reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Moja tez 4050 . Zgodnie z tym tokiem rozumowania to bedzie klocek nr 2 :) oby rece i kregoslup dal rade :) bo 8 lat temu nie mialam tych dolegliwosci :)
Czytałam ten jego artykuł i wtedy zdecydowałsm się na Duphavit. Biore go caly czas ale troche dziwi mnie że nie jest napisane na który trymestr on jest...? Nie ma rozróżnienia na pierwszy i dalsze. A skład prosty, chyba 5 witamin i tyle. Ja chce brać cos prostego, bo nie chce klocuszka urodzic [emoji26] syn ważył 4050 g a drugie dzieci czesto większe, w dodatku drugi syn [emoji33]
 
Jakie suplementy będziecie stosować albo już stosujecie od 13 tygodnia?

Nie wiem co sadzić, lekarz kazał mi zaopatrywać się w warzywniaku. Drugi profesor do którego chodziłam niezależnie- to samo. Na prenatalnych, w ten czwartek, poskarżyłam się lekarzowi a on na to, ze trafiłam do bardzo mądrego docenta i profesora, ze to tylko u nas takie rzeczy się dzieją, ze kobiety bez badań niedoborów biorą suplementy, ze być może przyjdzie na to czas. Czuje się dziwnie bo chyba jedyna na tym forum nie biorę NIC. Tylko folik.
 
je bede brać prenatal duo, w 1 ciazy je bralam i wyniki mialam zawsze w normie..
bierze sie jedną różową i dwie dha te przezroczyste
Z tego co tak patrzę to prenatal duo ma chyba najlepszy skład (najbogatszy)
Mam prenatal classic i zapasowo jeszcze patrze ze dha dostalam od koleżanki. Ma ktos ulotke od dha wyslac jak stosowac ?
Bo mam rozowe i przezroczyste pigułki i ktos mi mowil ze jedna rozowa i 2 przezroczyste na dobe.
 
Nie wiem co sadzić, lekarz kazał mi zaopatrywać się w warzywniaku. Drugi profesor do którego chodziłam niezależnie- to samo. Na prenatalnych, w ten czwartek, poskarżyłam się lekarzowi a on na to, ze trafiłam do bardzo mądrego docenta i profesora, ze to tylko u nas takie rzeczy się dzieją, ze kobiety bez badań niedoborów biorą suplementy, ze być może przyjdzie na to czas. Czuje się dziwnie bo chyba jedyna na tym forum nie biorę NIC. Tylko folik.
Moja ginekolog też powiedziała, że jak męczą mnie mdłości to mam nie brać witamin bo mogą to jeszcze nasilić, a dziecko sobie poradzi i weźmie co trzeba. Do skończenia 12tygodnia byłam twarda i brałam Prenatal uno, teraz z powodu tyreotoksykozy mam się wstrzymać do czasu wizyty u endokrynologa i brać tylko kwas foliowy i wit D3 :) trochę się stresuję, że nie dostarczam dziecku tego co potrzebne, ale lekarz chyba nie mówiłby mi o odstawieniu witamin gdyby organizm sam nie miał sobie poradzić. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę.
 
Nie wiem co sadzić, lekarz kazał mi zaopatrywać się w warzywniaku. Drugi profesor do którego chodziłam niezależnie- to samo. Na prenatalnych, w ten czwartek, poskarżyłam się lekarzowi a on na to, ze trafiłam do bardzo mądrego docenta i profesora, ze to tylko u nas takie rzeczy się dzieją, ze kobiety bez badań niedoborów biorą suplementy, ze być może przyjdzie na to czas. Czuje się dziwnie bo chyba jedyna na tym forum nie biorę NIC. Tylko folik.
Folik jest bardzo dobry, z tym ze mój lekarz zalecił, aby brać taka tabletkę, aby były w niej dwie formy kwasu.
 
reklama
Olej rycynowy może wywołać poród. Więc wpadłam na genialny pomysł, że może czas najwyższy żeby mloda przyszla na świat więc jakoś w ciągu dnia wzięłam ten olej i może to zbieg okoliczności a może jego działanie, ale w nocy odeszły mi wody.
Miałam ta sama sytuację :D po wypiciu oleju rycynowego popoludniu o 3 nad ranem dostałam skurczy:) zanim się wyzbieralam to do szpitala dojechałam po 8 a młody urodził się po 16.
 
Do góry