reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Hej namnie też nie robił wrażenia ale niestety już coraz bliżej nas i emocje zaczynają brać górę
W Chinach jest już coraz mniej zakażeń czyli wirus dość szybko wygasa. Ważne zeby teraz tak samo zaczął wygasać u nas, czyli musimy wszyscy zachowywać zasady higieny i być ostrożni i nie panikować :)
 
Nie wypowiadam się na temat standardów opieki medycznej w prywatnych szpitalach :) Wypowiadam się na temat tego, że nie tylko w prywatnych szpitalach kobieta i jej dziecko może otrzymać dobrą opiekę. Nie każda kobieta tutaj będzie korzystała z prywatnego porodu i nie sądzę żeby chciały czytać, że poród w publicznym szpitalu to brak bezpieczeństwa i spokoju lub mniejsze bezpieczeństwo i spokój. Dla mnie dyskusja na ten temat jest jałowa, tak samo jak na temat tego czy powinno się rodzić CC bez wskazań czy SN.
Koleżanka napisała, że nie odważy się na poród w państwowym szpitalu, a Ty ją zaatakowałaś, że tym samym mówi, że państwowe są wszystkie złe. A to tylko jej subiektywna opinia. Ja też nigdzie nie napisałam, że tylko w prywatnych jest dobra opieka. Jednak uważam, że w prywatnym jest gwarancja pewnych standardów. I że ja wolę zapłacić za lepszą opiekę przy porodzie niż np kupić lepszy wózek dla dziecka. Dajmy każdemu mieć swoje zdanie i wybór. To gdzie urodzimy i czy przez sn czy cc to tylko nasza decyzja i każda z nas na pewno chce jak najlepiej dla swojego dziecka.
 
Koleżanka napisała, że nie odważy się na poród w państwowym szpitalu, a Ty ją zaatakowałaś, że tym samym mówi, że państwowe są wszystkie złe. A to tylko jej subiektywna opinia. Ja też nigdzie nie napisałam, że tylko w prywatnych jest dobra opieka. Jednak uważam, że w prywatnym jest gwarancja pewnych standardów. I że ja wolę zapłacić za lepszą opiekę przy porodzie niż np kupić lepszy wózek dla dziecka. Dajmy każdemu mieć swoje zdanie i wybór. To gdzie urodzimy i czy przez sn czy cc to tylko nasza decyzja i każda z nas na pewno chce jak najlepiej dla swojego dziecka.
Tak, rzeczywiście wskazanie, że konkretne wyrażenie jest trochę subiektywne i prośba o nie generalizowanie to atak 😂 Nawet nie będę kontynuowała tej dyskusji 😂
 
Tak, rzeczywiście wskazanie, że konkretne wyrażenie jest trochę subiektywne i prośba o nie generalizowanie to atak 😂 Nawet nie będę kontynuowała tej dyskusji 😂
Ale przecież ona nigdzie nie napisała, że to obiektywna opinia :) Wyrażenie "ja nie odważyłabym się" chyba jest jednoznacznie subiektywne. Nie wiem jak można mówić o generalizowaniu, gdy ktoś mówi o swoich uczuciach. Też uważam, że nie ma co kontynuować. Miłego wieczoru życzę :)
 
A ja bardzo dobrze wspominam poród naturalny. Co kobieta to inna historia. Mnie byłoby stać na prywatny poród ale w życiu bym się nie zdecydowała. Szczególnie na CC. zapominacie o jednym - większość prywatnych szpitali nie ma oddziałów neonatologicznych i w razie jakichkolwiek komplikacji z dzieckiem i tak je zabiorą do państwowego i to bez was.
Nie wiem jak inne, ale medicover ma oddział neonatologiczny i intensywną terapię. Tak się dzieje, we wszystkich szpitalach w razie komplikacji, dziecko przewożą do szpitala o najwyższym stopniu referencyjności. Mało spzitali ma 3 stopień, a te co mają to są bardzo oblegane.
 
Trampolina absolutnie zakazana. W ciąży osłabiają się nam mięśnie dna miednicy a przy skokach dodatkowo dostają w kość. To samo po porodzie. Żadnych skoków :) stąd później się bierze nietrzymanie moczu, brak satysfakcji seksualnej i inne problemy. Także - nie skacz :D
@bleucoco póki pamietam chyba dobrze gdzie będziesz rodziła ??
Dawno się nie odzywałam [emoji57] pamietam ze w pierwszej ciąży non stop siedziałam na forum aktywna, teraz mając dziecko nie mam ani czasu ani sił co nadrobię to idę spać [emoji85][emoji23]

Co do porodu ja miałam SN z czego jestem mega dumna bez znieczulenia rodziłam na inflanckiej trafiłam na położna która była do rany przyłóż [emoji173]️ może i tym razem na nią trafie. I wspominam poród wspaniałe pamietam tyle ze non stop mówiłam do niemeza wtedy ze nie dam rady i tak w kółko ale jakoś się naprawdę zapomina momentalnie ten ból, nawet szycia nie czułam, ta druga faza trwała około 30 minut a po samym porodzie jak już położna zostawiła nasza trójkę sama to pamietam ze odrazu zaczęłam sprzątać po sobie i zaraz poszłam się myć i ogarnąć i byłam już cały czas na chodzie.

Dziewczyny powiedzcie mi czy mogę trochę poskakać na trampolinie z córka ? Czy to działa jakoś zle na wczesna ciąże? Wiem ze głupie ale młoda ciagle mnie prosi żebym z nią się wygłupiala a wczoraj rozłożyłam jej batut [emoji848]
 
W moim mieście jest jedną porodówka :) z 3 stopniem referencyjnosci. Ja byłam z niej bardzo zadowolona. I myślę, że koleżanka absolutnie nie próbowała być złośliwa bo ja też odniosłam wrażenie, że generalizujecie z tymi szpitalami panstwowymi. Być może Medicover ma taki oddział, ale jest to raczej wyjątek bo oddziały neonatologiczne są bardzo drogie w utrzymaniu i nieopłacalne. Podobnie jak OIOMy. I z tym, że to kobieta ma sobie wybierać poród też się nie zgodzę bo przeciętna kobieta nie ma takiej wiedzy medycznej jak położna czy lekarz, którzy o przebiegu porodu decydują :)
Nie wiem jak inne, ale medicover ma oddział neonatologiczny i intensywną terapię. Tak się dzieje, we wszystkich szpitalach w razie komplikacji, dziecko przewożą do szpitala o najwyższym stopniu referencyjności. Mało spzitali ma 3 stopień, a te co mają to są bardzo oblegane.
 
reklama
No wspaniale
A ja dziś miałam wizytę rano.
Idealnie się zgadza co do dnia z moimi obliczeniami komputer tez obliczył mi na 6t6d dzidzia ma 0.85cm
Usg miałam robione przez powłoki brzuszne babka twierdziła ze tak wszystko widać dobrze ze nie trzeba było się rozbierać .
Ciąża wchlonela polipy znikły ani śladu nie ma suksec [emoji847]
 
Do góry