reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Folik jest bardzo dobry, z tym ze mój lekarz zalecił, aby brać taka tabletkę, aby były w niej dwie formy kwasu.

No właśnie, czytałam o tym dopiero pod koniec drugiego miesiąca, trochę mnie to denerwuje bo nie wiem czy mnie nie lekceważą [emoji53] na szczęście te prenatalne wyszły Ok ale jak u kogoś np się nie przyswaja tek kwas i o tym nie wie...
 
reklama
Moja ginekolog też powiedziała, że jak męczą mnie mdłości to mam nie brać witamin bo mogą to jeszcze nasilić, a dziecko sobie poradzi i weźmie co trzeba. Do skończenia 12tygodnia byłam twarda i brałam Prenatal uno, teraz z powodu tyreotoksykozy mam się wstrzymać do czasu wizyty u endokrynologa i brać tylko kwas foliowy i wit D3 :) trochę się stresuję, że nie dostarczam dziecku tego co potrzebne, ale lekarz chyba nie mówiłby mi o odstawieniu witamin gdyby organizm sam nie miał sobie poradzić. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę.

Ja tez się stresuje tym, ze nie dostarczam wszystkiego, z drugiej strony ufam tym specjalistom
 
No właśnie, czytałam o tym dopiero pod koniec drugiego miesiąca, trochę mnie to denerwuje bo nie wiem czy mnie nie lekceważą [emoji53] na szczęście te prenatalne wyszły Ok ale jak u kogoś np się nie przyswaja tek kwas i o tym nie wie...
Nie ma co za bardzo tego analizować chyba samemu. Każdy lekarz ma inne podejście,A kogoś sluchac przecież trzeba. Najważniejsze, że wszystko jest w porządku 😘
 
Nie wiem co sadzić, lekarz kazał mi zaopatrywać się w warzywniaku. Drugi profesor do którego chodziłam niezależnie- to samo. Na prenatalnych, w ten czwartek, poskarżyłam się lekarzowi a on na to, ze trafiłam do bardzo mądrego docenta i profesora, ze to tylko u nas takie rzeczy się dzieją, ze kobiety bez badań niedoborów biorą suplementy, ze być może przyjdzie na to czas. Czuje się dziwnie bo chyba jedyna na tym forum nie biorę NIC. Tylko folik.
kwas foliowy, jod i wit d to niezbędne minimum
 
Ja chyba też,ale myślisz, że w dniach około miesiączki może tak pobolewac?
Też tak właśnie mam
Ze w dniach "przewidywanych miesiączek " mam boję brzucha, dokładnie tak Ty, zdarzają się też wymioty co jakiś czas , a jestem już w 13tc i 4 dniu , też się martwię czy wszystko ok, mam nadzieję że uda mi się dostać do mojego lekarza, prenatalne wyszły ok ale były 19 marca więc trochę czasu już minęło i wolę się upewnić , wczoraj praktycznie cały dzień leżałam a ból delikatny, bo delikatny i tak się utrzymywał
Daj znać jutro po badaniach , trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze a wyniki wyszły idealne 😘
 
No właśnie, czytałam o tym dopiero pod koniec drugiego miesiąca, trochę mnie to denerwuje bo nie wiem czy mnie nie lekceważą [emoji53] na szczęście te prenatalne wyszły Ok ale jak u kogoś np się nie przyswaja tek kwas i o tym nie wie...

Można przecież to zbadać - gen mthfr w dwóch wariantach - jeśli ktoś jest zdrową homozygotą to taki folik jest ok i warto to wiedzieć przed ciążą.
Jeśli jest się heterozygotą faktycznie potrzebne są obie formy kwasu, jeśli heterozygotą podwoją lub chorą homozygotą to kwas metylowany.
 
reklama
Do góry