reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
No właśnie, a tego chyba nie da się ocenić jeszcze w ciąży 🤷 ??? W mojej rodzinnej wiosce jest chłopak, który normalnie funkcjonuje, pracuje, ma znajomych, no i wtedy sobie tak myślę, że np. mógłby nie dostać szansy (gdyby matka zdecydowała się usunąć ciążę) na właściwie normalne życie..
Najczęściej najlepiej (choć nie zawsze) funkcjonują tzw. "mozaiki", występują wtedy kiedy tylko część komórek organizmu ma dodatkowy chromosom. O tym czy dziecko ma postać pełną czy mozaikowatą można się dowiedzieć dzięki amniopunkcji. Przynajmniej takie znalazłam informacje.
 
Ja mam po synku chyba z 60 tetrowych i około 15 flanelowych. Bardzo mi były przydatne ciekawe czy teraz też się przydadzą bo 10 lat to już trochę inny świat
 
Hej jezeli to nie temat tabu dla ciebie bo prawie w tym samym wieku jesteśmy jakie wyszło Tobie ryzyko podstawowe i skorygowane? Zdecydowałaś sie na dodatkowe testy typu Nifty ?
Hej, nie nie jest to temat tabu [emoji3526][emoji3526]
Pappa tylko, choć wiem, że to też mało wiarygodne... Ale mimo wszystko póki co nie robię nic innego [emoji6]
IMG_20200322_212433.jpeg
 
A mi wszyscy odradzali kupowanie rozmiaru 56 i musiałam dokupować bo mój gigant nosił 56 przez pierwsze 3 miesiące [emoji23]
Miałam to samo... Młody przez problemy wagę urodzeniową osiągnął mając 2 miesiące, także ponad 3 miesiące rozm 56 w użyciu [emoji38]
 
mój też nie ulewał ale używałam do przykrycia ale też na przewijaku, pod głowę, do wytarcia śliny, w przychodni zawsze trzeba mieć.. trochę zastosowan się jeszcze znajdzie.. ale wiadomo u każdego życie zweryfikuje [emoji4]
Ja akurat tetrowek nie polecam. Tzn może ze 3 sztuki do przykrycia
Ale ja mówię z perspektywy posiadania dziecka wogole nie rzygajacego

Można ją było w wieku 2 tyg dać na brzuch od razu po jedzeniu i nic tylko ślina wyciekała :D po jedzeniu często na brzuch od razu dawałam
 
Nawet w tamtym roku przekonalam sie o tym dosc brutalnie [emoji23] dali mi dziecko do wykapania , na jakichs gabkach.... gąbki szybko poszly won a ja zgodnie ze starymi nawykami pieluszka i bez żadnych gabek [emoji14] tak samo z termometrem ;) na lokiec sprawdzalam wode :) no patrzyli jak na wariatke :)
Ja mam po synku chyba z 60 tetrowych i około 15 flanelowych. Bardzo mi były przydatne ciekawe czy teraz też się przydadzą bo 10 lat to już trochę inny świat
 
Najczęściej najlepiej (choć nie zawsze) funkcjonują tzw. "mozaiki", występują wtedy kiedy tylko część komórek organizmu ma dodatkowy chromosom. O tym czy dziecko ma postać pełną czy mozaikowatą można się dowiedzieć dzięki amniopunkcji. Przynajmniej takie znalazłam informacje.
To prawda, ze mozaiki są "fajniejsze", tzn. Mają mniej cech ZD, przeważnie mają wyższe IQ niż dzieci z pelnoobjawowym ZD. Powiem wam z obserwacji, że bez względu na to w jakim wyjściowo stanie jest takie chore dziecko, to efekt końcowy to niewyobrażalny ogrom wysiłku rodziców. Choc przy dzieciach z niższym IQ efekty końcowe nigdy nie będą tak dobre jak u tych z wyższym.
 
reklama
Nawet w tamtym roku przekonalam sie o tym dosc brutalnie [emoji23] dali mi dziecko do wykapania , na jakichs gabkach.... gąbki szybko poszly won a ja zgodnie ze starymi nawykami pieluszka i bez żadnych gabek [emoji14] tak samo z termometrem ;) na lokiec sprawdzalam wode :) no patrzyli jak na wariatke :)
Jakieś dziwne ludzie! Hihi
 
Do góry