reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2020

Powiem ze jest różnie. Ja w bialymstoku ortopedow przeszlam wielu az trafilam do tego ktorego chodze. I on np operuje w Sokolce co mnie czeka za rok
No wiadomo, nawet jak trzeba dłużej poszukać, jak np. dobrego lekarza, to w końcu się znajdzie! Im mniejsze miasto tym mniejsza szansa na próby i błędy w tym zakresie :D Ale to nie znaczy, że jest gorzej
 
reklama
Spokój i bezpieczeństwo też można mieć w państwowym szpitalu, zależy tylko w jakim :)
Zależy na kogo się trafi. W super szpitalach czasem trafisz na kogoś kto minął się z powołaniem, a w tych ze złą opinią na super zespół. Nie oszukujmy się, że jednak w prywatnych jest inny standard i dobór pracowników. Gdyby w państwowych było tak samo dobrze to nikt by nie płacił takich pieniędzy w prywatnych :)
 
Przecież ja nie pisałam o wyborze CC, tylko o tym, że taki mocny komentarz „nie odważę się rodzić w państwowym szpitalu” uogólnia, że każdy państwowy szpital jest zły 😂
Aha ok 😄😉
Ja ogólnie jestem taka ze jak tu jestem to chciałabym wiedzieć jak najwięcej o was wszystkkch żeby choć trochę zrozumieć .
Bo czasami sie skomentuje coś o czym się w ogóle pojęcia nie ma . Ja akurat rudej sytuacje znam co się działo po i jakie problemy strszne to jest . I wcale się nie dziwię ze ona nie chce w państwowym szpitalu rodzic bo sama bym nie chciała jakbym miała takie doświadczenia.
Wydaje mi się ze coraz lepiej się poznajemy choć nie często sama pisze ale coraz bardziej odważniej a zwłaszcza po dzisiejszej wizycie .
 
Zależy na kogo się trafi. W super szpitalach czasem trafisz na kogoś kto minął się z powołaniem, a w tych ze złą opinią na super zespół. Nie oszukujmy się, że jednak w prywatnych jest inny standard i dobór pracowników. Gdyby w państwowych było tak samo dobrze to nikt by nie płacił takich pieniędzy w prywatnych :)
W prywatach też zależy na kogo się trafi :) Jeśli chodzi o korzystanie z prywatnej opieki medycznej, to również trzeba naczytać się opinii żeby trafić do dobrego lekarza i niestety wiele razy za majątek trafiłam do niewyedukowanych buców. Sorki, ale nie idealizujmy tak prywaty. Pamiętaj, że lekarze prywatni leczą też publicznie i na odwrót :)
 
ale czesto z zupelnie innym podejsciem na nfz i za $$ :) nie ma reguly.
W prywatach też zależy na kogo się trafi :) Jeśli chodzi o korzystanie z prywatnej opieki medycznej, to również trzeba naczytać się opinii żeby trafić do dobrego lekarza i niestety wiele razy za majątek trafiłam do niewyedukowanych buców. Sorki, ale nie idealizujmy tak prywaty. Pamiętaj, że lekarze prywatni leczą też publicznie i na odwrót :)
 
Aha ok 😄😉
Ja ogólnie jestem taka ze jak tu jestem to chciałabym wiedzieć jak najwięcej o was wszystkkch żeby choć trochę zrozumieć .
Bo czasami sie skomentuje coś o czym się w ogóle pojęcia nie ma . Ja akurat rudej sytuacje znam co się działo po i jakie problemy strszne to jest . I wcale się nie dziwię ze ona nie chce w państwowym szpitalu rodzic bo sama bym nie chciała jakbym miała takie doświadczenia.
Wydaje mi się ze coraz lepiej się poznajemy choć nie często sama pisze ale coraz bardziej odważniej a zwłaszcza po dzisiejszej wizycie .
Dlatego w ogóle nie odnosiłam się do jej doświadczeń i potrzeb, bo to nie moja sprawa, tylko chciałam zaznaczyć, że nie jest tak, że w publicznym szpitalu jest źle syf brud i ubóstwo. Ja będę rodziła w najlepszym szpitalu publicznym w mazowieckim, mamy są bardzo zadowolone, ja również się cieszę. I jak czytam, że ktoś pisze, że w prywatnym szpitalu ma spokój i bezpieczeństwo, to czuję jakbym ja nie dawała bezpieczeństwa mojemu dziecku bo rodzę publicznie 😂 A tak oczywiście nie jest. Każdy szpital jest inny, tak jak i z lekarzami :)
 
Ostatnia edycja:
ale czesto z zupelnie innym podejsciem na nfz i za $$ :) nie ma reguly.
Nie ma reguły to prawda. Wiele razy byłam źle traktowana przez prywaty a cudownie przez NFZ i na odwrót. To wszystko zależy. Dlatego nie można generalizować, że prywatna opieka matki i dziecka jest lepsza, a państwowa jest gorsza. Każdy rodzi jak chce i jakie ma możliwości finansowe i dostęp do leczenia państwowego i jestem przekonana, że każda z nas zostanie należycie zaopiekowana :)
 
A ja wam powiem, ze mimo naturalnego porodu to nienwiem czy nie wolałbym cc tylko ze ezgeldu na to ze przezbto nabawilam sie problemow z trzymaniem moczu podczas wysiłku ze nie jest juz tak milo i ciasno sorki ze o tym pisze ale przez to mam czasami mega depreche a jak mi sie teraz pogorszy to sie chyba powiesze.. to sa te zajebiscie zle strony porodu naturalnego...
 
Wszystko ma swoje plusy i minusy kochana. Ale to prowadzi do najpiekniejszego cudu [emoji64]
A ja wam powiem, ze mimo naturalnego porodu to nienwiem czy nie wolałbym cc tylko ze ezgeldu na to ze przezbto nabawilam sie problemow z trzymaniem moczu podczas wysiłku ze nie jest juz tak milo i ciasno sorki ze o tym pisze ale przez to mam czasami mega depreche a jak mi sie teraz pogorszy to sie chyba powiesze.. to sa te zajebiscie zle strony porodu naturalnego...
 
reklama
W prywatach też zależy na kogo się trafi :) Jeśli chodzi o korzystanie z prywatnej opieki medycznej, to również trzeba naczytać się opinii żeby trafić do dobrego lekarza i niestety wiele razy za majątek trafiłam do niewyedukowanych buców. Sorki, ale nie idealizujmy tak prywaty. Pamiętaj, że lekarze prywatni leczą też publicznie i na odwrót :)
W prywatnych szpitalach naprawdę nie ma niewyedukowanych buców (co innego prywatne wizyty lekarskie). Po prostu by się nie utrzymali. Zreszta w prywatnych można wybrać lekarza, który przyjeżdża na poród. W prywatnym szpitalu (przynajmniej medicoverze) masz gwarancję otrzymania znieczulenia na żądanie, cesarki i partner może być z Tobą całą dobę. Każdy wybiera co chce i przede wszystkim na co go stać.
 
Do góry