reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Ja jestem bardzo wybredna, jeśli chodzi o jedzenie. Jem bardzo mało rzeczy. Z kolei mały odkąd zaczęliśmy rozszerzanie diety, zajada się wszystkim ze smakiem.

Życie towarzyskie.. Tutaj zależy jaki charakter ma dziecko. Moja szwagierka gdzie nie pójdzie, to szybko musi wracać. Mała się boi wszystkich. Nawet jak widzi kogoś w miarę często. Mój z kolei lgnie do ludzi, nigdy na nikogo nie płakał, więc ja akurat nie mam z nim problemu. A wiadomo że nikt nie będzie męczył dziecka, bo to żadna przyjemność. Naszym w sumie jedynym problemem są drzemki małego. Odkąd skończył 7 miesięcy, nie zaśnie nigdzie poza domem. Chyba że u mojej mamy. Jak jest pora drzemki i robi się marudny, to wiemy, że pora wracać do domu [emoji6]
Mój syn tak samo od małego był bardzo odważny i bezwstydnie każdy obcy mógł wziąść go na ręce. Teraz w maju skończy 3 latka i na szczęście jest trochę mniej ufny.
Wracam z dobrymi wiadomościami!!!
Jest ciąża. Coś tam widać. Wybłagałam polskiego gina (mieszkam w Irl) i przyjął mnie dzisiaj.

Okazało się, ze ciąża jest o tydzień młodsza i dlatego babka nie widziała nic na scanie w piątek. Dzisiaj 5t6d. Zarodka jeszcze nie widać dobrze, ale najważniejsze że coś widać.

Przeryczałam dwa dni. A okazało się że nie potrzebnie. Boże, co za ulga!!!
Super wiadomość. Mówiliśmy że będzie ok, że ciąża może być młodsza. Trzymam mocno kciuki by rozwijała się prawidłowo
 
reklama
Ja sobie kupiłam kilka dni temu oliwkę Mamas Babydream z Rossmanna. Ma fajny skład, nieźle opinie i nie kosztuje miliona monet (zapłaciłam około 14 zł).
Póki co zauważyłam, że dobrze wycisza swędzenie skóry, które w związku z zimą i ciążą mnie dopadło.
Może któraś z Was też stosowała/stosuje i może się wypowiedzieć na temat działania długofalowego? [emoji16]
Ja też kupilam kilka dni temu ta olwike, a dzień lub dwa później dostałam maila że mogę z aplikacją odebrać ja za 1gr czy za 1zl już nie pamiętam [emoji1787]
 
Wracam z dobrymi wiadomościami!!!
Jest ciąża. Coś tam widać. Wybłagałam polskiego gina (mieszkam w Irl) i przyjął mnie dzisiaj.

Okazało się, ze ciąża jest o tydzień młodsza i dlatego babka nie widziała nic na scanie w piątek. Dzisiaj 5t6d. Zarodka jeszcze nie widać dobrze, ale najważniejsze że coś widać.

Przeryczałam dwa dni. A okazało się że nie potrzebnie. Boże, co za ulga!!!
Gratulacje :)) Ciekawe czy u mnie cos bedzie widac w 6+0
 
A ja mam pytanie do dziewczyn po cc - z jakiego powodu u Was było?
Ja pierwszą córkę rodziłam SN, całkiem szybko, źle nie wspominałam, z super nastawieniem szlam do 2 porodu. Niestety nie mogłam w wodzie, tak jak wymarzyłam bo GBS dodatni miałam, ale i tak było dobrze. Jednak w trakcie porodu Mała miała wahania tętna i na cito było cc, w pełnej narkozie.. Nie wspominam tego za dobrze. Teraz chciałabym raczej próbować SN jak wszystko będzie dobrze :)
 
Co do smarowidel to ja uzywam Oillan Mama, multiaktywny balsam na rozstepy czy jakos tak. Czy dziala? Nie wiem, to moja pierwsza ciaza :-D ale czytalam w necie duzo pozytywnych opinii. Choc podobno z rozstepami jest tak, ze jak ktos genetycznie ma sklonnosc to zadne zele, balsamy nie pomoga. Choc smarowanie na pewno nie zaszkodzi zeby chociaz skora nie swedziala.
 
Jak już temat wystających brzuchów to może wejdźmy na temat rozstępów 😂
Od wczoraj pomyślałam, że może czas na jakiś olej na brzuch + biust. Smaruje się narazie tym co mam ale może któraś z Was poleci coś fajnego ? Chyba zacznę też szczotkowanie bo ostatnio modne i podobno się sprawdza.

I jeszcze do dziewczyn ze śląska - wiecie coś o programie darmowych badań prenatalnych? Koleżanka miała w 2020 za darmo, teraz podobno też są. Zobaczyłam może dwie strony w internecie ale znalazłam info , że +35 lub podejrzenie wad. Dziś już włącza mi się spanie i pewnie poszukam jutro ale może Wy wiecie coś więcej?
Nawet nie zaczęłam stosować zwykłego balsamu bo najzwyczajniej w świecie nic mi się nie chce. A moje szczotkowanie również umarło śmiercią naturalna. Szczotkowalam się regularnie aż do zeszłego tygodnia, kiedy totalne zmęczenie wzięło górę i nie robię nic ze swoim ciałem. 🙄
Także jeśli masz sile to tylko szczotkowanie mogę polecić ale brzucha nie wolno jeśli wcześniej tego nie robiłaś!!!
 
reklama
Wracam z dobrymi wiadomościami!!!
Jest ciąża. Coś tam widać. Wybłagałam polskiego gina (mieszkam w Irl) i przyjął mnie dzisiaj.

Okazało się, ze ciąża jest o tydzień młodsza i dlatego babka nie widziała nic na scanie w piątek. Dzisiaj 5t6d. Zarodka jeszcze nie widać dobrze, ale najważniejsze że coś widać.

Przeryczałam dwa dni. A okazało się że nie potrzebnie. Boże, co za ulga!!!
To cudowna widomosc! A ze przeryczalas dwa dni to myśle, ze nikogo nie zdziwi. Każda z nas zrobiła by pewnie to samo 😅
Rośnijcie zdrowo w takim razie!!
 
Do góry