia są najlepsze. Śmiech to zdrowie 😀
tez czytalam o tym tamponie a na probiotykach to ja lece garsciami. Estabion mama biore doustnie :) w poprzedniej ciazy mialam w 1 trym candide. Jak ja ją kocham.
 
Hej dziewczyny! 😃 jak tam samopoczucia? Ja wczoraj byłam na wizycie bo jakieś dziwne bóle podbrzusza miałam ale okazało się ze to chyba macica się rozciąga 😫 fasolka ma już 1,75 cm i wyglada jak mały krokodyl 💕 prenatalne umówione na 23 marca wtedy będzie 12+3 Zobacz załącznik 1241792

Super ❤️ piękne maleństwo 💪

Ja się zastanawiam czy jest taka możliwość że się pomylił lekarz z tymi pomiarami? No u mnie nie ma opcji żeby była ciąża tydzień młodsza bo test ciążowy wyszedł by pozytywny 6 dni po owu...
Ja dzisiaj pierwszy dzień na euthyroxie i o dziwo lepiej się czuję [emoji28] chyba placebo xD
Zapisałam się na wizyte za tydzień. Może będzie już widać w którą stronę się sytuacja rozwija :(

Spokojnie, ja byłam przekonana, że moja ciąża jest 4 dni starsza od terminu z OM, a lekarzowi wyszła o 1 dzień młodsza, czyli 5 dni różnicy. Ale pomiar był robiony w 6+4, więc tylko plamę było widać 😂 Więc mógł się sztachnąć z pomiarami, bo dzidzie liczy się wtedy w dziesiątkach milimetra, a tu o pomyłkę łatwo.

Ja póki co się nie przejmuję, kolejna wizyta w poniedziałek, 8+4, zobaczymy co mu wtedy wyjdzie 😉
 
Witam Was o poranku 😀
Wczoraj byłam na wizycie u gina. Ponieważ jestem na etapie szukania dobrego, który będzie prowadził moja ciążę, więc to kolejna moja wizyta w ostatnim tygodniu.
Poprzednia lekarka mi słabo podpasowala, ale ten wczorajszy był super. Więc chyba mam już lekarza prowadzącego 😊
Widziałam serduszko ❤️
Okazało się, że ciąża młodsza o 6 dni. Więc zamiast 7+0 jest 6+1 I to mnie tak trochę zastanawia, skąd taka rozbieżność.
Dostałam dużo badań które muszę zrobić no i kolejna wizyta za 2 tyg 😀
U mnie też młodsza. Owulacja była później i zapłodnienie
 
;p do mnie tez. Ja juz mam podwojna brode. Rower odpada, tenis odpada, pozostaja lzejsze sporty.

U mnie na basenie nikt nie nosi masek i przylbic wiec tu jest ryzyko.
W sumie nie pomyslalam o temacie przylbic czy masek na basenie, faktycznie jak ktos bedzie plynal tym samym torem i bedzie sapal to niewesolo. Kurde, obawiam sie tego basenu. Jeszcze jak wpisalam w wujka google ciaza, a basen czy jakos tak, to wyskoczyla LISTA infekcji + informacje co tam w tej wodzie zazwyczaj plywa. Nie bede Wam przytaczac zeby nie obrzydzac, ale fuj :p
 
reklama
Mi lekarz mówił, że basen w ciąży jest jak najbardziej wskazany chyba, że ma się skłonności do infekcji intymnych to wtedy lepiej sobie odpuścić
 
Do góry